reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wrocilam z USG, wg ostatniej miesiaczki 26tydzien+3 dnia, wg USG dziecko prawie wszystko ma starsze o tydzien a kosc udowa o jakies 2tygodnie 😳jakis koszykarz mi rosnie🤣!! I gruby bo niby 1100wazy ponad 😮!!!! Niestety szyjka 23.6mm 😭 a w szpitalu niby 3cm..miala, ale jaj widac zle zmierzona czyli juz prawie dwa miechy wylezalam z szyjka 23mm..w Piatek mam wizyte u ginekologa ciekawe co zadecyduje.. 🙄😥 ale martwie sie
2,4cm i 2 miesiące ani drgnęła? No to jest super! Tak trzymaj!
 
reklama
Wrocilam z USG, wg ostatniej miesiaczki 26tydzien+3 dnia, wg USG dziecko prawie wszystko ma starsze o tydzien a kosc udowa o jakies 2tygodnie 😳jakis koszykarz mi rosnie🤣!! I gruby bo niby 1100wazy ponad 😮!!!! Niestety szyjka 23.6mm 😭 a w szpitalu niby 3cm..miala, ale jaj widac zle zmierzona czyli juz prawie dwa miechy wylezalam z szyjka 23mm..w Piatek mam wizyte u ginekologa ciekawe co zadecyduje.. 🙄😥 ale martwie sie
Ale masz super szyjke. nie martw się :) ZOBACZ jesteś już w 26 tc i masz taką szyjke która nawet dzięki leżeniu nie dgnęła :) ja w 19 tc miałam szyjke 20mm i rozwarcie zewnetrzne.. Głowa do góry. Jest dobrze :)
 
Kochane z dziećmi w domu tez da sie wyleżeć, mi jutro leci miesiąc, sama w domu z 2,5 latka. Najgorszy początek ból musiała sie dostosować do warunków, pierwsze 3 dni obie płakałyśmy. Teraz czasem jak wstanę to sie złości i każe lezec :) wstaje jej po jedzenie czy wodę. Dzis miała jakis krysys i zły humor wiec troche wiecej jestem na nogach ale jak tłumacze ze jak mama lezec nie bedzie to do szpitala pojedzie i wtedy pomaga. Przynosi jakies zabawki i cos tam sie bawimy. Maz od czasu do czasu zabiera ja na spacer ale w sumie rzadko. Nic innego zrobic sie nie da, moi rodzice daleko, meza rodzice schorowani także nie mam nikogo do pomocy. Pocieszam sie ze juz niedługo i do przodu.....
 
Wrocilam z USG, wg ostatniej miesiaczki 26tydzien+3 dnia, wg USG dziecko prawie wszystko ma starsze o tydzien a kosc udowa o jakies 2tygodnie 😳jakis koszykarz mi rosnie🤣!! I gruby bo niby 1100wazy ponad 😮!!!! Niestety szyjka 23.6mm 😭 a w szpitalu niby 3cm..miala, ale jaj widac zle zmierzona czyli juz prawie dwa miechy wylezalam z szyjka 23mm..w Piatek mam wizyte u ginekologa ciekawe co zadecyduje.. 🙄😥 ale martwie sie

Dziewczyno masz cały czas szyjkę powyżej 2cm, dziecko duże a szyjka trzyma. Nic tylko sie cieszyć!

Dla porównania ja dzis mam 26+1 i od 3 tyg szyjka zero, rozwarcie w kształcie U z młodym w środku.
 
Kochane z dziećmi w domu tez da sie wyleżeć, mi jutro leci miesiąc, sama w domu z 2,5 latka. Najgorszy początek ból musiała sie dostosować do warunków, pierwsze 3 dni obie płakałyśmy. Teraz czasem jak wstanę to sie złości i każe lezec :) wstaje jej po jedzenie czy wodę. Dzis miała jakis krysys i zły humor wiec troche wiecej jestem na nogach ale jak tłumacze ze jak mama lezec nie bedzie to do szpitala pojedzie i wtedy pomaga. Przynosi jakies zabawki i cos tam sie bawimy. Maz od czasu do czasu zabiera ja na spacer ale w sumie rzadko. Nic innego zrobic sie nie da, moi rodzice daleko, meza rodzice schorowani także nie mam nikogo do pomocy. Pocieszam sie ze juz niedługo i do przodu.....
Dobrze przeczytać coś takiego, od razu mi raźniej że to wykonalne💪
Moja mama już chciała swój urlop odwoływać w sanatorium na który czekała pół roku. Powiedziałam że absolutnie, ma jechać, po tym alergii latem nie ma
 
