reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja ide w piatek do innego lekarza na konsultacje chve zeby ktos mi założył ten pesser a ten moj lekarz nie widzi chyba problemu skoro kazał przyjść za 3 tyg

No niestety muszę Cię zmartwić ponieważ do założenia pessara czy szwu okrężnego lekarz musi mieć podstawowe główne powody czyli :
- szyjka poniżej 2,5cm,
- wcześniejsze poronienia ze względu na niewydolność szyjki,
- wcześniejsze porody przedwczesne ze względu na szyjkę,
- ujemny posiew.
I to chyba tyle z tych podstawowych, a Twoja szyjka jest długa. Gdy lekarz zaobserwuje na kolejnej wizycie jakieś zmiany, na pewno nie zostawi Cię bez ochrony 😊
 
reklama
Aaa i jeszcze jedno leżenie z pesserem 24h nic nie można zrobić a teraz żeby jechać do szpitala w piątek na KTG ustawić się w kolejce , czytałam że minimum są to 3 godziny stania to już mogę. Przecież mój lekarz zdaje sobie z tego sprawę wie ile to się czeka pracuje w tym szpitalu. Więc teraz olać pesser martwimy się o wagę małej tak ! ! ! ???

Noo to tak jak ja na wizytach do laboratorium i prze półtorej godziny użeranie się ze starszymi ludźmi. Może uda Ci się na to ktg trafić akurat na mniejszą kolejkę.
Będę trzymać kciuki za brak ludzi w szpitalu i za dobre przeplywy! ✊
 
Moja w 29tc ważyla 1216g i wg mojej lekarki było ok..po prostu drobne dziecko, szczególnie że ja jakaś duża też się nie urodziłam.
Jestem po wizycie jeśli chodzi o pesser wszystko super się trzyma lekarz zadowolony ale nadal leżenie w łóżku. Tylko KTG w piątek i jak wyjda zle przeplywy kładą mnie na szpital. 😢 moja malutka waży 1200 a mamy 29 tydzień i ledwo mieści się w normie. Napiszcie mi coś prosze ile wasze dzieci waza naprawdę jest aż tak źle???? Czy mój lekarz niepotrzebnie mnie tak stresuje !!!!!!!
 
No niestety muszę Cię zmartwić ponieważ do założenia pessara czy szwu okrężnego lekarz musi mieć podstawowe główne powody czyli :
- szyjka poniżej 2,5cm,
- wcześniejsze poronienia ze względu na niewydolność szyjki,
- wcześniejsze porody przedwczesne ze względu na szyjkę,
- ujemny posiew.
I to chyba tyle z tych podstawowych, a Twoja szyjka jest długa. Gdy lekarz zaobserwuje na kolejnej wizycie jakieś zmiany, na pewno nie zostawi Cię bez ochrony 😊
Dzięki wlasnie tez tak wyczytałam ale pojde niech mi wytłumaczy co z tym lejkiem i jak to dalej widzi tym bardziej ze ten moj nie przyjmuje w szpitalu a chyba lepiej miec takiego lekarza jak cos 😊
 
Dzięki wlasnie tez tak wyczytałam ale pojde niech mi wytłumaczy co z tym lejkiem i jak to dalej widzi tym bardziej ze ten moj nie przyjmuje w szpitalu a chyba lepiej miec takiego lekarza jak cos 😊

Ja w poprzedniej ciąży zmieniłam lekarza w 30 tyg i to była moja najlepsza decyzja także popieram Twoje podejście do konsultacji u innego. Może akurat powie Ci coś więcej i nie będziesz się tak martwić 😉
 
Ja mam szyjke 1.88cm i mój tez nie widzi problemu bo kazał przyjść za 3 tyg

No tutaj to mnie trochę przeraża podejście Twojego lekarza. Już zapomniałam w którym tyg jesteś ale do 26 albo mniej więcej do tego zakładają szew, a później już pessar ale i zamiast szwu - zależy co lekarz lubi 😉 chociaż rzadko zakładają już po 30tyg ale zakładają.
 
Noo to tak jak ja na wizytach do laboratorium i prze półtorej godziny użeranie się ze starszymi ludźmi. Może uda Ci się na to ktg trafić akurat na mniejszą kolejkę.
Będę trzymać kciuki za brak ludzi w szpitalu i za dobre przeplywy! ✊
Koleżanko czy Ty daleko mieszkasz od Warszawy bo mam straszna ochotę jak urodzimy spotkać się na kawę!!! Kurde podtrzymujesz mnie tu !!!❤
 
reklama
No tutaj to mnie trochę przeraża podejście Twojego lekarza. Już zapomniałam w którym tyg jesteś ale do 26 albo mniej więcej do tego zakładają szew, a później już pessar ale i zamiast szwu - zależy co lekarz lubi 😉 chociaż rzadko zakładają już po 30tyg ale zakładają.
Jestem w 31 tygodniu teraz powiedział tylko żeby do kontroli za 3 tyg mi się zdajd że on tak mnie trzyma do 34 tyg żeby przyjąć mnie na odzial bo tam gdzie on pracuje nie przyjmują od 27 tyg do 34 chyba nie mają udziału tam takiego nie mówił nic o tych sterydach o pesserze też nic
 
Do góry