reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Zzzzzz mysle ze to nie jest wskazanie do cc. I tez nie patrzą na wszystkie bakterie tylko niebezpieczny jest gbs bo zarazic sie może dziecko i dochodzi do poważnych powikaln a nawet smierci jak nie zostanie rozpoznany. Stad powinno sie robić badanie przed porodem i w spzitalu pilnowac by jakby co dali antybiotyk.
Ja miałam już zrobiony gbs, ale po antybiotykach zniknął z posiewu. Wiem, że może wrócić więc teraz od 30 tyg będę częściej robić posiewy w razie jakbym miała rodzić. Całe szczęście może się obyć bez CC, ale trzeba podać antybiotyki mi przed porodem i dziecku po urodzeniu. Tak przynajmniej mój lekarz mówi :)

Wszystkiego dobrego w nowym Roku! Oby wszystkie ciąże się dobrze zakończyły i nie za szybko przede wszystkim :)

My w domu z mężem, wpadają też znajomi ale zwijają się koło 21 bo mają małe dziecko i nie chcą go męczyć :) może o północy wyjdę przed blok zobaczyć fajerwerki
 
@Paula_12345 ja nie musze juz powtarzac GBS bo mam wynik badania ze go mialam czyli jestem nosicielem i mam w szpitalu powiedzieć ze mam gbs i on jest wpisany w Karcie Ciazy tak samo mialam w 1 ciazy. O dostane przed cc antybiotyk.

Ja tez juz mam zmienione plany idziemy do rodzicow moich tam beda ich znajomi i te zmoaj kuzynka z dzieckiem więc impra duza.


Dziewczyny nie jedna z Nas pragnela dotrwac do Sywlestra w dwupaku. I zobaczie jak cudownie jestesmy dalej wszystkie w komplecie. A nawet jest Nas wiecej. I tego zycze Wam w dalszej ciazowej drodze. Aby kazda z Nas dotrwala do terminu i bezpiecznie urodzila.
 
@Paula_12345 ja nie musze juz powtarzac GBS bo mam wynik badania ze go mialam czyli jestem nosicielem i mam w szpitalu powiedzieć ze mam gbs i on jest wpisany w Karcie Ciazy tak samo mialam w 1 ciazy. O dostane przed cc antybiotyk.

Ja tez juz mam zmienione plany idziemy do rodzicow moich tam beda ich znajomi i te zmoaj kuzynka z dzieckiem więc impra duza.


Dziewczyny nie jedna z Nas pragnela dotrwac do Sywlestra w dwupaku. I zobaczie jak cudownie jestesmy dalej wszystkie w komplecie. A nawet jest Nas wiecej. I tego zycze Wam w dalszej ciazowej drodze. Aby kazda z Nas dotrwala do terminu i bezpiecznie urodzila.
Jak robiłaś test na gbs? Ja miałam wymaz z pochwy i też jestem po leczeniu, ale wiadomo - gbs wraca, więc muszę mieć wpisany w książeczce. Problem w tym, że położna nie chciała tego zrobić, bo ponoć gbs się sprawdza jakąś inną drogą, no i zgłupiałam. Lekarz powiedział, że przed cc dostane antybiotyk, ale w ksiażeczce nie mam wpisanego :(

Dziewczyny, też dołączam się do życzeń. Żeby w kolejnym roku wydarzyła się magia i przestało boleć, skracać się, mięknąć, twardnieć, żebyśmy pożegnały stresy i jedna po drugiej zaspamowały to forum zdjęciami różowych bobasów, a jedynym problemem była decyzja - materacyk z gryki, kokosu czy pianki.
 
Kochana jak amsz wynik z wymazu z pochwy/szyjki z gbs to na tej podstawie lekarz wpisuje w karte ciazy (moj zrobil to na czerwono) i to juz podstawa w szpitalu. Biore tez w razie w ten wynik. Z jednej strony lekarz w 1 ciayz mi mówił ze jak juz wtedy miałam gbs to w kolejnej ciazy tez powinnam o tym mowic.
 
Kochana jak amsz wynik z wymazu z pochwy/szyjki z gbs to na tej podstawie lekarz wpisuje w karte ciazy (moj zrobil to na czerwono) i to juz podstawa w szpitalu. Biore tez w razie w ten wynik. Z jednej strony lekarz w 1 ciayz mi mówił ze jak juz wtedy miałam gbs to w kolejnej ciazy tez powinnam o tym mowic.
Widzisz, no to mi położna nie wpisała. U mnie w klinice jest tak, że wszystkie wyniki ogarnia położna przed wizytą i wpisuje albo w książeczkę albo w system i lekarz to potem widzi na ekranie u siebie. Chyba mu to po prostu zgłoszę przy następnej wizycie, żeby sam wpisał.
 
Ja tez tak mam. I ona wpisala w karcie ciazy jest miejsce na gbs.. A 2 lekarz wpisal na glownej stronie karty na czerwono.
 
reklama
Do góry