reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyno To czym Ty się przejmujesz super waga jak na ten tydzień!!!! Zobacz u mnie 37 i 2400. Wiesz jakie tu dziewczyny leżą dzieci po 2 kg w 38tyg i tak co druga...
Moja 1 ciąża taka sama waga jak teraz. I stwierdzony IUGR, który diagnozują pomiędzy 10 a 3 pc (to jest ponoć lekki), skrajny <3 pc.
Jest to ostatecznie spora różnica, bo percentyle dzieli 500 gr a przy takich kruszynach to każdy mm na usg się liczy. Moja jest teraz na 12 pc, więc zostało jej niewiele (niestety to jest już wtedy granica błędu pomiaru). Z 1 córką do 37,5 tc miałam tak samo jak Ty- 2400, wywołujemy. Potem coś drgnęło- albo ktoś dobrze zmierzył i ostatecznie 2800 39+3. I już mnie uprzedzono teraz, że jeżeli po pomiarze 3.07 nie będzie lepszego wzrostu, to mam się naszykować na to, co Ty - doleżenie do 37 skończonego i ewentualnie cięcie, bo lepiej jej będzie tu niż w środku.
 
reklama
Dziewczyny! Wracam z wizyty. Znowu mi się poprawiło😜 szyjka bez zmian 31mm, lejek się cofnął z 1,35 na 0,5 i to tylko przy nacisku. Nie idę do szpitala na sterydy. Wizyta za 4 tyg. Wysłał mnie na rehabilitacje piętro wyżej żeby mi dobrali ćwiczenia na kręgosłup bo za często mnie boli i za intensywnie. To moje ostatnie leżenie dało rezultaty😍🤪
 
Dziewczyny! Wracam z wizyty. Znowu mi się poprawiło😜 szyjka bez zmian 31mm, lejek się cofnął z 1,35 na 0,5 i to tylko przy nacisku. Nie idę do szpitala na sterydy. Wizyta za 4 tyg. Wysłał mnie na rehabilitacje piętro wyżej żeby mi dobrali ćwiczenia na kręgosłup bo za często mnie boli i za intensywnie. To moje ostatnie leżenie dało rezultaty😍🤪
Super! A który to juz tc?
 
No to właśnie takie bez sensu bo niby skurcze i twardnienie brzucha skracają szyjkę. A ostatnio też pytałam kuzynkę która jest w ciąży i ona mówi że ma brzuch twardy cały czas. A ja się każdym twardnienie stresuje bo na razie łykam no spe tylko doraźnie a widzę że też brzuszek mi czasami świruję i martwię się o tą szyjke
No właśnie mi tak bardzo często twardnieje... 🙄 I niby szyjka skróciła się tylko trochę (do 2,1-2,2), ale okazało się, że mam rozwarcie na 2 cm. Nie wiem, czy to też wina tego, że ten brzuch taki twardy się robi...🤷
 
Ja miałam oksytocyne przy pierwszym porodzie. Rozkrecila akcje porodowa, bo wcześniej nic się nie dzialo i faktycznie bolalo niezle, ale to nawrt mi polozna powiedziala, ze po oksy skurcze sa bardziej bolesne. Zalezy jaki masz prog bolu.
Dokładnie zależy od progu bólu ja poprawiałam makijaż do 9cm między skurczami. Później już "umierałam". Tylko ja jestem szalona. Po porodzie musiałam zmywać makijaż i jeszcze się kremować. Chociaż mdlałam przy umywalce.
 
reklama
Dziewczyny! Wracam z wizyty. Znowu mi się poprawiło😜 szyjka bez zmian 31mm, lejek się cofnął z 1,35 na 0,5 i to tylko przy nacisku. Nie idę do szpitala na sterydy. Wizyta za 4 tyg. Wysłał mnie na rehabilitacje piętro wyżej żeby mi dobrali ćwiczenia na kręgosłup bo za często mnie boli i za intensywnie. To moje ostatnie leżenie dało rezultaty😍🤪
Super wiadomość, gratuluję 😍
 
Do góry