reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Pisalyscie wczoraj o tanich aptekach i kesli chldzi o doz(kiedys myslalam, ze jest najtanszy) to niestety wiele razy sie przejechalam. Np w dozie dopegyt na cisnienie w ciazy kosztuje 37zl... w innej aptece 24... duphaston w dozie 29zl a w innej aptece 20zl... takze czasem warto sprobowac podzwonic po aptekach i sie popytac. ;)
I o dziwo mimo, ze w Chorzowie i Katowicach sa apteki tzw Super Niskie Ceny, Centrum Niskich cen to ja najtańsze ceny znalazlam w Aptece Slonecznej ;)
Tez osttanio z mezem liczylam koszty ciazy... same leki to z 400zl... wizyty mam w pakiecie ubezpieczenia , ale jak przejde pod "skrzydla profesrora" to juz nie bedzie tak kolorowo.. bo tam kazda wizyta z usg 250zl... dobrze, e na to co sie da mam refundacje, moja gin tez przepisuje neoparin mowi, ze nie ma co przeplacac
 
Dziewczyny poradzcie bo już nie wiem co mam robić.
Skurcze odczuwam od 20 tygodnia ciazy. W 23 tygodniu pojechałam na patologie ciazy z mocnymi skurczami i bólem podbrzusza. Z szyjka było wszytko ok. Lekarz zalecił 3x1 nospe 3x2 magnez i 2x2 luteine. Skurczu rzeczywiście przez jakiś czas było mniej Ale były! Lekarz prowadzący na każdej wizycie mówi że szyjka super brzuch miękki. Kazał nawet odstawic nospe i zmniejszyć dawkę luteiny do 2x1 co za mnie zdziwilo bo skurcze odczuwam do kilkunastu razy na dobę. Dwa tygodnie temu byłam na wizycie gdyż skurcze odczuwalam do kilku na godzinę i znowu to samo brzuch miękki szyjka super. We wtorek byłam po zwolnienie lekarskie i lekarz nawet już mnie nie badal stwierdził że nie będzie mnie męczył by tydzien temu wszytko było ok. Wczoraj wieczorem to samo brzuch stawial się jak stożek po prawej stronie dodatko przy chodzeniu odczuwalam ciągnący bol w podbrzuszu. Nie wiem co mam robić obecnie jestem w 29 tygodniu ciazy. Już porostu głupio się czuje dzwoniąc do lekarza.
 
20 tyś, kurde niezła suma. U mnie sama ciąża raczej tyle jeszcze nie kosztowała, ale na ivf poszło 14tyś. Na szczęście byliśmy przygotowani tak mniej więcej na dwie procedury, a udało się od razu, więc tak bardzo mnie teraz ta kasa nie boli.
@BaskaW gratuluję!! też już chcę być tak daleko!
 
Dziewczyny poradzcie bo już nie wiem co mam robić.
Skurcze odczuwam od 20 tygodnia ciazy. W 23 tygodniu pojechałam na patologie ciazy z mocnymi skurczami i bólem podbrzusza. Z szyjka było wszytko ok. Lekarz zalecił 3x1 nospe 3x2 magnez i 2x2 luteine. Skurczu rzeczywiście przez jakiś czas było mniej Ale były! Lekarz prowadzący na każdej wizycie mówi że szyjka super brzuch miękki. Kazał nawet odstawic nospe i zmniejszyć dawkę luteiny do 2x1 co za mnie zdziwilo bo skurcze odczuwam do kilkunastu razy na dobę. Dwa tygodnie temu byłam na wizycie gdyż skurcze odczuwalam do kilku na godzinę i znowu to samo brzuch miękki szyjka super. We wtorek byłam po zwolnienie lekarskie i lekarz nawet już mnie nie badal stwierdził że nie będzie mnie męczył by tydzien temu wszytko było ok. Wczoraj wieczorem to samo brzuch stawial się jak stożek po prawej stronie dodatko przy chodzeniu odczuwalam ciągnący bol w podbrzuszu. Nie wiem co mam robić obecnie jestem w 29 tygodniu ciazy. Już porostu głupio się czuje dzwoniąc do lekarza.
Może skonsultuj z innym lekarzem? Zawsze to jakaś dodatkowa opinia, uspokoisz się
 
reklama
@Teresa32 nie wiem co mam Ci doradzic. Iu mnie takie objawy powodowaly skracanie sie szyjki. Pozostaje Ci chyba pojsc do innego lekarza i go sprawdzić. A do tego wizyty co 2 tyg jak sie boisz. Ale jednoczesnie zalezy ile masz tych stawian sie brzucha bo to moga byc skurcze przepowiadajce. Ciagniecie brzucha w dol to tez charakterystyczny dla mnie objaw i mojej szyjki.
 
Do góry