reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A ja dziś trafiłam do szpitala. Ok 13 wyleciało ze mnie coś jakby galaretka w większej ilości i zaczął mnie bolec brzuch. Napisałam do lekarza. Kazał mi jechać na izbę przyjęć. Okazało się, ze szyjka skróciła się w ciągu dwóch dni o ponad 1 cm i stała się miękka. Tera ma 2,3 cm. Pobrali krew na badania. Jutro mocz i wymaz i pokj co to kwalifikują mnie do pessara. [emoji853][emoji853]
@BaskaW, super wiadomość. Jakie masz zalecenia po szyciu? Tylko leżenie czy będziesz mogła chodzić?
 
A ja dziś trafiłam do szpitala. Ok 13 wyleciało ze mnie coś jakby galaretka w większej ilości i zaczął mnie bolec brzuch. Napisałam do lekarza. Kazał mi jechać na izbę przyjęć. Okazało się, ze szyjka skróciła się w ciągu dwóch dni o ponad 1 cm i stała się miękka. Tera ma 2,3 cm. Pobrali krew na badania. Jutro mocz i wymaz i pokj co to kwalifikują mnie do pessara. [emoji853][emoji853]
@BaskaW, super wiadomość. Jakie masz zalecenia po szyciu? Tylko leżenie czy będziesz mogła chodzić?
@ForgetMeeNot dobrze, ze zareagowałas na czas ;* ktory masz tydzien?

@BaskaW jak sie czujesz? Zycze wszystkiego dobrego ;* odpoczywaj
 
Dzisiaj mam 24+4. Gdyby nie ta wydzielina co wyglądała jak czop to pewnie nie kontaktowałabym się z lekarzem
U mnie tez tak siw objawia skracanie szyjki. Tez mialam sluz jak galaretka. I mnei bolal 2 razy brzuch w tym tyg i nagle szyjka 14mm. Jeszcze nie wiem czy bede mogla chodzic przy szwie jak na razie czuje sie dobrze chcoiaz jeszcze odczuwam brzuch jak chodze ale co sie dziwic jak zabieg byl wczoraj. Ja chyba i tak bed leżała za bardzo sie boje. Ja tez czekam na wyniki posiewu.
 
U mnie tez tak siw objawia skracanie szyjki. Tez mialam sluz jak galaretka. I mnei bolal 2 razy brzuch w tym tyg i nagle szyjka 14mm. Jeszcze nie wiem czy bede mogla chodzic przy szwie jak na razie czuje sie dobrze chcoiaz jeszcze odczuwam brzuch jak chodze ale co sie dziwic jak zabieg byl wczoraj. Ja chyba i tak bed leżała za bardzo sie boje. Ja tez czekam na wyniki posiewu.

A robili Ci wymaz? Ja mam niby jutro mieć. Tez się boje i coś czuje, ze będę musiała leżeć do końca ciąży. Poki co to mam same czarne myśli w głowie, ze coś złego się wydarzy.
Ciebie boli bo musi się zagoić. Bierzesz jakieś leki przeciwbólowe czy dajesz radę bez?
 
Ostatnia edycja:
Zrobili mi wymaz w dniu przyjecia na chlamydie mykoplasme i ureoplasme i zwykly posiew ale nie czekali ni wyniki tylko daja antybiotyki zapobiegawczo. Wiem ze chlamydia wyszla negatywna na reszte czekamy jutro rano pewnie bedzie wiadomo czy na coś trzeba leczyc czy nie. Jak bedzie czysto to domek. Co do przeciwbolowych nic nie doatawalam. Dawali tylko duzo kroplowke magnezowych. Teraz juz zmniejszyli dawke. Juz zyl nie mam co chwile zmieniaja wenflony bo tak sa nadwerezane kroplowkami i nie wytrzymuja.
 
Lekarz bal sie czekac stad inne procedury. Jak to mowil szyjki juz prawie nie bylo a do tego wewnetrzne rozwarcie.

To faktycznie. Dobrze zareagował. Przy tak krótkiej szyjce czekanie na wynik i uzależnianie od niego zakładania szwu byłoby zbyt dużym ryzykiem. Mi dopiero dzisiaj pobrali materiał wiec czekam. Mam nadzieje, ze przed Wszystkimi świętymi wroce do domu.
 
reklama
Do góry