reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny poradzcie bo już nie wiem co mam robić.
Skurcze odczuwam od 20 tygodnia ciazy. W 23 tygodniu pojechałam na patologie ciazy z mocnymi skurczami i bólem podbrzusza. Z szyjka było wszytko ok. Lekarz zalecił 3x1 nospe 3x2 magnez i 2x2 luteine. Skurczu rzeczywiście przez jakiś czas było mniej Ale były! Lekarz prowadzący na każdej wizycie mówi że szyjka super brzuch miękki. Kazał nawet odstawic nospe i zmniejszyć dawkę luteiny do 2x1 co za mnie zdziwilo bo skurcze odczuwam do kilkunastu razy na dobę. Dwa tygodnie temu byłam na wizycie gdyż skurcze odczuwalam do kilku na godzinę i znowu to samo brzuch miękki szyjka super. We wtorek byłam po zwolnienie lekarskie i lekarz nawet już mnie nie badal stwierdził że nie będzie mnie męczył by tydzien temu wszytko było ok. Wczoraj wieczorem to samo brzuch stawial się jak stożek po prawej stronie dodatko przy chodzeniu odczuwalam ciągnący bol w podbrzuszu. Nie wiem co mam robić obecnie jestem w 29 tygodniu ciazy. Już porostu głupio się czuje dzwoniąc do lekarza.
Dokładnie, najlepiej skonsultuj z innym lekarzem. Ale Twoja sytuacja podobna do mojej z tym, że u mnie lekarz to potwierdził. Póki się z szyjką nic nie dzieje to nie jest najgorzej :) no i skurcze nie powinny boleć, jak bolą to ja bym jednak szukała innego lekarza bo to znaczy, że coś jest nie tak. Spróbuj odpoczywać dużo z nogami wywalonymi :D ja na poczatku bylam przeciwniczką, ale teraz nawet mi się nie chce wstać :D fajnie tak poleżeć i być jak księżniczka chociaż przez moment :D
 
reklama
Dokładnie, najlepiej skonsultuj z innym lekarzem. Ale Twoja sytuacja podobna do mojej z tym, że u mnie lekarz to potwierdził. Póki się z szyjką nic nie dzieje to nie jest najgorzej :) no i skurcze nie powinny boleć, jak bolą to ja bym jednak szukała innego lekarza bo to znaczy, że coś jest nie tak. Spróbuj odpoczywać dużo z nogami wywalonymi :D ja na poczatku bylam przeciwniczką, ale teraz nawet mi się nie chce wstać :D fajnie tak poleżeć i być jak księżniczka chociaż przez moment :D
 
Ja nie mogę leżeć na plecach dłużej niż 10 minut od razu mam trudności z oddychaniem. Poza tym mam bardzo aktywne dziecko które ćwiczy calymi godzinami, na plecach poprostu mocniej czuje te ruchy ;) do najprzyjemniejszych nie należą;)
A czy Wam stawia się cały brzuch czy tylko jedna strona? Ja mam zawsze skurcz po prawej stronie lewa mieciutka.
 
Ehh ja mam ok 100 dni do konko ale dla mnie kluczowym terminem jest sylwestr. Wtedy będę świętować. Od stycznia mam zamiar rozpoczac szkole rodzenia online.
Mnie przed ciążą zjadły koszty badan dotyczące tego dlaczego tracilam poprzednie ciaze. Tego Państwo nie refunduje.
Aaa i nawet jak leżałam w szpitalach to musialam brac wlasne leki.
@Teresa32 witaj dziewczyny dobrze mówią, może warto poradzic sie innego lekarza?
U mnie zależy od dnia z tymi skurczami. Wczoraj ze dwa razy się postawil a dzis w nocy dosyc czesto po siusianiu i to za kazdym razem bolesnie i tylko część.
 
Ja tez sie prywatnie badalam po stracie..wydalam kwote w tysiacach. Dodajac ciaze do tego. To auto by wyszlo. Ale co tam dziecko najwazniejsze.

A mi apetyt rosnie w miare jedzenia. Chce donosic do konca by oszczedzic dziecku pobyt w inkubatorze. Tym bardziej ze to nie dosc ze jak dziecko rodzi sie szybciej to lezy w szpitalu macierzynski ucieka. Dojazdy. Ja mam daleko do takiego spzitala. A do tego wracasz do pracy i zostawiasz "mlodsze" dziecko w domu niz jak sie rodzi w terminie. Wiec sie nakrecilam i muszę myslec o urodzeniu w terminie.
 
OLIMP CHELA MAG B6 FORTE 60Kap dziewczyny zobaczcie moze warto zamienic z magne b6 forte.1 tab 250 mg magnezu w postaci chelatu.
 
reklama
Do góry