reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Czemu tylko krążek, też już było za późno na szew? Czytałam dużo opowieści, że szyjka zgładzona i wszystko trzymało się jeszcze długo tylko dzięki pessarowi i innych opcji nie przyjmuję do wiadomości :p

@Ika88 U mnie to nic nie mówił lekarz o szwie. Jak czytam na forum to moja nie była taka krótka na szew ale nie wiem czy to jedyny powód ale też czytałam że szew właśnie wcześniej się zakłada. A w temacie infekcji to czasami coś przed ciążą i w ciąży złapałam ale najważniejsze żeby donosić.
 
reklama
Bo juz jestem mama jednego dzidziorka hdzie lezalam id 6 tc do 13 tc a pozniej od 23 tc do 37...

Ja to liczę że po to przepisuje lekarz te globulki żeby uniknąć infekcji. Wiadomo ciało obce to różnie bywa. Ja czasami coś przed ciążą , przed założeniem krążka złapałam ale zaraz były leki.
Wolę jednak mieć krążek skoro lekarz zalecił a o wysokim prawdopodobieństwie infekcji nic nie wspomniał tylko przepisał globulki.
 
A czesto mialyscie infekcje z pessarem czy dzieki lekom sie udaje ich uniknac? I czy wczesniej mialyscie moze sklonnosfi do jakis infekcji itd? My dostalismy zielone swiatlo na starania od gin wiec moze za kilkanascie tyg bede i ja czynnym lezacym uczestnikiem tego forum. Aaa i Pani Basiu trzymam kciuki za jutro
Mialam dwie infekcje bakteryjne i jedną grzybicza przez cala ciaze. Tak jak pisalam, mialam pessar od 14tc do 35tc. Nie bralam żadnych globulek przy tym. Leki dopiero wtedy, gdy cos zaczynało się dziać.
Ważne żeby robic dokladne wymazy przed założeniem oprócz tych podstawowych także na ureaplasme, mykoplasme i chlamydie. A po założeniu posiewy nawet co 2/3 tygodnie z szyjki. Nie wiem jakby to bylo bez krążka bo mialam krążek założony na wszelki wu. W trakcie ciąż szyjka zmiękła o skróciła się a krążek trzymal. Dziecko miałam/mam bardzo nisko i krążek podtrzymywał macice ladnie.
 
Mialam dwie infekcje bakteryjne i jedną grzybicza przez cala ciaze. Tak jak pisalam, mialam pessar od 14tc do 35tc. Nie bralam żadnych globulek przy tym. Leki dopiero wtedy, gdy cos zaczynało się dziać.
Ważne żeby robic dokladne wymazy przed założeniem oprócz tych podstawowych także na ureaplasme, mykoplasme i chlamydie. A po założeniu posiewy nawet co 2/3 tygodnie z szyjki. Nie wiem jakby to bylo bez krążka bo mialam krążek założony na wszelki wu. W trakcie ciąż szyjka zmiękła o skróciła się a krążek trzymal. Dziecko miałam/mam bardzo nisko i krążek podtrzymywał macice ladnie.
No wlasnie moj nowy lekarz teraz po obejrzeniu mojej karty ciazy mowil ze zalozyl by go profilaktycznie tak w 18 tc, bo w pierwszej ciazy wlasnie nie mialam nic. I w 35 tc odszedl mi caly czop i zrobilo sie rozwarcie a w 37 urodzil siw synek
 
No wlasnie moj nowy lekarz teraz po obejrzeniu mojej karty ciazy mowil ze zalozyl by go profilaktycznie tak w 18 tc, bo w pierwszej ciazy wlasnie nie mialam nic. I w 35 tc odszedl mi caly czop i zrobilo sie rozwarcie a w 37 urodzil siw synek
Hmm myślę że to nawet spoko, ze urodzil się w 37tc :) mnie tez odchodzi czop od konca 35 tyg, noo ok powiedzmy 36tydz.
 
Hmm myślę że to nawet spoko, ze urodzil się w 37tc :) mnie tez odchodzi czop od konca 35 tyg, noo ok powiedzmy 36tydz.
Ja bylam zalamana, bo czekalam.na ten dzien tak dlugo. Wieczorem mialam miec wizyte u gina a pozniej mialam.sie wziac za wyprawke. A skonczylo sie tak ze po 8 rano juz byl z nami a wyprawke robilam przez neta z lozka szpitalnego
 
Prócz globulek używam jeszcze żelu i kapsułek provag. Nie zaszkodzą a nuż pomogą :p W środę mam wizytę 2 tyg od założenia krążka, może będzie wymaz, @Zzzzzz to nie boli bardziej niż normalnie, przed krążkiem, prawda? Wyprawka już skompletowana od 29tc, nie wyobrażam sobie inaczej, gdy codziennie chlipię ze strachu, że to się stanie teraz/zaraz...
 
Prócz globulek używam jeszcze żelu i kapsułek provag. Nie zaszkodzą a nuż pomogą :p W środę mam wizytę 2 tyg od założenia krążka, może będzie wymaz, @Zzzzzz to nie boli bardziej niż normalnie, przed krążkiem, prawda? Wyprawka już skompletowana od 29tc, nie wyobrażam sobie inaczej, gdy codziennie chlipię ze strachu, że to się stanie teraz/zaraz...

Ja też jak czuje że tam się wylewa i zaczyna piec to zaraz idę się podmyć. Piszą żeby szczególną higienę utrzymywać.
 
Nie znam Ywo
Prócz globulek używam jeszcze żelu i kapsułek provag. Nie zaszkodzą a nuż pomogą :p W środę mam wizytę 2 tyg od założenia krążka, może będzie wymaz, @Zzzzzz to nie boli bardziej niż normalnie, przed krążkiem, prawda? Wyprawka już skompletowana od 29tc, nie wyobrażam sobie inaczej, gdy codziennie chlipię ze strachu, że to się stanie teraz/zaraz...
Niee nie bóli bardziej :)
 
reklama
Do góry