reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No ja się tak przeszłam do lekarza pare dni po wizycie u innego. O jaka piękna szyjka wszystko wolno , chłopa używać , spacerować ... hm no dobra z niecałych trzech się zrobiło cztery przez pare dni ? No ok . Trzy tyg później wracam do pierwszego wynik ten sam co był 2.9. Mówię mu o pomiarze i zaleceniach tamtego. Mówi ze dobrze ze podeszłam z rozsądkiem do tego bo jakbym olała oszczędzanie się itd to już bym mogła się rozpakować ... także trzeba uważać kogo się słucha.
Dlatego dla mnie najbardziej miarodajny wynik jest ten mierzony u lekarza, u którego od początku byłam najczęściej. Bo na początku jeszcze zmieniłam lekarza, pomiędzy wizytami na NFZ. Ale odkąd szyjka zaczęła się skracać, to wykupuje prywatne wizyty u lekarza z NFZ. I czuje się bezpiecznie.
 
reklama
Wystarczy ze głębiej wsunie głowice i naciśnie na szyjkę. Z niecałych trzech miałam ponad cztery. I na tym samym sprzęcie inny lekarz tez wymierzył cztery :)

Poza tym niektórzy lekarze mierzą szyjkę jakby dokładnie po linii przebiegu czyli linią załamaną np. na 3-4punkty i sumują. Niektórzy na 2 punkty - łapią początek i koniec zamkniętej szyjki. Mi zawsze zmierzyli tym drugim sposobem.
 
Ja już dzisiaj po wizycie. Pessar zdjęty (spodziewałam się że może być to nieprzyjemne ale nie sądziłam że będzie tak bolalo). Szyjka 2cm miekka, rozlazla ,rozwarcie na opuszek. Ciekawe ile pochodzimy bez pessara... mój cel był chociaż 22 A to już jutro....jestem w szoku jak szybko to zleciało. W sobotę zaczynam 38 tydzień A lezalam od 4 stycznia z małymi odpustami....
 
Ja już dzisiaj po wizycie. Pessar zdjęty (spodziewałam się że może być to nieprzyjemne ale nie sądziłam że będzie tak bolalo). Szyjka 2cm miekka, rozlazla ,rozwarcie na opuszek. Ciekawe ile pochodzimy bez pessara... mój cel był chociaż 22 A to już jutro....jestem w szoku jak szybko to zleciało. W sobotę zaczynam 38 tydzień A lezalam od 4 stycznia z małymi odpustami....

Piękny wynik . Teraz już tylko czekać :) powodzonka
 
Dlatego dla mnie najbardziej miarodajny wynik jest ten mierzony u lekarza, u którego od początku byłam najczęściej. Bo na początku jeszcze zmieniłam lekarza, pomiędzy wizytami na NFZ. Ale odkąd szyjka zaczęła się skracać, to wykupuje prywatne wizyty u lekarza z NFZ. I czuje się bezpiecznie.

Powiem Ci ze zmieniam bo nieraz mnie coś niepokoi na już i wtedy nie czekam idę do jakiegokolwiek. A poza tym każdy na jakiego trafiałam był taki se. Teraz trafiłam na takiego ok ale z nim się rodzi dość daleko ode mnie a ja wolałabym w moim poprzednim mieście. Od siebie mam 30 km. Od teściowej 10 a mama od biedy jakby trza było zostawić tam dzieci mieszka piec minut piechota lub minutę autem od szpitala. Wiec stad narazie trzymam się takiego średniego lekarza a kontroluje sytuacje u tamtego drugiego.
 
Dziewczyny ja daje znać, Pessar zdjęty przedwczoraj (36+1) szyjka zgładzona praktycznie, rozpulchniona, rozwarcie na 1 lub 3 palce - zależy który lekarz to sprawdzał :p i od razu po wizycie na IP ze względu na złe przepływy. Teraz już niby są lepsze ale czekamy :) sterydy tez mi jeszcze dziś podali bo te kilka dni nadal przed terminem donoszenia jesteśmy
 
reklama
Dziewczyny ja daje znać, Pessar zdjęty przedwczoraj (36+1) szyjka zgładzona praktycznie, rozpulchniona, rozwarcie na 1 lub 3 palce - zależy który lekarz to sprawdzał :p i od razu po wizycie na IP ze względu na złe przepływy. Teraz już niby są lepsze ale czekamy :) sterydy tez mi jeszcze dziś podali bo te kilka dni nadal przed terminem donoszenia jesteśmy
Trzymam kciuki żebyście jeszcze chociaż ten tydzień wytrzymam i w dwupaku:*
 
Do góry