reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Aniteczka31 @bananka8686 różnica w pomiarze jest możliwa w szczególności jeśli jest wykonywana przez różnych lekarzy. Ja rozmawiałam o tym z moją lekarską (u niej na wizycie o godz 14 szyjka 2.3, w szpitalu o godz 18 3.5😅). Mówiła, że to zależy od przyłożenia głowicy usg, pokazywała mi jak to wygląda 😅 dlatego najlepiej trzymać się pomiarów jednego lekarza. @bananka8686 biorąc pod uwagę wcześniejsze porody chyba bym naciskała lekarza na pessar.. mając go też będziesz się czuła bezpieczniej :)
Ostatnio lekarz pytał się czy w poprzednich ciążach miałam pessar. Myślę, że jak teraz na wizycie się skróci to pewnie zaproponuje a jak nie to ja zapytam😀
 
reklama
Ostatnio lekarz pytał się czy w poprzednich ciążach miałam pessar. Myślę, że jak teraz na wizycie się skróci to pewnie zaproponuje a jak nie to ja zapytam😀
A jak dzieciaczki urodzone w 35 i 36 tc wszystko ok? Same oddychały jak się urodziły? Musiały być w inkubatorach? Po jakim czasie wyszliście ze szpitala? :)
 
A jak dzieciaczki urodzone w 35 i 36 tc wszystko ok? Same oddychały jak się urodziły? Musiały być w inkubatorach? Po jakim czasie wyszliście ze szpitala? :)
Syn z 35 tyg. Oddychał sam 10/10pkt. Miał problem ze złapaniem cyca. Dopiero po 3 tyg załapał. Był kilka dni w inkubatorze bo miał żółtaczke. Kilka dni też go obserwowali ze względu na takie toki nerwowe rękami i nogami coś podobnego do drgawek, ale okazało się że to tylko niedojrzały ukł. Nerwowy i samo przejdzie. Synek bardzo ulewał do 1. r. ż. przez niedojrzały ukł. pokarmowy. W lipcu mamy wizytę u kardiologa bo jakieś szmery w sercu ma. Córka urodzona w 36 tc miała 10/10pkt i była 2 razy ciasno zawinięta pępowiną na szyi, ale wszystko ok. Nie było problemów i wyszłyśmy na 3 dzień. Tydzień starsza a różnica ogromna.
 
Syn z 35 tyg. Oddychał sam 10/10pkt. Miał problem ze złapaniem cyca. Dopiero po 3 tyg załapał. Był kilka dni w inkubatorze bo miał żółtaczke. Kilka dni też go obserwowali ze względu na takie toki nerwowe rękami i nogami coś podobnego do drgawek, ale okazało się że to tylko niedojrzały ukł. Nerwowy i samo przejdzie. Synek bardzo ulewał do 1. r. ż. przez niedojrzały ukł. pokarmowy. W lipcu mamy wizytę u kardiologa bo jakieś szmery w sercu ma. Córka urodzona w 36 tc miała 10/10pkt i była 2 razy ciasno zawinięta pępowiną na szyi, ale wszystko ok. Nie było problemów i wyszłyśmy na 3 dzień. Tydzień starsza a różnica ogromna.
Z synem wyszłam ze szpitala po 9 dniach a z córką po 3
 
Cześć dziewczyny☹️ Jestem nowa i potrzebuje się kogos poradzic, bo nie mam pojęcia co robic. Jestem w 19tc. Ginekologa prowadzacego mam w miesicie A, natomiast jestem w trakcie przeprowadzki do B. Od początku ciąży bralam duphaston. Na ostatniej wizycie u mojej ginekolog dowiedzialam się, że szyjka mi sie skraca i że mam leżeć, dostalam luteine i aspargin 3x2. Przyjechaliśmy do B, lezalam grzecznie, ale brzuch bolal coraz bardziej i zaczal twardnieć, do tego kołatanie serca i silne zawroty głowy, szybka decyzja szpital. Szpital w B, pan mnie bada, robi pomiary, dowiaduje sie ze dzidzia okay, dowiaduje się ze to chlopiec🥰 Prawdopodobnie dolegliwości z powodu przedawkowania potasu z tabletek. Jak wychodziłam, badania kontrolne i zonk, bo pan widzi jak najbardziej prawidłowa ciąże, szyjka zmierzona 37mm.. Zalecenia zadnych tabletek(nie rozumial po co w ogole coś bralam) i jak boli brzuch to nospe i poleżeć. Teraz powinnam miec wizytę kontrolna i nie wiem gdzie mam isc.. Do gin prowadzącej, wrócić do gościa ze szpitala czy 3 gin? Oszaleć idzie, a brzuch twardnieje czasem i kłuje mnie przy pachwinach i spojeniu lonowym, to normalne?
Heh dramat w 3 aktach.. A czlowiek w tym głupi
 
