reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Zaglądałam tu z tel. ale nie pisałam, bo fatalnie mi się pisze w ten sposób. To raz. A dwa, że nawet nie miałam siły ani ochoty prawdę mówiąc. W sobotę rano zadzwoniłam do gina. Powiedział, że on mi już nie jest w stanie pomóc i muszę jechać do szpitala na obserwację. Poryczałam się jak dziecko, bo szpital wywołuje we mnie jedynie negatywne emocje. Zresztą jak u większości pewnie.

W szpitalu przyjęła mnie bardzo ciepło pani ginekolog. Sympatyczna kobieta. Z szyjką wszystko ok. Wg mojego gina ma 30,1 mm, a wg niej 26-28mm i jest krótka. Powiedziała, że gdyby miała ok 35mm to byłaby spokojniejsza o mnie. Na szczęście jest twarda i zamknięta ale należy jej się bacznie przyglądać ze względu na długość. Zdziwiła mnie jej odpowiedź na pytanie czy szyjka może się wydłużyć - otóż ona twierdziła, że tak :shocked2: łożysko w porządku, maluch też - waży 900g. Przyczyna stawiania się macicy niestety pozostała nieznana :( gin. zaryzykowała stwierdzeniem, że prawdopodobnie "ten typ tak ma". Mówiła, że jestem mała i drobna i możliwe, że moja macica po prostu jest taka wrażliwa. Tyle, że ja aż taka drobna nie jestem.. Może nie gruba czy coś ale nie aż tak szczupła, bez przesady. Przed ciążą ważyłam 53 kg / 160 cm. Mam leżeć, za kilka dni mogę spróbować wyjść na spacer najpierw na 5 później 10 minut. Brzuch ciągle się stawia. Dodatkowo mam mnóstwo bakterii w moczu. Dostałam Urosept i Monural. Łykam 6 x Buscopan , 4 x Duphaston, 6 x Mg , 6x Urosept . Łącznie 22 tabl. + rano Euthyrox na niedoczynność tarczycy. Do tego codziennie muszę stosować globulki Macmiror no i przez dwa dni po saszetce Monuralu. Mało tego 2 x Diohespan max na hemoroidy bo jeden zrobił się tak ogromny, że usiedzieć na tyłku nie mogę, w życiu czegoś takiego nie miałam.

Sama nie wiem czy mnie w tym szpitalu uspokoili czy nie.. z jednej strony skoro z łożyskiem, szyjką i małym jest wszystko ok to dobrze. Z drugiej mam leżeć, bo nie wiadomo co jest przyczyną i jakie mogą być skutki na dłuższą metę. No i to w zasadzie tyle. Aha - tabletki mimo tak ogromnej ilości nie pomagają kompletnie NIC. Nie wiem czy jest sens je brać. Po nowym roku mam wizytę u swojego gina i zobaczymy jak się będę czuła do tego czasu i co z lekami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Kochane!

Witam się poswiatecznie. U mnie bez zmian. W miarę spokojnie. Brzuch twardy maksymalnie raz dziennie jak młody dużo się rusza. Ja spędziłam Święta średnio aktywnie. Byłam u rodziców i u teściów. Głównie siedziałam i polegiwalam. W piątek wizyta. Już się stresuje, czy szyjka się nie skróciła.

Ewellina w poprzedniej ciąży brzuch od 25tc twardnial nawet 50-60 razy dziennie. Mimo Dużych dawek leków, w tym fenoterolu. Wiec wiem co czujesz i jak to wyprowadza z równowagi.

MITAGINKA - Dobrze pamiętam, że jutro wizytujesz?
 
Ewelina, a jesteś w domu czy w szpitalu, bo już się pogubilam?
Może tak Ci się stawia przez bakterie w moczu?
Ja ostatnio nie biorę no spy, bo w ogóle jakby na mnie nie działała. Biorę za to magNezin i od trzech dni miałam spokój ze stawianiem. Jakoś bardziej wierzę, że to magnez działa niż te inne ;-)

Milly, wreszcie się odzywasz Dziewczyno, martwilam się.
Tak, jutro mam wizytę... juz się stresuje...

