reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wczoraj wieczorem zbierając się do snu zauważyłam że plamię, zebraliśmy się szybko na izbę przyjęć, szyjka zrobiła się lejkowata i dr zdecydował że zostaję na sterydy. Ja i moja igłofobia. Jedna dawka już za mną, pielęgniarka to jakiś terminator bez serca. Leżę i od wczoraj oczy mi przeciekają ze stresu i niewiedzy co dalej
Sterydy tez mnie bolały. Samo wbicie igły to nie tylko jak ten steryd się rozchodził po pupie. A który to tydzień masz?
 
reklama
Wczoraj wieczorem zbierając się do snu zauważyłam że plamię, zebraliśmy się szybko na izbę przyjęć, szyjka zrobiła się lejkowata i dr zdecydował że zostaję na sterydy. Ja i moja igłofobia. Jedna dawka już za mną, pielęgniarka to jakiś terminator bez serca. Leżę i od wczoraj oczy mi przeciekają ze stresu i niewiedzy co dalej
Oj... @Pszczoła2020 a który to tydzień? Długa ta szyjka? Spokojnie, ja mam poszerzony kanał już od 20 tygodnia ciąży, końcówkę trzyma tylko założony szew. Ty masz jakieś zabezpieczenie? Dostanie steryd i pewnie będzie leżakowanie do końca już... Ale będzie dobrze, dotrwasz 💪
 
Trzymam za Was kciuki! Za ciebie i maleństwo ❤❤❤ Wierzę, że będzie dobrze ❤❤❤

Ja dzisiaj idę na wizytę do ginekologa, więc zobaczymy czy leżenie i luteina coś dały i czy szyjka przystopowała z tym swoim skracaniem. Bo jak nie, to się na nią ofocham 🙃
No ja na swoją szyję nie mam słów, mam ochotę sobie ulżyć czasami i popłynąć z niecenzurowanymi słowami, ehhh. Daj znać po wizycie jak się sprawy mają... Który tydzień jesteś? Ja mam wizytę w czwartek, i już od wczoraj śni mi się mój lekarz, dodatkowo miałam sny ze puchną mi kostki, śnią mi się nawet skurcze😫😱
 
U mnie jakiś nadmiar lęku. Zeswirowalam kobiety. Wydawało mi się, że jestem dzielna, ale już mi minęła ta dzielność. Paniczne się boję nagłego porodu, pęknięcia pęcherza w domu, kiedy jestem sama. Bije mi na głowę. Chcę mieszkać w szpitalu do kwietnia czy ile mi tam dane
Jak samopoczucie dzisiaj? Lepiej troszkę? a jakie leki teraz masz przepisane?
 
Wczoraj wieczorem zbierając się do snu zauważyłam że plamię, zebraliśmy się szybko na izbę przyjęć, szyjka zrobiła się lejkowata i dr zdecydował że zostaję na sterydy. Ja i moja igłofobia. Jedna dawka już za mną, pielęgniarka to jakiś terminator bez serca. Leżę i od wczoraj oczy mi przeciekają ze stresu i niewiedzy co dalej
Trzymam kciuki! Teraz druga dawka i bezpieczniej trochę. Przypomnij który tc?

Ja dziś mówiłam rano przy śniadaniu że w filmach to jak bomba tyka widać ile zostało. A u nas tyka a zegara nie widać...
 
Jak samopoczucie dzisiaj? Lepiej troszkę? a jakie leki teraz masz przepisane?
Noce trudne bo dużo skurczy i ja się boję. Nadal plamię i czasem coś tam więcej wylatuje to ja w panice do wc co to co to? Ogólnie poza heparyna i insuliną mam 6nosp, 3x2 aspargin, a reszta to witaminy i żelazo. Doraźnie w razie W scopolan w czopkach w nocy.
 
