reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej! Ja też od jakiegoś czasu już się aktywizuję, dzisiaj 37+2 i nie mam pojęcia ile dalej pociągnę. Codziennie mam jakieś fałszywe alarmy, np kilka mocnych skurczy co 10 min a potem spokój na kilka godzin, dziwne.... Teraz jadę z dzieciakami na targ, u nas zawsze musi być zapas jabłek, a jak zaczyna się sezon, to o zupę dyniową proszą nawet codziennie ;) Dzięki że napisałaś o tej promocji w Rossmanie, faktycznie skorzystałam z niej w ostatniej ciąży, to i dzisiaj zajadę tam przy okazji. Trzeba zrobić u nich jakieś zakupy czy można tylko odebrać pieluchy? Chociaż w Rossmanie to zawsze znajdzie się coś do kupienia ;) Ja bardzo sobie chwalę ich kosmetyki Babydream, u nas wszyscy korzystamy, nie tylko dzieci. Ja juz też mam gotowy kącik dla maluszka w naszej sypialni, właściwie wszystko już gotowe, teraz czekamy. Jesteś pewna że to czop?
 
reklama
Hej! Ja też od jakiegoś czasu już się aktywizuję, dzisiaj 37+2 i nie mam pojęcia ile dalej pociągnę. Codziennie mam jakieś fałszywe alarmy, np kilka mocnych skurczy co 10 min a potem spokój na kilka godzin, dziwne.... Teraz jadę z dzieciakami na targ, u nas zawsze musi być zapas jabłek, a jak zaczyna się sezon, to o zupę dyniową proszą nawet codziennie ;) Dzięki że napisałaś o tej promocji w Rossmanie, faktycznie skorzystałam z niej w ostatniej ciąży, to i dzisiaj zajadę tam przy okazji. Trzeba zrobić u nich jakieś zakupy czy można tylko odebrać pieluchy? Chociaż w Rossmanie to zawsze znajdzie się coś do kupienia ;) Ja bardzo sobie chwalę ich kosmetyki Babydream, u nas wszyscy korzystamy, nie tylko dzieci. Ja juz też mam gotowy kącik dla maluszka w naszej sypialni, właściwie wszystko już gotowe, teraz czekamy. Jesteś pewna że to czop?
Tak mi się wydaje w pierwszej ciąży odszedł jak już miałam skurcze co 5 minut i był krwawy a rano była taka spora kremowa kulka śluzu i się cykam ze to to.
 
To już nieźle śmigacie dziewczyny. Ja jeszcze w trybie kanapowym. Najdalszy zasięg mam 200m do piekarni tempem żółwia. Ale cokolwiek robię w pozycji stojącej to brzuch ściska. W nocy pobolewa mnie podbrzusze jakby na okres. Kontrole mam za tydzień, oby dobra szyjka się utrzymała. Jak na złość zrobił mi się bolący żylak pod kolanem... jak nie urok to...
 
Hej ! Macie jakies sposoby na mega twardy brzuch po przebudzeniu, czy mam dac sobie spokoj, bo to i tak nic nie da?
Brzuch mam dziś twardy non stop i kłucie w dole nie pomaga nospa ani magnez a lezenie wrecz nasila ale młody ruchliwy wypycha tyłek jak tylko może więc chyba się jeszcze nie zbiera do wyjścia☺ Załatwiłam położna wypełnilam deklaracje i po południu ma dzwonic zeby się ze mną umówić w aptece dokupilam jeszcze tantum rosa to w butelkach i jakieś pierdoly ktorych mi brakowało i zakonczylam już na 100% pakowanie torby do szpitala.
 
Tak mi się wydaje w pierwszej ciąży odszedł jak już miałam skurcze co 5 minut i był krwawy a rano była taka spora kremowa kulka śluzu i się cykam ze to to.
A ja od 2-3 tygodni mam sporo takiej gęstej kremowej wydzieliny i z początku byłam przekonana że to czop, ale doktor w zeszłym tygodniu wykluczył taką możliwość no i z resztą ile taki czop mógłby odchodzić? Przecież nie tak długo ;) Pamiętam że ostatnio też mi odchodził krwawy czop w dzień porodu, zaczęło się rano, a urodziłam w nocy.
 
To już nieźle śmigacie dziewczyny. Ja jeszcze w trybie kanapowym. Najdalszy zasięg mam 200m do piekarni tempem żółwia. Ale cokolwiek robię w pozycji stojącej to brzuch ściska. W nocy pobolewa mnie podbrzusze jakby na okres. Kontrole mam za tydzień, oby dobra szyjka się utrzymała. Jak na złość zrobił mi się bolący żylak pod kolanem... jak nie urok to...
Hahaha ja może i wychodzę z domu i robię różne prace domowe ale wszystko zabiera mi tyyyyle czasu, bujam się powoli jak kaczuszka ;) ;) a z brzuchem mam podobnie, kilka mocniejszych skurczy w ciągu dnia, często jeden za drugim, ale na ogół to po prostu brzuch mega napięty, w nocy też takie pobolewania jak na okres...
 
A ja ? żadnych skurczy , czasem brzuch twardnieje ,najbardziej w nocy ,wydzielinę mam praktycznie od samego początku , hmmm kiedy ja urodzę ? ;)
 
reklama
A ja ? żadnych skurczy , czasem brzuch twardnieje ,najbardziej w nocy ,wydzielinę mam praktycznie od samego początku , hmmm kiedy ja urodzę ? ;)
To jedziemy na tym samym wózku, ciekawe u której pierwszej się ruszy. To jest dopiero ironia jak się przechodzi od trwogi do zniecierpliwienia ;)
 
Do góry