reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Właśnie skurcze mnie nie męczą, bo nadal jestem na dawce ze szpitala, nie tylko skurczy nie mam, ale żadnych twardnień, moze 1 napięcie w ciągu dnia (ale tu równie dobrze młoda się może wypinać a mnie to zawsze boli). Kolejną dawkę forte powinnam wziąć o dziś o 14:00. I chyba wezmę 1 zwykłą zamiast forte i zobaczę, jak mi po tym będzie, do czasu aż mi lekarz prowadzący da znać jaka jego opinia. Właśnie boję się o skurcze, nadal mam wpisane w wypisie zagrożenie porodem przedwczesnym.
Teoretycznie powinni napisać na wypisie wszytko co masz brać i jeśli jest konieczne to dać receptę. Więc teoretycznie, jeśli nie ma w zaleceniach nospy to uznali, że nie potrzeba.

Ja biorę od początku w zasadzie na bóle i napinania, w poprzedniej ciąży tez brałam 3x1.Ale nie miałam problemu z miękka szyjka.
 
reklama
Cześć dziewczyny! Dzisiaj taki zjechany dzień, ze nic tylko lezeć i błagać o jakis chłodek. Wystałam sie w kolejce do labo, bo cos sie pochrzanilo i wyników online nie mogłam odebrać.
Wynik Gbs ujemny czyli to znaczy, ze nie bedę musiała lezeć pod kroplówka pod czas porodu z tego względu? Jak Wam mija dzień? Ja tylko leze i nie wstaję.
 
Masakra dziś dzień...😪kompletnie nie mam siły na nic... lubię lato i nigdy nie przeszkadzały mi upały... Ale w tym roku drażni mnie taka temperatura... 🥵najchętniej to bym tylko spała...😴
 
Teoretycznie powinni napisać na wypisie wszytko co masz brać i jeśli jest konieczne to dać receptę. Więc teoretycznie, jeśli nie ma w zaleceniach nospy to uznali, że nie potrzeba.

Ja biorę od początku w zasadzie na bóle i napinania, w poprzedniej ciąży tez brałam 3x1.Ale nie miałam problemu z miękka szyjka.
To znaczy po każdej wizycie na IP, na którą jechałam z powodu skurczy, dostawałam w karcie informacyjnej, że nospa (zwykła) 3*1, niezależnie czy twardnienia są, czy nie ma. Już wtedy miałam pessar. Natomiast nie brałam tej nospy, bo moja lekarz prowadząca uznała, że większe ryzyko jest z jej stosowania (dziecko ponospowe) niż nie. Teraz dostałam i zastrzyk z nospy i potem nospe w tabletkach, a na pytanie do lekarza robiącego wypis, co z nospa, usłyszałam, "że jak się napina" to brać. Więc teraz już nie wiem, które podejście jest lepsze - profilaktyka (nospa + magnez) czy rzeczywiście jak tylko się napina/twardnieje/kurczy. Różnica jest dla mnie tylko taka, że przez te 3 dni brania non stop nic mi się nie napina (zapis ciągła linia) a doraźnie jak biorę, to nie widzę, żeby to przynosiło efekty.
 
To znaczy po każdej wizycie na IP, na którą jechałam z powodu skurczy, dostawałam w karcie informacyjnej, że nospa (zwykła) 3*1, niezależnie czy twardnienia są, czy nie ma. Już wtedy miałam pessar. Natomiast nie brałam tej nospy, bo moja lekarz prowadząca uznała, że większe ryzyko jest z jej stosowania (dziecko ponospowe) niż nie. Teraz dostałam i zastrzyk z nospy i potem nospe w tabletkach, a na pytanie do lekarza robiącego wypis, co z nospa, usłyszałam, "że jak się napina" to brać. Więc teraz już nie wiem, które podejście jest lepsze - profilaktyka (nospa + magnez) czy rzeczywiście jak tylko się napina/twardnieje/kurczy. Różnica jest dla mnie tylko taka, że przez te 3 dni brania non stop nic mi się nie napina (zapis ciągła linia) a doraźnie jak biorę, to nie widzę, żeby to przynosiło efekty.
Różni lekarze różnie praktykują. Faktycznie można się pogubić w zaleceniach
 
Cześć wam !!! jutro albo pojutrze wyjmuje pessar , jeśli nie urodze do poniedziałku dają oksytocyne i wywolujemy więc najpóźniej w poniedziałek będę już z córeczką. Mala wazy 2400 i waga stoi w miejscu od tygodnia nie dało rady zbadać główki bo już jest w kanale. Lepiej jej będzie na świecie tu napewno szybciej przybierze na wadze.
 
Cześć wam !!! jutro albo pojutrze wyjmuje pessar , jeśli nie urodze do poniedziałku dają oksytocyne i wywolujemy więc najpóźniej w poniedziałek będę już z córeczką. Mala wazy 2400 i waga stoi w miejscu od tygodnia nie dało rady zbadać główki bo już jest w kanale. Lepiej jej będzie na świecie tu napewno szybciej przybierze na wadze.
Uważam skromnie, że lekarze dobrze postępują. U nas jest taki sam tok zaplanowany tzn. jeżeli waga stanie w miejscu, to będzie cc.
Czyli do czasu podania oksytocyny zostajesz na oddziale?
 
Dziewczyny,
Czy po moim epizodzie powinnam się teraz martwić bólem pachwin (tak, tak wiem, że to mogą być więzadła)?. Brzuch przy mniejszej dawce nospy mi się lekko napina, ale w granichach rozsądku, ale te pachwiny - jakby mnie ktoś przypalał od środka. Teraz każdy inny ból będzie mnie niepokoił 😣.
 
reklama
Do góry