Noce trudne bo dużo skurczy i ja się boję. Nadal plamię i czasem coś tam więcej wylatuje to ja w panice do wc co to co to? Ogólnie poza heparyna i insuliną mam 6nosp, 3x2 aspargin, a reszta to witaminy i żelazo. Doraźnie w razie W scopolan w czopkach w nocy.
No właśnie ciekawa byłam czy masz dalej nospe. Ja martwię się ta nospą ze ja biorę regularnie juz tak długo. Lekarz mówi ze doraźnie przy twardnieniach ale mi brzuch ciągle twardnieje to jak mam w końcu to brać! ?! W szpitalu tez miałam 3x1 . Mało ze szyjka kiepska to jeszcze się martwię czy dzidziuś będzie zdrowy od tej ilości tychyba leków! !!
 
No właśnie ciekawa byłam czy masz dalej nospe. Ja martwię się ta nospą ze ja biorę regularnie juz tak długo. Lekarz mówi ze doraźnie przy twardnieniach ale mi brzuch ciągle twardnieje to jak mam w końcu to brać! ?! W szpitalu tez miałam 3x1 . Mało ze szyjka kiepska to jeszcze się martwię czy dzidziuś będzie zdrowy od tej ilości tychyba leków! !!
Ja nospe też doraźnie biorę ale wychodzi średnio raz dziennie, nie wiem czy dlatego niektórzy zalecają ją doraźnie, oczywiście jeśli nie ma jakiś mocnych stałych skurczy, bo ona zmiękcza szyjke i może wpływać na słabsze napięcie mięśniowe u dziecka. Ale z drugiej strony jak jej nie brać jak są skurcze i napięcia? Myślę że tyle kobiet ja bierze i tyle lekarzy zapisuję że mocno nie zaszkodzi a raczej pomoże, czasem trzeba wybrać mniejsze zło niestety 🙄
 
Dzisiaj 29+5, jeszcze 25%ciąży przedemną... długości całej szyjki nie znam ale zamknięty jest 1cm a pozatym szeroki lejek, na szczęście wypatrzyłam że pęcherz się do niego nie pcha

Już po obchodzie. Mam luteinę, leżeć, przyjąć 2 pozostałe dawki sterydów i czekać na wyniki posiewów. Robią KTG i jak będą skurcze to od razu odsyłają mnie do wojewódzkiego IIIreferencyjności(jestem w miejskim IIreferencyjności bo tu jest szybciutka IP ginekologiczna). Jak nie będzie skurczów to rozważą pesar w zależności od posiewu. Mam nadzieję że nic im tam nie wyrośnie...

Ile czeka się na wyniki posiewów z pochwy i z moczu...?

Wczorajszy terminator nie był taki zły. Dzisiaj była stażystka🤦‍♀️ ale z arachnofobią więc przynajmniej się na mnie nie darła że jestem niepoważna jak ta wczoraj kiedy powiedziałam że potrzebuję 5min bo nie mogę oddychać
 
reklama
Dzisiaj 29+5, jeszcze 25%ciąży przedemną... długości całej szyjki nie znam ale zamknięty jest 1cm a pozatym szeroki lejek, na szczęście wypatrzyłam że pęcherz się do niego nie pcha

Już po obchodzie. Mam luteinę, leżeć, przyjąć 2 pozostałe dawki sterydów i czekać na wyniki posiewów. Robią KTG i jak będą skurcze to od razu odsyłają mnie do wojewódzkiego IIIreferencyjności(jestem w miejskim IIreferencyjności bo tu jest szybciutka IP ginekologiczna). Jak nie będzie skurczów to rozważą pesar w zależności od posiewu. Mam nadzieję że nic im tam nie wyrośnie...

Ile czeka się na wyniki posiewów z pochwy i z moczu...?

Wczorajszy terminator nie był taki zły. Dzisiaj była stażystka🤦‍♀️ ale z arachnofobią więc przynajmniej się na mnie nie darła że jestem niepoważna jak ta wczoraj kiedy powiedziałam że potrzebuję 5min bo nie mogę oddychać
Jak nic nie ma to mocz powinien być po 3 dniach a z pochwy ja miałam po 4 dniach. Zaraz Będzie miała 30 tydzień, jakby co szanse bardzo duże więc głowa do góry, ale jak nie ma skurczy to powinno być dobrze, a jak jeszcze dołożą pessar to wytrwasz.
 
Do góry