reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Moja dzidzia od 30 tc jest już w kanale rodnym ustawiona do wyjścia, jak doktor to zauważyła to dala skierowanie do szpitala żeby sterydy podali.Jednak do szpitala nie pojechałam, bo od samego początku brzuch był tak nisko i Mała nisko czułam. Także rzeczywiście też zauważyłam, że kłuje mnie bardziej jak Mała fika koziołki, więc pewnie dlatego ze jest niziutko. Co do szczepień to nie jestem przekonana ani w jedną ani w drugą stronę ale dla świętego spokoju też bym wolała zaszczepić, ale mąż się uparł i cały czas przekonuje żeby nie szczepić.
Bardzo czesto właśnie jak te małe bobasy fikają to odczuwa sie to nisko w pochwie, moja dosłownie tam tłucze w strone ujścia szyjki, przynajmniej tak mi sie wydaje i wtedy odczuwam okropne rwanie w pochwie/bolące skurcze. Spokojnie to na pewno tak ma być i wszystko jest ok:)
 
reklama
Co do szczepień syna szczepilam 5w1, pentaximem, plus rotawirusy, pneumokoki i meningo. Nic się nie działo...Ale teraz z córcia chyba polecę szczepionkami na NFZ. Do tego na pewno rota, pneumokoki i meningokoki.
 
Ja na pewno wszystkie zrobie przymusowe szczepienia na te najgorsze choroby i dodatkowo na rota wirusy..bo z synem to caly czas w szpitalu leżalam na roznego rodzaju rota..ktore przynosił ze żłobka..i sama 2 razy lezalam w szpitalu z ciężkim odwodnieniem, bo mnie zarażał szczepami na które jak widać nigdy nie chorowałam.. Dziecko nieprzytomne..odwodnione..spanie ma korytarzach oddziału..jak sobie to przypomne..teraz zaplace chocby 3razy tyle aby choc w połowie lżej mloda przeszla, a licze na to ze w ogóle lub lekko.
 
Oj, moj pierwszy poród był az za szybki-ledwo dojechalam do szpitala, ale bez nacinania sie nie obylo:-/ lekarz powiedzial, że skoro pierwszy byl szybki to teraz też raczej będzie podobnie...ale wcześniej leżałam tylko 3 miesiące, więc zobaczymy co to będzie po 5 miesiącach leżakowania i faszerowania sie magnezem i duphastonem...sama jestem ciekawa:wink:

A masz juz zielone światło na chodzenie?
 
Co do szczepień syna szczepilam 5w1, pentaximem, plus rotawirusy, pneumokoki i meningo. Nic się nie działo...Ale teraz z córcia chyba polecę szczepionkami na NFZ. Do tego na pewno rota, pneumokoki i meningokoki.
Ja też rozważałam na Nfz. Pytałam.cioci która jest pediatrą i powiedziała żeby głupot nie robić i szczepić 5w1. Pneumokoki są już refundowane:) a rotarix to super sprawa u mnie syn ani razu a ma już 5 lat nie miał biegunki. A do przedszkola poszedł od 3 lat. Inne dzieci leżały w szpitalu a nas ominęło. Zdrowie dziecka jest bezcenne.
 
Ja też rozważałam na Nfz. Pytałam.cioci która jest pediatrą i powiedziała żeby głupot nie robić i szczepić 5w1. Pneumokoki są już refundowane:) a rotarix to super sprawa u mnie syn ani razu a ma już 5 lat nie miał biegunki. A do przedszkola poszedł od 3 lat. Inne dzieci leżały w szpitalu a nas ominęło. Zdrowie dziecka jest bezcenne.
Jestem tego samego zdania:) też rotarix mieliśmy, syn od 1,5 roku chodził do żłobka. I odpukac, ma 3 lata i też te jelitowe wirusy nas nie biorą. No nic, zobaczę jeszcze z tym pentaximem ;)
 
reklama
Ja też rozważałam na Nfz. Pytałam.cioci która jest pediatrą i powiedziała żeby głupot nie robić i szczepić 5w1. Pneumokoki są już refundowane:) a rotarix to super sprawa u mnie syn ani razu a ma już 5 lat nie miał biegunki. A do przedszkola poszedł od 3 lat. Inne dzieci leżały w szpitalu a nas ominęło. Zdrowie dziecka jest bezcenne.
U mnie córka 4 lata i też ani razu biegunki, ani żadnej poważnej choroby (raz zapalenie ucha, raz bostonka przytaczana ze żłobka). Nie szczepiona :)
 
Do góry