Szyjkowe dylematy tak martwiące przyszłe matki...
Po odpoczynku jest trochę lepiej, więc mam nadzieję, że to nic poważnego. Wizytę mam w czwartek, choć najchętniej poleciałabym i teraz...
Hej! Trochę mnie tutaj nie było. Melduje, że moje obawy okazały się bezpodstawne: szew jest na swoim miejscu, spełnia swoją funkcję należycie. Jej długość w pomiarze z najkrótszym wynikiem jest 1-2 km większa niż przed założeniem. Jutro mam ostatnie mierzenie (w celu monitorowania). Musiałam za wcześnie i za długo jednak spacerować. Obecnie zdarza mi rsię podobne odczucie, jak np zalega mi treść jelitowa (można powiedzieć, że swego rodzaju małe zatwardzenie :-)). A pomyśleć, że "obwiniałam" za to syna, że siedzi nisko i kopie (mam łożysko tuż nieopodal ujścia szyjki). Obecnie jestem w 23 tygodniu ciąży (23 t 5 d).
Czy mając założony szew stosujecie ochronne preparaty douste/dopochwowe (profilaktycznie przeciw infekcji).
Od początku prawie przyjmuje dopochwowo progesteron. Zastanawiałam się (spanikowana że to sączące się wody płodowe) czy wydzielina przezroczysta z białymi kawałkami to jego pozostałość (biorę na noc, wydzielina rano po wstaniu) czy może infekcja ?
P.s. takowa mam stwierdzona, ale że nie mam nieprzyjemności wewnątrz pochwy w postaci świądu etc. ginekolog mówiła, że takiej nie leczą.
 
Hej! Trochę mnie tutaj nie było. Melduje, że moje obawy okazały się bezpodstawne: szew jest na swoim miejscu, spełnia swoją funkcję należycie. Jej długość w pomiarze z najkrótszym wynikiem jest 1-2 km większa niż przed założeniem. Jutro mam ostatnie mierzenie (w celu monitorowania). Musiałam za wcześnie i za długo jednak spacerować. Obecnie zdarza mi rsię podobne odczucie, jak np zalega mi treść jelitowa (można powiedzieć, że swego rodzaju małe zatwardzenie :-)). A pomyśleć, że "obwiniałam" za to syna, że siedzi nisko i kopie (mam łożysko tuż nieopodal ujścia szyjki). Obecnie jestem w 23 tygodniu ciąży (23 t 5 d).
Czy mając założony szew stosujecie ochronne preparaty douste/dopochwowe (profilaktycznie przeciw infekcji).
Od początku prawie przyjmuje dopochwowo progesteron. Zastanawiałam się (spanikowana że to sączące się wody płodowe) czy wydzielina przezroczysta z białymi kawałkami to jego pozostałość (biorę na noc, wydzielina rano po wstaniu) czy może infekcja ?
P.s. takowa mam stwierdzona, ale że nie mam nieprzyjemności wewnątrz pochwy w postaci świądu etc. ginekolog mówiła, że takiej nie leczą.
No z tą wydzielina to uważaj bo nieleczona może mieć swoje konsekwencje... Może jakiś posiew? Mi lekarz po szwie jak zobaczył ze jest więcej wydzieliny, choć całkowicie prawidłowej, zamienił luteinę na podjęzykowa aby tam nie dokładać sobie już nic więcej. Ale fakt po tej dopochwowej, tylko przy pesarze, miałam taka wodę z białym proszkiem... Pewnie resztki tabletki. Ja teraz przy szwie biorę provag w tabletkach i zamieniłam też płyn do higieny intymnej na provag. Od czasu do czasu stosuje masc clotrimazol.
 
Wrocilam z USG, wg ostatniej miesiaczki 26tydzien+3 dnia, wg USG dziecko prawie wszystko ma starsze o tydzien a kosc udowa o jakies 2tygodnie 😳jakis koszykarz mi rosnie🤣!! I gruby bo niby 1100wazy ponad 😮!!!! Niestety szyjka 23.6mm 😭 a w szpitalu niby 3cm..miala, ale jaj widac zle zmierzona czyli juz prawie dwa miechy wylezalam z szyjka 23mm..w Piatek mam wizyte u ginekologa ciekawe co zadecyduje.. 🙄😥 ale martwie sie
Kobieto nie zamartwiaj się, szyjka całkiem dobra, a jeśli jeszcze twarda i zamknięta to już w ogóle. To równie dobrze mogą być błędy pomiaru... Ciesz się że stoi w miejscu, i z tego że maluszek rośnie, mój też większy jakby o dwa tygodnie w niektórych pomiarach i wagowo też. Leż i ciesz się każdym dniem w dwupaku, dasz radę wytrwać 💪
 
Kurczę dopiero teraz zauważyłam ze wyszła mi glukoza w moczu, dobrze ze tego wczesniej nie widziałam bo zamartwiala bym sie. A moze to z luteiny jakies pozostałości kapły czy cos. Jutro muszę dr. Zapytać bo oszaleje.
 
reklama
Do góry