reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja nawet sobie zapasu jeszcze nie zrobilam. Ani mililitra nie zamrozilam. Kurcze a sie przydac moze. Jak na razie jakos sobie radzimy nawet do sklepu jezdze a Maz zostaje z Malym. Ale roznie to bywa czasami spi 3 godz nawet 4 na karmieniu a czasmi godzina i juz sie dopomina. Wiec musze w razie w cos zamrozic. Bo bedzie kicha. Ja planuje karmic przez caly macierzynski tak jak z cora.
 
reklama
Ja się boję, że jak w 34 tc odstawię tokolizę, to od razu urodzę albo skurcze mi zaczną rozwalać bliznę i trzeba będzie ciąć. A mój synek na razie taki mały, jakby trafił do inkubatora, to laktator byłby potrzebny od zaraz. Ale z drugiej strony, jak Was czytam, to myślę, żeby jeszcze poczekać z tym zakupem.
 
@Naysan widzisz moj gin lekow mi nie odstawial. Twierdzil ze jak chce wytrzymac jak najdłużej to bierzemy dalej. Odstawilam dopiero w szpitalu tego samego dnia jaks ciagneli szew. Może pogadaj z Nim o tym.
 
We wroclawiu nie dokarmiaja dzieci. Jestes z noworodkiem caly czas nie biorą nawet na noc. Więc nikt nie dokarmial. A moj Maly jak miala wysokie crp to przychodzili i mówili ze mam duzo piersi dawac i serio z dnia na dzien crp spadalo a nic nie dawali.
Na sutki uzywam masc z lanolina Maltan. Do tego uwaxac na wilgoc czyli czesto zmieniać wkładki i najlepiej szmaciany stanik bo Max mi kupic usztywniany w lidlu do karmienia super wygalda ale co z tego bola sutki i piersi od niego. Nie ma przeplywu powietrza i mleko nie uchodzi jak sa pelne piersi. Wiec sie robia takie twarde bolace gule. Wiec ja teraz uzywam stanik przewiewny i bez usztywnien. Pomaga duzo.
Masz rację z tym biustonoszem, że ma być przewiewny. Mam teraz ten BabyOno, który kiedyś polecałaś i jest bardzo przyjemny w dotyku oraz taki Momtobe (też ok bo ma zapięcie z tyłu i odpinane ramiączka).
 

Załączniki

  • 6174CF20-2509-4F0D-9FA6-E2A5EDA62B7D.png
    6174CF20-2509-4F0D-9FA6-E2A5EDA62B7D.png
    167,1 KB · Wyświetleń: 55
Właśnie mam takie mieszane odczucia co do laktatora. Ale i tak znając siebie i tak kupię... To ustrojstwo mnie lekko przeraża ;) co natura to natura.
 
Właśnie mam takie mieszane odczucia co do laktatora. Ale i tak znając siebie i tak kupię... To ustrojstwo mnie lekko przeraża ;) co natura to natura.
Każdy przypadek jest inny, ciężko zaplanować;) Ja tak miałam z synkiem, że w szpitalu jak go karmiłam to strasznie odchylał głowę i się denerwował tak jakby nie mógł chwycić brodawki. Waga mu spadała i położne kazały przynieść laktator i nskarmić go z butelki. Potem w domu się rozkręciło i udało mi się go karmić tak ok 18 mcy. Z laktatora korzystałam jak chciałam gdzieś wyjść albo jak chciałam w nocy spać i wtedy mąż podawał z butelki. Nie miałam nigdy zapalenia, jakieś drobne pęknięcia, łatwe do wyleczenia. Nie martw się na zapas :)
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie pampersów bo kompletnie nie pamiętam- rozmiar 1 czy 2? Mam małą paczkę tych 1 newborn i większą ilość tych 2. Teraz myślę, że te będą za duże... sama już nie wiem
 
Ja się boję, że jak w 34 tc odstawię tokolizę, to od razu urodzę albo skurcze mi zaczną rozwalać bliznę i trzeba będzie ciąć. A mój synek na razie taki mały, jakby trafił do inkubatora, to laktator byłby potrzebny od zaraz. Ale z drugiej strony, jak Was czytam, to myślę, żeby jeszcze poczekać z tym zakupem.
A jakie leki teraz bierzesz?
 
reklama
@Naysan widzisz moj gin lekow mi nie odstawial. Twierdzil ze jak chce wytrzymac jak najdłużej to bierzemy dalej. Odstawilam dopiero w szpitalu tego samego dnia jaks ciagneli szew. Może pogadaj z Nim o tym.
A jakie leki brałaś? Bo z tego, co mi się wydaje, to chyba nie miałaś takiej stricte tokolizy - ja mam salbutamol + isoptin, to trzeba odstawić maksymalnie w 34 tygodniu, bo przynajmniej salbutamol powoduje atonię. Przy zakładanym porodzie naturalnym można wydłużyć do 37 tygodnia, ale u mnie planowana cesarka, więc min. miesiąc przed przyjęciem do szpitala juz tego nie wolno brać.
 
Do góry