reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Powiem Ci ze moja gin w pierwszym trymestrze nie robiła z szyjki. Teraz robi. Jak jest w pochwie to nie jest źle. Byc moze dostaniesz globulki. Wzrost nieliczny więc spokojnie.
 
Oczekujaca, dobrze ze jutro idziesz do lekarza, to bedziesz wszystko wiedziec, lepiej nie kombinować zeby nie zaszkodzic.
 
Dziewczyny jak ja juz mam dosc. Czuje sie jak slon. Dysze. Ledow chodze bola mnie biodra kolana posladki. Brzuch ciazy. Jakis taki ogromny sie zrobil.. Nie daje rady juz sie myc bo nie dosiegam a nie chce sie mocno wyginac.. Ech ile jeszcze tych kg
 
Byłam dziś na szkole rodzenia, powiem Wam że polecam, mozna sie sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć :) np okłady z szałwii suszonej na krocze podobno bardzo dobrze uelastycznia;) tylko nie wiem czy ma to sens robić skoro nie wiem jaki bede miala porod czy przez cc czy sn :(
@BaskaW heh ja mam podobnie, brzuch mi wyskoczył tak, że ubrania ktore tydzien temu byly dobre teraz są za małe, a skóre mam tak napiętą i swedzi mnie :/ plus do tego twardnieje i mega ciągnie
 
Ja po wizycie u profesora w Poznaniu.
Szymonek waży 1040 g, wszystko z nim OK.
Szyję profesor mierzył na kilka sposobów i wyszło 25 i 32 mm. Od wizyty miesiąc temu skróciła się o 1 cm. Rozwarcie też większe. Myślał długo czy nie położyć mnie w szpitalu już do końca ciąży. Ostatecznie, z racji że już sterydy na płucka były podane, odesłał mnie do domu i za 3 tygodnie wizyta, mam przyjechać spakowana.
W razie czego mam skierowanie do szpitala bez daty.
Mam bezwzględnie leżeć. Zero wstawania, nawet do kuchni.
Dalej duże ilości magnezu i 3xLuteina.

Powiedział, że jak na stan po operacjach macicy to i tak nie jest źle...ale że dzidziuś coraz cięższy i każde stanie czy siedzenie powoduje, że szyjka siada.
Tak więc leżakuję bez marudzenia (bo trochę wstawałam, np. do szkoły rodzenia raz, czy zrobić sobie kanapki) i zamawiam wyprawkę :)
 
reklama
Ja po wizycie u profesora w Poznaniu.
Szymonek waży 1040 g, wszystko z nim OK.
Szyję profesor mierzył na kilka sposobów i wyszło 25 i 32 mm. Od wizyty miesiąc temu skróciła się o 1 cm. Rozwarcie też większe. Myślał długo czy nie położyć mnie w szpitalu już do końca ciąży. Ostatecznie, z racji że już sterydy na płucka były podane, odesłał mnie do domu i za 3 tygodnie wizyta, mam przyjechać spakowana.
W razie czego mam skierowanie do szpitala bez daty.
Mam bezwzględnie leżeć. Zero wstawania, nawet do kuchni.
Dalej duże ilości magnezu i 3xLuteina.

Powiedział, że jak na stan po operacjach macicy to i tak nie jest źle...ale że dzidziuś coraz cięższy i każde stanie czy siedzenie powoduje, że szyjka siada.
Tak więc leżakuję bez marudzenia (bo trochę wstawałam, np. do szkoły rodzenia raz, czy zrobić sobie kanapki) i zamawiam wyprawkę :)

A który już masz tc? Ja mam też szyjkę 25mm ale wg mojego lekarza jest długa i ok, tylko nie miałam operacji stąd ta różnica.
Miłego leżakowania :)))
 
Do góry