reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziewczyny ja po kontroli dzis. Od tamtego tygodnia jestem bez pessara. Wyjeli mi w szpitalu. Bol podbrzusza zostawili na obserwacji i na drugi dzien do domu :p a dzisiaj 39 tc i cisza. Szyjka zanknieta 2.5cm długości :p jak nie urodze do następnego wtorku to czeka mnie szpital :o mala głowa w miednicy.. Skurcze przepowiadajce co jakis czas ale one nic nie robią z szyjka :/ także jak groził mi od 25 tc porod przedwczesny tak teraz ciszaa :D
Może jest tu jakas koleżanka która ma lub miała podoobnie :-) ?
 
dzisiaj 39 tc i cisza. Szyjka zanknieta 2.5cm długości :p jak nie urodze do następnego wtorku to czeka mnie szpital :o
Piękny tydzień! Wszystkie byśmy chciały takiego doczekać :) a tak z ciekawości- dzialaliscie coś z mężem? ;) Leżałam raz na patologii z dziewczyną, ktora miała bardzo długo szyjkę 1cm, zakladali jej pessar, a w 40 tyg. musieli wywoływać poród. Także jest więcej takich szczęśliwych historii krótkich szyjek :)
 
Ciekawe czemu jedni lekarze mierzą szyjkę co wizytę a inni w ogóle...przecież można przeoczyć wówczas jej skracanie..dlatego się zaczęłam też niepokoić bo niewiadomo ile mam teraz a jak było wcześniej..
To chyba zależy od lekarza. Nie jest kluczowe jak długa szyjka była na początku, tylko kiedy zaczęła się skracac i czy to postępuje. U mnie najpierw mierzyła lekarka co 4 tyg., później co 2, a sama końcówka co tydzień (w pierwszej ciąży). Druga ciąża już pod szczególną ochroną i jak tylko się trochę skróciła to od razu szpital i magnez w kroplówce - w myśl zasady im szybciej się zareaguje, tym lepiej. Koniecznie zapytaj o zmierzenie USG dopochwowym.
 
Dziewczyny ja po kontroli dzis. Od tamtego tygodnia jestem bez pessara. Wyjeli mi w szpitalu. Bol podbrzusza zostawili na obserwacji i na drugi dzien do domu [emoji14] a dzisiaj 39 tc i cisza. Szyjka zanknieta 2.5cm długości [emoji14] jak nie urodze do następnego wtorku to czeka mnie szpital :o mala głowa w miednicy.. Skurcze przepowiadajce co jakis czas ale one nic nie robią z szyjka :/ także jak groził mi od 25 tc porod przedwczesny tak teraz ciszaa :D
Może jest tu jakas koleżanka która ma lub miała podoobnie :-) ?
Myslalam,że już zdążyłaś urodzić;) u mnie zawsze samo szło i to dość szybko po zdjęciu więc nie pomogę. Wczoraj miałam skurcze co 3 minuty myślałam,że mnie skręci, ale przeszło po godzinie i scopolanie. Już się mąż zestresował;)
 
Myslalam,że już zdążyłaś urodzić;) u mnie zawsze samo szło i to dość szybko po zdjęciu więc nie pomogę. Wczoraj miałam skurcze co 3 minuty myślałam,że mnie skręci, ale przeszło po godzinie i scopolanie. Już się mąż zestresował;)
Hehe niestety u mnie procz tego ze opadł mi brzuch i mala juz głowa w miednicy to nic sie nie dzieje. Czuje ja jak gmerra mi łapkami na lini majtek dodatkowo wypycha się bokami :p ja to nic juz nie biorę... A i tak cisza :D
Mąż juz myslal ze będzie odbierał poród :D a tu jeszcze troszke :)
 
Piękny tydzień! Wszystkie byśmy chciały takiego doczekać :) a tak z ciekawości- dzialaliscie coś z mężem? ;) Leżałam raz na patologii z dziewczyną, ktora miała bardzo długo szyjkę 1cm, zakladali jej pessar, a w 40 tyg. musieli wywoływać poród. Także jest więcej takich szczęśliwych historii krótkich szyjek :)
No jasne. Czułam sie jak wieloryb :D i niiic.
Nastawiam sie właśnie na to :p. Stres byl bo szyjka krotks a teraz bo przenoszę :p jak zyc :)
 
No jasne. Czułam sie jak wieloryb :D i niiic.
Nastawiam sie właśnie na to :p. Stres byl bo szyjka krotks a teraz bo przenoszę :p jak zyc :)

Ja dzis po 4 zbudzilam sie z bolen pobrzusza, ale przestal bolec. Stres jest. Chcialabym juz byc w tym tyg. co wy 8-)
Napiszcie mi Prosze jak ma magnez dzialac? Przeciwskurczowo? Rozluzniajaco?
 
reklama
Ja dzis po 4 zbudzilam sie z bolen pobrzusza, ale przestal bolec. Stres jest. Chcialabym juz byc w tym tyg. co wy 8-)
Napiszcie mi Prosze jak ma magnez dzialac? Przeciwskurczowo? Rozluzniajaco?
Rozluzniajaco bardziej na skurcze nospa bynajmniej w moim przypadku :) nie stresuj się bo moze po prostu taki twój urok ze nic się nje będzie działo przez te skurcze. Ja przechodziłam przez to samo co Ty :p byl moment ze co tydzień byłam na wizycie bo bylam przerażona tym co sie dzieje (twardy brzuch i skurcze) :p. A teraz 39tc i nic się nie zapowiada :D
 
Do góry