reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wg kilku moich lekarzy skuteczniejsza jest dopochwowa. Nawet słyszałam, ze jeśli trzeba brac podjezykowa (obfite krwawienie z pochwy), to trzeba wieksza dawke.
To nie kupowalabys pod jezyk na moim miejscu skoro mam dopochwowa 100 mg? Wiem bez sensu pytam, bo to mowi samo przez siebie :-p ale panika mi sie włącza.
 
reklama
Hej ! Mam pytanie do mam, ktore braly luteine. W domu mam 100 mg luteiny dopochwowej, a na recepcie z dzisiaj luteine 50 mg pod jezyk. Wiem, ze pytanie jest idiotyczne, bo w koncu 100 mg to wiecej niz 50 mg, ale ktora bedzie jakby skuteczniejsza? Dopochwowo 1x1 na noc a pod jezyk 2x1. Ma ktoras z was jakies porownanie, czy to nie ma znaczenia? Bardziej chodzi mi oto, ze skoro nie ma roznicy to po co przeplacac i wtedy nie bede kupowac tej pod jezyk. U mnie wskazanie na bole brzucha i ewentualnie delikatnie skracajaca sie szyjke.
Też słyszałam że dowcipna lepsza. Działanie powinno być to samo tylko inna droga podania. Ja na wizytach zawsze mówiłam ginkowi co mam w domu i czy mogę dokończyć bo mi szkoda wyrzucać. Dużo masz tej dowcipnej?
 
Wiem, ze pytanie jest idiotyczne, bo w koncu 100 mg to wiecej niz 50 mg, ale ktora bedzie jakby skuteczniejsza? Dopochwowo 1x1 na noc a pod jezyk 2x1. Ma ktoras z was jakies porownanie, czy to nie ma znaczenia?
Hej. Porównania nie mam, bo to moja druga ciąża z dopochwową. Ale też słyszałam opinie kilku lekarzy, że jest ona bardziej skuteczna. Pod język zapisują wtedy, gdy np.ma się skłonności do infekcji pochwy, plamienia itp.
 
Niby maluszek ma mniej miejsca, ale przy końcówce ruchy czuć już bardzo mocno i faktycznie nie są one przyjemne ;) jak dziecko się wstawia w ka

Hej. Porównania nie mam, bo to moja druga ciąża z dopochwową. Ale też słyszałam opinie kilku lekarzy, że jest ona bardziej skuteczna. Pod język zapisują wtedy, gdy np.ma się skłonności do infekcji pochwy, plamienia itp.

Hej....wzielam na noc dopochwowa, bo bol brzucha pojawia sie po przebudzeniu. Pod jezykowej nie kupilam jeszcze mam 7 dni chyba na recepte. I zastanawiam sie, bo niby bylo lepiej, ale do momentu, kiedy chwile spalam na prawym boku. Zastanawiam sie czy to tez nie wina zlej pozycji do spania. Dzis przychodzi mi poduszka ciazowa. Teraz juz nie spie, bol troszke puszcza, ale jednak jest. Przy chodzeniu (spacer) tez mnie w brzuchu ciagnie. Czasami mam wrazenie, ze moja Pani ginekolog mnie nie rozumie, a moze mi potrzebna no-spa a nie progesteron? Sama juz nie wiem.
 
To nie kupowalabys pod jezyk na moim miejscu skoro mam dopochwowa 100 mg? Wiem bez sensu pytam, bo to mowi samo przez siebie :-p ale panika mi sie włącza.
Pewnie bym kupila, zeby miec w razie czego zapas. Ale bralabym dopochwowa w pierwszej kolejnosci, przede wszystkim dlatego, że po podjezykowej bylo mi niedobrze.
 
reklama
Teraz juz nie spie, bol troszke puszcza, ale jednak jest. Przy chodzeniu (spacer) tez mnie w brzuchu ciagnie. Czasami mam wrazenie, ze moja Pani ginekolog mnie nie rozumie, a moze mi potrzebna no-spa a nie progesteron? Sama juz nie wiem.
Który to tydzień? Mnie przy chodzeniu zawsze coś ciągnie, najpierw był ból w pachwinach, później twardnienia brzucha i takie ciągnięcia do dołu, od tego czasu zaczęła się skracac szyjka i już leżę. Jak leżę to nic nie boli. Musisz dużo tlumaczyc lekarce, do skutku, bo te bóle są bardzo różne i każdy może oznaczać coś innego. Co do no spy - ponoć teraz się od niej odchodzi, bo rozluźnia wszystkie mięśnie, w tym szyjkę macicy... Mi powiedzieli, że mogę wziąć, ale sporadycznie.
 
Do góry