reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Który to tydzień? Mnie przy chodzeniu zawsze coś ciągnie, najpierw był ból w pachwinach, później twardnienia brzucha i takie ciągnięcia do dołu, od tego czasu zaczęła się skracac szyjka i już leżę. Jak leżę to nic nie boli. Musisz dużo tlumaczyc lekarce, do skutku, bo te bóle są bardzo różne i każdy może oznaczać coś innego. Co do no spy - ponoć teraz się od niej odchodzi, bo rozluźnia wszystkie mięśnie, w tym szyjkę macicy... Mi powiedzieli, że mogę wziąć, ale sporadycznie.

To 26 tydzien ciazy. Szyjka 2,8. Miesiac temu 3,4. Od teraz bede odpoczywac i nie bede za bardzo spacerowac. Wole dmuchac na zimne. Progesteron mam. Ona twierdzi, ze ok i mam nie dzwigac. Zobaczymy co dalej, ale stres jest. Twoja szyja ile ma i ktory to tc?
 
reklama
Który to tydzień? Mnie przy chodzeniu zawsze coś ciągnie, najpierw był ból w pachwinach, później twardnienia brzucha i takie ciągnięcia do dołu, od tego czasu zaczęła się skracac szyjka i już leżę. Jak leżę to nic nie boli. Musisz dużo tlumaczyc lekarce, do skutku, bo te bóle są bardzo różne i każdy może oznaczać coś innego. Co do no spy - ponoć teraz się od niej odchodzi, bo rozluźnia wszystkie mięśnie, w tym szyjkę macicy... Mi powiedzieli, że mogę wziąć, ale sporadycznie.

Trochę dziwne z ta nospa, ja przy bardzo krótkiej szyjce od 26tc do 37 brałam nospe max 3 razy dziennie...nospa działa rozkurczowo a nie rozluźniająco
 
To 26 tydzien ciazy. Szyjka 2,8. Miesiac temu 3,4. Od teraz bede odpoczywac i nie bede za bardzo spacerowac. Wole dmuchac na zimne. Progesteron mam. Ona twierdzi, ze ok i mam nie dzwigac. Zobaczymy co dalej, ale stres jest. Twoja szyja ile ma i ktory to tc?
Hmm i nie masz zalecenia żeby lezec? U mnie dziś 32+5, ale szyjka skraca się od 28tc i z 39mm teraz mam 26mm i nakaz leżenia + duże ilości magnezu na twardnienia brzucha.
 
Trochę dziwne z ta nospa, ja przy bardzo krótkiej szyjce od 26tc do 37 brałam nospe max 3 razy dziennie...nospa działa rozkurczowo a nie rozluźniająco
Rozkurczowo czyli rozluźnia mięśnie. Też się spotkałam u lekarza z podobną opinią jak pisze @Wspinka. Dodatkowo pojawiły się badania że w 3 trymestrze nie powinna być brana bo ma negatywny wpływ na układ neurologiczny dziecka. Ale pewnie co lekarz to inna opinia.
 
Trochę dziwne z ta nospa, ja przy bardzo krótkiej szyjce od 26tc do 37 brałam nospe max 3 razy dziennie...nospa działa rozkurczowo a nie rozluźniająco
W pierwszej ciąży też brałam no spe i wszyscy lekarze tak zalecali. Coś się chyba zmieniło przez te 3 lata i teraz z kolei mówią, że lepiej nie, bo skurcze eliminuje, ale na szyjkę działa źle. Pewnie też zależy jaka szyjka, moja jest miękka.
 
Nie mam, ale i tak bede lezec.
Leżenie nie zaszkodzi. Mój gin mówi i ta ze szpitala, że lepsza dopochwową o ile nie ma krwawień. Działa miesjcowo, więc szybciej i lepiej się wchłania tam na dole.
Co do nospy zdania podzielone. Ja byłam 2 razy na patologi(wczoraj w nocy jechałam że skurczami-dzisiaj mnie wypuścili). Za 1 razem kazali nie brać, a dzisiaj na wypisie że mam brać 3x1 więc co lekarz to opinia. Możesz brać doraźnie przy bólach jak na miesiączkę. Przy ucisku i twardnieniu raczej nie pomaga(przetestowałam).
 
I jak tam??
Puścili cię czy już nie?[emoji4]
Tak właśnie niedawno weszlam do domu :Wszystko szczelnie zamknięte. Szyjka skrócona do 2.7po zdjęciu pessara .. Niewiem jakim cudem taka długa :p mala glowa niskoo bardzo i prócz tego żadnych innych dolegliwości :D jeszcze trochę pochodzę eh :p
 
reklama
Leżenie nie zaszkodzi. Mój gin mówi i ta ze szpitala, że lepsza dopochwową o ile nie ma krwawień. Działa miesjcowo, więc szybciej i lepiej się wchłania tam na dole.
Co do nospy zdania podzielone. Ja byłam 2 razy na patologi(wczoraj w nocy jechałam że skurczami-dzisiaj mnie wypuścili). Za 1 razem kazali nie brać, a dzisiaj na wypisie że mam brać 3x1 więc co lekarz to opinia. Możesz brać doraźnie przy bólach jak na miesiączkę. Przy ucisku i twardnieniu raczej nie pomaga(przetestowałam).
No zostane przy luteinie tylko.
 
Do góry