Wczoraj jak wkładalam Clotrimazolum wieczorem to mniej więcej w połowie pochwy wyczulam jakieś zgrubienie. Czyżby żylak? W końcu skoro mam w tyłku to czemu nie mieć tam, prawda? Żylaków nigdy dość :p nie, powiem Wam, że już mnie to dobija. Ciąża nie jest dla mnie. Zdecydowanie.
Wczoraj oglądałam zdjęcia. Ubrana, pomalowana, zadbana. Już się nie mogę doczekać aż znów taka będę. A nie tykająca bomba zegarowa.
 
Ewellina tabletki raczej powinnas brac, mimo ze czujesz, ze niewiele pomagaja. Nie mozemy byc madrzejsze od lekarzy przeciez:) ja co prawda nie biore nospy, ale to tylko dlatego, ze nawet w bolach okresowych moglam zjesc 7 i nic to nie dawalo. Moze na mnie po prostu nie dziala. Miejmy nadzieje, ze po wyleczeniu bakterii z pecherza skurcze ustapia. Ciekawa teoria z tym, ze te stawiania macicy sa u osob drobnych. Ja przed ciaza wazylam 46kg przy 165 cm. Czasem czuje ze az mi skory brakuje:)
 
Milly jedno twardnienie dziennie? Marzenie moje:)
mitagnka jeszcze troche, a bedziemy ladne:-D Ja tez przez to lezenie czuje sie strasznie zaniedbana, moj wlasny brat mowi na mnie "kaszalotek", czyli dobrze nie jest;)

Czy mialyscie robiona ta krzywa cukrowa? Wyszlo mi po obciazeniu glukoza 50 po godzinie 111. Normy to 75 do 100. To zle czy bardzo zle? No chyba to juz by bylo przegiecie w tej ciazy zeby mi jeszcze slodyczy zabronili jesc:)
 
Jestem na szczęście w domu. Pani ginekolog w szpitalu zgodziła się, żebym leżała w domu skoro tak mi lepiej.
Tabletek oczywiście odstawiać sama nie zamierzam, broń Boże :) mówiła, że bakterie mogą mieć wpływ na stawianie się macicy ale na pewno nie taki by wszystko zrzucić na nie. Jedno twardnienie ? Zazdroszczę! Powiem Wam szczerze, że jednak jestem spokojniejsza mimo, że skurcze nadal występują ze 30 razy dziennie jak nie więcej. Ale skoro z szyjką, łożyskiem i maluchem wszystko ok to jakoś pewniej się czuję i zaczynam wierzyć w to, że "ten typ tak ma" . To twardnienie jest wkurzające, czasami mam wrażenie jakby mi ktoś kamień włożył do brzucha. Ale gdybym wiedziała, że to normalne to zniosłabym to bez problemu. Przeżyłam ból rozciągających się więzadeł (wtedy lekarz kazał mi jechać do szpitala, myślałam, że mam wyrostek) to i stawianie przeżyję. Byle nie było gorzej. Wizytę u gina mam 8 stycznia także mam nadzieję, że do tego czasu wszystko będzie nadal w porządku :)

Co do skuteczności magnezu to ja niestety nie mogę powiedzieć, że mi pomaga choć biorę 6x Magvit B6 , który ma konkretną dawkę magnezu :/

Po nowym roku idę właśnie na glukozę, ponoć to obrzydlistwo ale co zrobić :)
 
Ostatnia edycja:
Mi gin kazał zrobić glukozę juz wcześniej, ale potem kazał mi leżeć a jedno wyklucza drugie. Tzn jak mam siedzieć dwie godziny jak mam leżeć ;-) poza tym chyba się pomylił, bo to się robi przecież między 24 a 28 tc.
 
reklama
Do góry