reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Sciagnelam apke do liczenia skurczy. Tam jest od razu liczenie ruchow, wylicza w ktorym ktygodniu ciazy sie jest, jest lista wyprawkowa i takie tam.
 
reklama
Cześć! Ja jestem w 15tc. Lecze się na zakażenie e.coli. Wczoraj brzuch zrobił się twardy i mialam takie napinanie co chwila, no i ból. Pojechałam na SOR (pominę fakt, że 4h czekałam aż p.doktor z SOR postanowi mnie wysłać na ginekologie). Na ginekologii dowiedziałam się, że łożysko jest z przodu i dolny biegun dochodzi do UW. Mam też podejrzenie cukrzycy ciążowej. Moja doktor stwierdzi, że takie umiejscowienie łożyska nie daje objawów takich jak moje... Oczywiście duphaston, no spa, magnez i leżenie. Ktoś miał coś podobnego? Dzidziak zdrowy, ale wielkościowo na 14 tygodni.
A jaki miałaś wiek ciąży ustalony w usg genetycznym? Co do nisko położonego łożyska, to chyba żadna z nas nie ma tu tego rodzaju doświadczeń, ale wiadomo, że ono wraz ze wzrostem macicy może podejść do góry. Leż i oszczędzaj się, a na SOR nie ma sensu jeździć, tylko na IP ginekologiczną, wtedy nie czekasz w całej tej kolejce, tylko zgłaszasz się na oddział, mówisz, ze jesteś w ciąży i wzywają do Ciebie lekarza.
 
A ja dziś pierwszy raz od listopada poszłam na krótki spacer, korzystając z wiosny i z tego, że wyjątkowo nic mnie jakoś specjalnie nie boli. Mam nadzieję, ze to ustąpienie bólu nie wiążę się z tym, że mały przestał rosnąć, bo bym się chyba załamała. Kupiłam Espumisan Easy za poleceniem @Zzzzzz, bo wczoraj miałam tak wydęty brzuch, że znów prawie nic nie zjadłam. Dziś nadrabiam, oby te granulki pomogły.
 
@Oczekujaca123 3mam kciuki! :) tym razem musi być dobrze, po takich przejściach w końcu wyjdzie słońce :*

Co polecacie do mycia miejsc intymnych w ciąży? Stosujecie zapobiegawczo jakieś mascie typu żel provag? :)
 
Oczekująca a ten pomiar od profesora robiony byl w szpitalu na tym samym aparacie, co wczoraj robil Ci lekarz? Bo roznica moze wynikac z tego, ze badanie moglo byc robionenych urzadzeniach. Rozbieżność nie jest bardzo duza.
Ale tez doskonale Cie rozumiem, bo walczy sie o każdy milimetr szyjki.
Masz swietna opieke. Trzymam kciuki, zeby skurcze się uspokoily.
Niee sprzet inny wiec ten lekarz wczoraj mowil ze moze to byc blad pomiaru choc widzialam jak sie staral ale mowi ze jakkolwiek by nie przylozyl tej miary to nie wyjdzie wiecwj niz te niecałe 3. Jutro moze zbada profesor co prawda inny sprzęt, ale wierze w jego oko. :) nie liczę na to ze sie wydłuży ale na to ze przystopuje i spokojnie dotrwamy do szwu
 
@Oczekujaca123 3mam kciuki! :) tym razem musi być dobrze, po takich przejściach w końcu wyjdzie słońce :*

Co polecacie do mycia miejsc intymnych w ciąży? Stosujecie zapobiegawczo jakieś mascie typu żel provag? :)
ze względu na częste infekcje kupiłam lactacyd plus ( taki na podrażnienia i upławy) i nawet pomagał. Jeśli chodzi o provag to teraz zamówiłam sobie ten żel w zestawie z kapsułkami i będę testować ( w połogu bo pamiętam, że po poprzednim porodzie strasznie mnie tam podrażniło/ odparzyło bo jednak krwawienie trwa dość długo). Dobry skład ma też płyn Pliva fem f.
 
ze względu na częste infekcje kupiłam lactacyd plus ( taki na podrażnienia i upławy) i nawet pomagał. Jeśli chodzi o provag to teraz zamówiłam sobie ten żel w zestawie z kapsułkami i będę testować ( w połogu bo pamiętam, że po poprzednim porodzie strasznie mnie tam podrażniło/ odparzyło bo jednak krwawienie trwa dość długo). Dobry skład ma też płyn Pliva fem f.
Oo czytam też w necie o tym płynie i ma same dobre opinie..
Kapsułki provag miałam w2 ciąży ale nie dały rady, a żelu nie miałam i też zastanawiam się nad kupnem.
 
reklama
Do góry