reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Odpoczywaj póki możesz ja sie bardzo cieszę że miałam chociaż te 2 tygodnie na odrobinę ruchu i ćwiczeń (głównie spacery i sprzątanie) bo bez tego nie wyobrażam sobie fizycznie porodu sn. Takze ciesz się tym czasem w końcu bez tego ciągłego niepokoju o ciążę ;) pocieszające jest to że każdy maluszek w końcu musi wyjść :D
Teraz sie tez niepokoje ze nie chce wyjsc. Taka juz moja glowa :D ale cóż. Czekam cierpliwie do następnego wtorku :)
 
reklama
No jasne. Czułam sie jak wieloryb :D i niiic.
Nastawiam sie właśnie na to :p. Stres byl bo szyjka krotks a teraz bo przenoszę :p jak zyc :)
Heh, czyli jest szansa i dla nas :D Dobrze też jak przed porodem można się ruszać/sprzątać itd.,bo po długim leżeniu to faktycznie ciężko urodzić sn. Zero kondycji.
 
Ja w jednej ciąży miałam zdejmowany w 37+0 urodziłam 39+1 sama z siebie. Potem 38+3 zdjęty, urodziłam 38+4. Teraz zdejmujemy 37+3 i ciekawe co będzie dalej [emoji848]
 
Ja w jednej ciąży miałam zdejmowany w 37+0 urodziłam 39+1 sama z siebie. Potem 38+3 zdjęty, urodziłam 38+4. Teraz zdejmujemy 37+3 i ciekawe co będzie dalej [emoji848]

Mam pytanko, bo jestes bardziej doswiadczona. W 27 tc dno macicy jest kilka cm nad pepkiem, ale jej dolna czesc pozostaje na dole prawda? Mniej wiecej nad wzgorkiem lonowym? Pytam, bo w tym miejscu mnie boli i zastanawiam sie czy to nie macica, ktora rozciaga sie. Chyba, ze to tez jajniki moga byc.
 
Macicę masz aż pod kośćmi spojenia. Jajniki, jeśli by bolały, to po bokach, zazwyczaj odczuwa się bóle więzadeł (też po bokach), a nie jajników.
 
Mam pytanko, bo jestes bardziej doswiadczona. W 27 tc dno macicy jest kilka cm nad pepkiem, ale jej dolna czesc pozostaje na dole prawda? Mniej wiecej nad wzgorkiem lonowym? Pytam, bo w tym miejscu mnie boli i zastanawiam sie czy to nie macica, ktora rozciaga sie. Chyba, ze to tez jajniki moga byc.
A może spojenie łonowe Ci się rozciąga i to odczuwasz?
 
reklama
Do góry