reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Ika88 ostatnio przybrał 250g w 2 tygodnie, ale i tak jest na 10 centylu, a teraz się zaraz dowiem, bo jestem w poczekalni właśnie. Ale wielkich nadziei sobie nie robię, bo ja w 2 tygodnie przybralam 300gramow zaledwie. Kurczę- ja nie miałam takich wyliczeń! Na jakiej podstawie coś takiego oceniają?
@Gannka u mnie nie było jeden wizyty bez paniki jeszcze, właśnie jestem przed i oczywiście to samo
 
reklama
Blagam nie mówcie o wadze . Moja Zuza spadła z 30 centyla na 8 centyl w przeciągu 2 tygodni. Nie wiem na co oni w tym szpitalu czekają
 
@Zzzzzz ja bym sie upominala na Twoim miejscu. Strach tak zyc z dnai na dzien jak dziecko moze jest glodzone albo cos. Za duze ryzyko. Robili Ci usg cos Zuzia przytyla czy dalej stoi w miejscu? Jak stoi to walcz o rozwiązanie ciazy za pewne znasz ryzyko.
 
@Zzzzzz ja bym sie upominala na Twoim miejscu. Strach tak zyc z dnai na dzien jak dziecko moze jest glodzone albo cos. Za duze ryzyko. Robili Ci usg cos Zuzia przytyla czy dalej stoi w miejscu? Jak stoi to walcz o rozwiązanie ciazy za pewne znasz ryzyko.
Basia nic nie robią. Mam czekać do piątku i sprawdza czy przybrała. Jak nie to rozwiazanie... Strach jest ale nie mam wpływu na to co się dzieje. Nie chca mi zrobić usg
 
Blagam nie mówcie o wadze . Moja Zuza spadła z 30 centyla na 8 centyl w przeciągu 2 tygodni. Nie wiem na co oni w tym szpitalu czekają
Jej... Ja się nie znam, bo na takim etapie jeszcze nie byłam, ale widziałam w telewizji tyle przypadków ze lekarze nie reagował na różne sygnały.... Kurde powinni już Ci rozwiązać ciążę.
 
Test z krwi pappa. Nie miałyście?
@Naysan no to wdech-wydech i kciuki zaciśnięte :)
Miałam.. w tej ciąży jak i w tej w której urodziłam w 23tc... I tylko ryzyka co do trisomii się zmienily inny h ryzyk nie mam... więc nie wiem czemu
No właśnie prócz trisomii miałam jeszcze te 2 i jeszcze coś, co wyszło ok, ale zaczynam się denerwować, tak czekam na ten 34tc...
@Zzzzzz ja pierniczę, a gdybyś męża nasłała na lekarzy?
 
3x dziennie sluchaja tetna i 1x dziennie mam ktg. Musze cierpliwie czekac do piątku bo chca porównać wagę. No ale stresior przeogromny
 
reklama
Dziewczyny, jestem po wizycie i bardzo się cieszę, tym razem mały przybrał 250g w tydzień i tym samym wskoczył na 20 centyl :) Dziś ma 1750g. i brzuszek też mu trochę ruszył. Oczywiście musiałam namawiać lekarza na to usg. Szyjka 32mm.

@Ika88 miałam usg genetyczne z testem pappa i bhcg, ale nie dali mi takiego wyliczenia:( ale myślę, ze jeśli Twoje dzieciątko na tym etapie ładnie rośnie, to tymi wyliczeniami się nie przejmuj, już jest dobrze i dalej też będzie.

@Zzzzzz algorytm postępowania w zahamowaniu wzrostu jest taki, że poniżej 10 percentyla zwraca się uwagę na przepływy - jeśli coś świadczy o tym, że są złe albo coś wskazuje na niewydolność łożyska, to sie robi cięcie, ale jeśli przepływy są ok, to się obserwuje przez 2 tygodnie. Jakbyś chciała, mogę przesłać Ci linka do artykułu na ten temat, takiego instruktarzowego dla lekarzy. Myślę, że po prostu działają zgodnie z wytycznymi. Trzymam mocno kciuki i rozumiem Twój stres.
 
Do góry