reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

3x dziennie sluchaja tetna i 1x dziennie mam ktg. Musze cierpliwie czekac do piątku bo chca porównać wagę. No ale stresior przeogromny
@Zzzzzz to może do piątku czekają z tym usg? U nas też tylko ktg 2 razy i pomiar tętna. Nie zrobili mi usg a dopatrzyłam się w domu na wypisie, że było usg i waga dziecka 2700, nie wiem skąd oni to wzięli? Ustalili mi cc na 6 marca ale szczerze mówiąc nie dotrwam - czuję taki nacisk główki na dole, że zaraz mi brzuch rozerwie.
 
reklama
@Naysan jeszcze tak się skończy, że klopsa urodzisz hihi. Super wieśi :)

@Ika88 tymi wyliczeniami ryzyka porodu przedwczesnego i wagi z prenatalnych się nie stresuj - nie powinno się ich robić, nic nie wnoszą i są niemiarodajne. Gadałam na ten temat z prenatologiem. Tylko stare oprogramowania to jeszcze wyliczają, nowsze już nie.
 
Dziewczyny, jestem po wizycie i bardzo się cieszę, tym razem mały przybrał 250g w tydzień i tym samym wskoczył na 20 centyl :) Dziś ma 1750g. i brzuszek też mu trochę ruszył. Oczywiście musiałam namawiać lekarza na to usg. Szyjka 32mm.

@Ika88 miałam usg genetyczne z testem pappa i bhcg, ale nie dali mi takiego wyliczenia:( ale myślę, ze jeśli Twoje dzieciątko na tym etapie ładnie rośnie, to tymi wyliczeniami się nie przejmuj, już jest dobrze i dalej też będzie.

@Zzzzzz algorytm postępowania w zahamowaniu wzrostu jest taki, że poniżej 10 percentyla zwraca się uwagę na przepływy - jeśli coś świadczy o tym, że są złe albo coś wskazuje na niewydolność łożyska, to sie robi cięcie, ale jeśli przepływy są ok, to się obserwuje przez 2 tygodnie. Jakbyś chciała, mogę przesłać Ci linka do artykułu na ten temat, takiego instruktarzowego dla lekarzy. Myślę, że po prostu działają zgodnie z wytycznymi. Trzymam mocno kciuki i rozumiem Twój stres.
Super że u Was okej :)) tak prześlij proszę linka. No właśnie oni postępują zgodnie z wytycznymi caly czas mi to mówią. Mówią też ze nie jestem pierwszym przypadkiem i wiedza co robią. Przeplywy mialam badane w piatek.
 
Ja bym dodała jeszcze latanie do kibelka dwa, trzy razy pod rząd przed wyjściem ...
Ooo to też... A jak już wchodzę i dowiaduje się że wszystko ok to schodzi że mnie sto kilo.
Ale dziewczyny wszystko jest dobrze, skąd te plamienia nie była w stanie powiedzieć, oszczędny tryb życia. Pobrała wymaz, za 3 dni będzie wynik. Teraz dopiero 21 marca wizyta i prenatalne. Oszaleje tyle czasu :p
 
reklama
@Naysan jeszcze tak się skończy, że klopsa urodzisz hihi. Super wieśi :)

@Ika88 tymi wyliczeniami ryzyka porodu przedwczesnego i wagi z prenatalnych się nie stresuj - nie powinno się ich robić, nic nie wnoszą i są niemiarodajne. Gadałam na ten temat z prenatologiem. Tylko stare oprogramowania to jeszcze wyliczają, nowsze już nie.
Naprawdę? Dawno z nim rozmawiałaś? Taka bym była szczęśliwa, gdybym rzeczywiście mogła te wyniki do kosza wyrzucić...
@Naysan no i super :) Chyba jest jakiś limit nieszczęść przypadających na jedną ciężarną? Myślę, że wszystkie już go wyczerpałyśmy :p
 
Do góry