Cześć dziewczyny☹ Jestem nowa i potrzebuje się kogos poradzic, bo nie mam pojęcia co robic. Jestem w 19tc. Ginekologa prowadzacego mam w miesicie A, natomiast jestem w trakcie przeprowadzki do B. Od początku ciąży bralam duphaston. Na ostatniej wizycie u mojej ginekolog dowiedzialam się, że szyjka mi sie skraca i że mam leżeć, dostalam luteine i aspargin 3x2. Przyjechaliśmy do B, lezalam grzecznie, ale brzuch bolal coraz bardziej i zaczal twardnieć, do tego kołatanie serca i silne zawroty głowy, szybka decyzja szpital. Szpital w B, pan mnie bada, robi pomiary, dowiaduje sie ze dzidzia okay, dowiaduje się ze to chlopiec🥰 Prawdopodobnie dolegliwości z powodu przedawkowania potasu z tabletek. Jak wychodziłam, badania kontrolne i zonk, bo pan widzi jak najbardziej prawidłowa ciąże, szyjka zmierzona 37mm.. Zalecenia zadnych tabletek(nie rozumial po co w ogole coś bralam) i jak boli brzuch to nospe i poleżeć. Teraz powinnam miec wizytę kontrolna i nie wiem gdzie mam isc.. Do gin prowadzącej, wrócić do gościa ze szpitala czy 3 gin? Oszaleć idzie, a brzuch twardnieje czasem i kłuje mnie przy pachwinach i spojeniu lonowym, to normalne?
Heh dramat w 3 aktach.. A czlowiek w tym głupi
 
Cześć dziewczyny☹ Jestem nowa i potrzebuje się kogos poradzic, bo nie mam pojęcia co robic. Jestem w 19tc. Ginekologa prowadzacego mam w miesicie A, natomiast jestem w trakcie przeprowadzki do B. Od początku ciąży bralam duphaston. Na ostatniej wizycie u mojej ginekolog dowiedzialam się, że szyjka mi sie skraca i że mam leżeć, dostalam luteine i aspargin 3x2. Przyjechaliśmy do B, lezalam grzecznie, ale brzuch bolal coraz bardziej i zaczal twardnieć, do tego kołatanie serca i silne zawroty głowy, szybka decyzja szpital. Szpital w B, pan mnie bada, robi pomiary, dowiaduje sie ze dzidzia okay, dowiaduje się ze to chlopiec🥰 Prawdopodobnie dolegliwości z powodu przedawkowania potasu z tabletek. Jak wychodziłam, badania kontrolne i zonk, bo pan widzi jak najbardziej prawidłowa ciąże, szyjka zmierzona 37mm.. Zalecenia zadnych tabletek(nie rozumial po co w ogole coś bralam) i jak boli brzuch to nospe i poleżeć. Teraz powinnam miec wizytę kontrolna i nie wiem gdzie mam isc.. Do gin prowadzącej, wrócić do gościa ze szpitala czy 3 gin? Oszaleć idzie, a brzuch twardnieje czasem i kłuje mnie przy pachwinach i spojeniu lonowym, to normalne?
Heh dramat w 3 aktach.. A czlowiek w tym głupi
Wiem co czujesz bo też się przeprowadzałam jak byłam w połowie ciąży. Ja bym poszukała innego ginekologa w miejscu gdzie się przeprowadziłaś i porównała opinie. Co do odstawienia tabletek to trudno mi powiedzieć. Może niech się wypowiedzą dziewczyny co mają większe doświadczenie. Ja biorę tylko luteinę. To jest progesteron więc raczej nie zaszkodzi jak będziesz dalej brała. Ja mam okropne bóle w całej miednicy, pachwinach i kroku i niby to normalne choć mi czasem odcina nogę w pachwinie i mam problem z chodzeniem to mija po paru dniach.
 
Dziewczyny ja mam już szew właśnie wróciłam z bloku operacyjnego podobno wszystko ok, boli mnie podbrzusze ale mam nadzieje ze to normalne
Na pewno będzie ok. Ja pamiętam, że też bolał mnie lekko brzuch, tak jakby okresowo po założeniu szwu, i plamiłam też. Ale to normalny objaw, przecież są tam rany, a macica też musi się przyzwyczaić i uporać z tą ingerencją.

Trzymam kciuki.
 
reklama
Do góry