reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja
Też mam cukrzycę. Dieta wystarcza żeby ją unormować i trzeba się nauczyć po czym się podnosi po czym nie. Też się zastanawiałam czy brak ruchu nie jest powodem. Nie byłam w żadnej grupie ryzyka a mimo to się u mnie pojawiła. Ruch napewno ma znaczenie bo jednym ze sposobów na zbicie poziomu cukru jest spacer
ja też z cukrzycą od 26 Tc. Wynik na czczo zły tylko po obciążeniu dobry. U mnie norma na czczo lekarz powiedział do 90. I o 4 przekroczony byl powtórzyłam i było to samo. Oczywiście weszła dieta mega dużo warzyw gotowanie na parze, gazowe pieczywo -żytnie tylko i kasza gryczana. Chude mięsa i chudy nabiał. Po posiłkach cukry w normie tylko na czczo wahały sie od 88-100. I dostałam insulinę na noc 3 j. Kłuję brzuch codziennie o 22. Bałam się bardzo ale lepiej wyregulować cukry bo po urodzeniu dzidzia musi też mieć w normie. Nie wyregulowane mogą powodować hiperglikemie lub hipoglikemie u dziecka z czego ta druga jest bardzo niebezpieczna dla dziecka. Plus diety jest taki że wcale nie tyje maluszek rośnie moja waga spadła. A jem wszystko to co napisałam wyżej bez ograniczeń. Nawet owoce sezonowe wcinam truskawki,jagody,maliny,agrest porzeczki,jabłka po tym mi cukier też nie skacze. Mam czasem ochotę na coś słodkiego to czastka czekolady gorzkiej 72% kakao też cukru nie podnosi. I jakoś daje radę. Szkód tylko że leżymy bo wyniki po spacerze lub innej aktywności fizycznej były by pewnie lepsze.
 
Hej we wtorek rano o 3:30 dostałam delikatnych skurczy ,zrobiłam pranie i obudziłam męża po godzinie 04 pojechaliśmy do szpitala ,na izbie już 7 cm poród ekspres godzina 5;25 ,3570g ,56 cm 39+6 tc
Życzę każdej takiego porodu bóle straszne ale czas krótki ;)4 parte ,kazały mi nie orzeczono bo nie zdarza przyszykować wszystkiego , pierwszy poród na oxy i trzy dni także mam porównanie !
@Supermami gratulacje i zdrówka
DIewcsyDzi trzymam za was kciuki !!!!
 
Hej we wtorek rano o 3:30 dostałam delikatnych skurczy ,zrobiłam pranie i obudziłam męża po godzinie 04 pojechaliśmy do szpitala ,na izbie już 7 cm poród ekspres godzina 5;25 ,3570g ,56 cm 39+6 tc
Życzę każdej takiego porodu bóle straszne ale czas krótki ;)4 parte ,kazały mi nie orzeczono bo nie zdarza przyszykować wszystkiego , pierwszy poród na oxy i trzy dni także mam porównanie !
@Supermami gratulacje i zdrówka
DIewcsyDzi trzymam za was kciuki !!!!
Suuuper, brawo! Gratuluję cieszcie się soba zasłużenie!:) trzymaj kciuki za nas:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej we wtorek rano o 3:30 dostałam delikatnych skurczy ,zrobiłam pranie i obudziłam męża po godzinie 04 pojechaliśmy do szpitala ,na izbie już 7 cm poród ekspres godzina 5;25 ,3570g ,56 cm 39+6 tc
Życzę każdej takiego porodu bóle straszne ale czas krótki ;)4 parte ,kazały mi nie orzeczono bo nie zdarza przyszykować wszystkiego , pierwszy poród na oxy i trzy dni także mam porównanie !
@Supermami gratulacje i zdrówka
DIewcsyDzi trzymam za was kciuki !!!!
Gratulacje :-) Właśnie dociera do mnie, że już niedługo moja kolej :p
 
Do góry