reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No te obawy o dziecko są najgorsze... ja jeszcze po porodzie długo miałam takie czarne myśli i sprawdzałam co chwila czy oddycha itp.

Ja już po wizycie. Infekcja rzeczywiście jest. Dostałam leki, ale szyjka trzyma tak jak tydzień temu wiec jest dobrze. Oby tym razem infekcja nie wróciła.

@Dżuls89 trzymam kciuki za wizytę
Dziękuję ;) U mnie wszystko ok, szyjka zamknięta, uformowana. Ehh... Szczerze to liczyłam że może już coś będzie zwiastowało poród, ale póki co cisza, mały się zadomowił, albo wziął sobie zbytnio do serca te moje prośby z ostatnich kilku miesięcy o pozostaniu w brzuszku mamusi ;) ;)
Dobrze że Ci infekcja niczego nie pogorszyła! Ja w pierwszej ciąży miałam nawracające drożdżaki, pamiętam jakie to było niefajne... Dostawałam Pimafucin (czy jakoś tak) i było ok. W kolejnych ciążach na szczęście już bez infekcji.
A sprawdzanie oddechu u dziecka, powiem tyle- klasyk ;)
 
reklama
Co u was jak się trzymacie?
My na weekend u dziadków. Przebrałam ciuszki po dzieciach i mam pełne torby na pierwsze miesiące;) A potem to już się coś dokupi bardziej dziewczęcego, bo u nas same chłopaki w rodzinie.
Mój nowy zestaw specyfików na infekcje póki co działa, więc się nie stresuje. Ilość różnych tabletek doustnych i dopochwowych trochę mnie przytłacza, a i tak odpuściłam nospe i żelazo :0
 
Co u was jak się trzymacie?
My na weekend u dziadków. Przebrałam ciuszki po dzieciach i mam pełne torby na pierwsze miesiące;) A potem to już się coś dokupi bardziej dziewczęcego, bo u nas same chłopaki w rodzinie.
Mój nowy zestaw specyfików na infekcje póki co działa, więc się nie stresuje. Ilość różnych tabletek doustnych i dopochwowych trochę mnie przytłacza, a i tak odpuściłam nospe i żelazo :0
Na początek ,przyda się każdy ciuszek i tak się założy kilka razy i dzieciątko wyrośnie , ja mam wszystkie po koleżance na strat , ale to prasowanie ha ha masakra , ja się trzymam bez zmian , czekam i czekam a pewnie przenoszę ;)
 
Hej! Cieszę się że u Was wszystko dobrze, ja też się trzymam, mam po kilka boleśniejszych skurczy dziennie (BH??) a poza tym to cisza. No ale skoro nawet zakończenie celibatu, wielki remanent ubraniowy u dzieciaków czy wypad z czwórką maluchów do Ikei niczego nie przyśpiesza to ja już tracę pomysły ;) Heh, a wcześniej tak sobie grzecznie wszystkiego odmawiałam i odpoczywałam w domu, po tych kilku miesiącach mogłabym się doktoryzować z kilku seriali hehehe. A teraz czekamy ;) Dziewczyny z niższych tygodni, uszy do góry, zobaczycie że już niebawem będziecie miały tak samo! Pamiętam jak ja sama czytałam takie wpisy będąc w 30tc i nie dowierzałam czy i mi się tak uda ;)

Mniszkaaa- jak Twoja córcia, leczenie pomogło? A Ty, dajesz radę?
 
@Dżuls89 widzę, ze ci bezsenność doskwiera;)
Ja sobie zostawiam na czas po 37tc mycie okien i podłóg powinno przyspieszyć sprawę ;)
Swoją drogą to ikea z czwórką dzieci w zaawansowanej ciąży to jest niezły hardcore :D
@Fado123 ja to nie prasuje tylko pranie i suszenie ma słońcu.
 
@Dżuls89 widzę, ze ci bezsenność doskwiera;)
Ja sobie zostawiam na czas po 37tc mycie okien i podłóg powinno przyspieszyć sprawę ;)
Swoją drogą to ikea z czwórką dzieci w zaawansowanej ciąży to jest niezły hardcore :D
@Fado123 ja to nie prasuje tylko pranie i suszenie ma słońcu.
O tak, jak się obudzę do toalety o 5 rano to już raczej nie zasnę ;) Hehe tak na prawdę to na hali byłam tylko z najmłodszą córeczką w wózku, bo starsi już się załapują do tej ikeowskiej sali zabaw z opiekunkami :D
 
Dziewczyny, mały uciska mi na pęcherz, ale również na szyjkę. Lekarz mowil aby poleżeć 1-2h dziennie po obiedzie, brać 3-4razy magnez w wypadku bólów brzucha. Szyjka krótka, ale zamknięta.
Dzisiaj w nocy strasznie bolał mnie brzuch, cały. Po oddaniu moczu lekko przeszło, kilka godzin później znowu to samo. Czy któraś z was tak miała?
 
reklama
Dziewczyny, mały uciska mi na pęcherz, ale również na szyjkę. Lekarz mowil aby poleżeć 1-2h dziennie po obiedzie, brać 3-4razy magnez w wypadku bólów brzucha. Szyjka krótka, ale zamknięta.
Dzisiaj w nocy strasznie bolał mnie brzuch, cały. Po oddaniu moczu lekko przeszło, kilka godzin później znowu to samo. Czy któraś z was tak miała?
Tak, mnie też budzi czasem napięty, obolały brzuch, najczęściej kiedy wstaję do toalety. Nie wiem co na to poradzić, po prostu powoli przechodzi i zasypiam z powrotem. Magnez najlepiej brać regularnie, takie okazjonalne dawki mogą niewiele pomóc. Może Tobie pomogłaby nospa? Na mnie nie działa i nie jestem do niej przekonana, ale wiem że są dziewczyny którym nospa pomaga na takie bóle. Musiałabyś zapytać lekarza prowadzącego. Na pewno odpoczynek jest ok, warto sobie polegiwać w wolnej chwili.
 
Do góry