reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Alez sie rozpisalyscie;)
ja jestem padnieta po wizycie, jakbym maraton przebiegla. Nie dosc, ze godzinna obsuwa to wyszlam i zapomnialam zaplacic:-) W drodze mi sie przypomnialo, wiec musialam wrocic.. co za lama ze mnie:)
Szyjka 15 mm, ostatnio bylo 12, szew trzyma. Wymiary dzidzi w normie, wazy 1900, chociaz moglabym sie przyczepic do dokladnosci mierzenia przez niego. Zaskoczyl mnie tym, ze powiedzial, ze szew sciagniemy jak sie akcja porodowa zacznie nie wczesniej. Jak to? Nie no za 3 tyg wizyta, bede negocjowac. Ogolnie jestem pozytywnie nastawiona po tej wizycie.
 
reklama
Dzień dobry :-)

ostatnio widzę, że mamy tylko dobre wieści :-) i PRAWIDŁOWO :-)
Ja wczoraj zapłaciłam za wizytę, a ginka mi powiedziała, że to bezpłatna, bo będzie tylko kontrola szyjki ;-) czyli zapłaciłam na zaś :-D wieści są absolutnie MEGA :-D moja szyjka w ciągu 2 tygodni wydłużyła się o.... UWAGA, UWAGA... równy 1 cm :-D i ma teraz 32 mm :-D najlepsze jest to, że o ile przez pierwsze półtorej tygodnia grzecznie leżałam większość czasu o tyle moja nieobecność na fo wiązała się z tym, że pojechałam z chłopięciem na wycieczkę kilkudniową i nie leżałam wcale ;-)

Mitaginka współczuję Ci przebojów z zębem :-( mogliby wreszcie przestać Cię męczyć :-(
 
Auralka - ale super, fantastyczna wiadomość: *
Dziewczyny nie wiem jakim cudem te szyjki sie tak wydłużają,
ale to pocieszające.

Marzę, ze na fali tych dobrych wieści i ja się jakoś znajdę :)
Ale niestety muszę sie tez przygotowac na gorsza wersję. ..

Ciężko mi chodzić bo często mam "kamień"-brzuch.
Tak sobie myślę, ze jestem za drobna na to moje kochane podwójne szczęście i obciążenie w jednym ;-)
 
Auralka, Gratuluję udanej wizyty ;-) jak te szyjki mogą się wydłużac, ja nie wiem ;-) ciągle mi się wydaje ze to jakiś błąd pomiaru. Ja na takie wieści nie mam co liczyć, bo przy krążku szyjki juz nie mierzy ;-)
 
Hej dziewczyny! Super, że jest coraz wiecej dobrych wieści, oby tak dalej! Ja niedawno uslyszałam od kolezanki, że jej też się skracała szyjka i miała leżec, oszczędzać się, ale że nie bardzo mogła przy starsxym synu. Wiec funkcjonowała normalnie i urodziła w terminie :).
 
A ja niestety znam przypadek ze lekarz kazał leżeć a dziewczyna nie leżała i niestety skończyło się tragicznie. Nie ma reguły. Skoro moja szyjka od jakiegoś czasu tylko się skracala i rozwierala mimo leżenia to nie wiem co by było gdybym chodziła
 
reklama
Auralka zarazasz optymizmem:))) super, ze po wizycie wszystko dobrze, a nawet lepiej:) jest naprawde dobrze skoro nie lezysz, a szyjka mimo to nie skrocila sie.
Mnie sie wydaje, ze szyjka moze sie wydluzyc. Te 2,3 mm to wiadomo moze byc blad pomiaru, a 1 cm? To niemozliwe zeby byla taka roznica. U mnie kiedys byla o 0.5 cm dluzsza, a pozniej znow sie skrocila.

Jup juz trzymam kciuki zeby jutro bylo wszystko ok:) musi byc, nie ma innej opcji:) blizniaki to spore obciazenie dla miesnia macicy, to ze sie spina wcale nie musi oznaczac, ze szyjka puszcza. Lezysz, na pewno bedzie dobrze.
 
Do góry