reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

My już po wlewie z magnezu, pierwszej dawce sterydow na plucka, po pobraniu krwi, moczu i posiewu. Miałam też usg, mały waży ponad 1700 gram. Afi 12. Głowę ma na 33 tydzien-szok. Na ktg z tego co widzialam skurczy brak. Ale przyjdzie jeszcze lekarz i oceni ten zapis bo ja go za bardzo nie umiem odczytywac. Zbadali mi tez szyjke ręcznie, jest krótka. Na usg wyszło że ma 2.2 cm, ale ten lekarz jakoś dziwnie ja zmierzył. Od punktu do punktu. A moja ginekolog mierzy ja na 3 zaznaczenia bo ona jest tak po ukosie i potem dodaje dwie wartości i wtedy mi mówi ile ma szyjka. A ten ją zmierzył na raz. Mimo wszystko ciesze się że dostałam sterdyny. Zawsze to bezpieczniej. Jutro się pewnie dowiem czy zamierzają coś założyć na ta szyjke czy też nie. No i mały jest obkrecony głową do dołu.
A wodzisz jaki byczek!!! 1700g to kawał chłopa, super! Dali sterydy to zawsze bezpieczniej, skontroluja, zrobia co maja zrobić i wypuszczą:) Wszystko bedzie dobrze!
 
reklama
A jesteś pewna, że Żelazna ma trzeci stopień referencyjnosci?Bo mi się wydaje, że ma drugi.
Jestem pewna :)
Żelazna to szpital położniczy o 3 stopniu referencyjnosci oddziału położniczego i neonatologicznego. Byłam tam 2 tygodnie temu na IP, tam też pracuje moja ginekolog prowadząca także to potwierdzone info:)
O wszystkich szpitalach i ich specyfikacji można poczytać na gdzierodzic.pl , wszystko jest tam dokładnie opisane :)
 
My już po wlewie z magnezu, pierwszej dawce sterydow na plucka, po pobraniu krwi, moczu i posiewu. Miałam też usg, mały waży ponad 1700 gram. Afi 12. Głowę ma na 33 tydzien-szok. Na ktg z tego co widzialam skurczy brak. Ale przyjdzie jeszcze lekarz i oceni ten zapis bo ja go za bardzo nie umiem odczytywac. Zbadali mi tez szyjke ręcznie, jest krótka. Na usg wyszło że ma 2.2 cm, ale ten lekarz jakoś dziwnie ja zmierzył. Od punktu do punktu. A moja ginekolog mierzy ja na 3 zaznaczenia bo ona jest tak po ukosie i potem dodaje dwie wartości i wtedy mi mówi ile ma szyjka. A ten ją zmierzył na raz. Mimo wszystko ciesze się że dostałam sterdyny. Zawsze to bezpieczniej. Jutro się pewnie dowiem czy zamierzają coś założyć na ta szyjke czy też nie. No i mały jest obkrecony głową do dołu.
No widzisz, tak naprawdę są to same dobre wiadomości! :)
Maluch rośnie prawidłowo i waży prawidłowo, szyjka nie taka krótka, położenie glowkowe to też dobre info ;)
Nic się nie martw i nie denerwuj może jutro powiedzą że dla bezpieczeństwa założą pessar i wrócisz do domku :)
Myśl pozytywnie i będzie okej! Jestes w szpitalu bezpieczna ;)
Trzymam kciuki za Was ;*
 
Już po wizycie. Posiew prawidłowy. Od ostatniej wizyty szyjka się nie skróciła i jest zamknięta. Doktor stwierdziła, że nie ma sensu już zakładać pessara, mam dalej odpoczywać,leżeć i brać dalej magne b6,aspargin,nospe i dwa razy dziennie luteina dopochwowo. W przyszłym tygodniu kolejna wizyta i będzie pobierala wymaz do badania Gbs i będziemy obstawiać luteine. Same dobre wiadomości,oby tak dalej :-)
 
Już po wizycie. Posiew prawidłowy. Od ostatniej wizyty szyjka się nie skróciła i jest zamknięta. Doktor stwierdziła, że nie ma sensu już zakładać pessara, mam dalej odpoczywać,leżeć i brać dalej magne b6,aspargin,nospe i dwa razy dziennie luteina dopochwowo. W przyszłym tygodniu kolejna wizyta i będzie pobierala wymaz do badania Gbs i będziemy obstawiać luteine. Same dobre wiadomości,oby tak dalej :-)
Super wiadomości! Oby tak dalej :):);)
 
Hej dziewczyny, ja wlasnie po wizycie u ginekologa- z badania ginekologicznego wynika ze szyjka zamknieta, trzyma (w 28 tc skrocenie szyjki o 5 mm do dl. 26mm). Za tydzien kontrola na usg.. jakies pocieszenie i plus dzisiejszego dnia.. jak u Was na placu boju?
 
Moja szyjka skaraca się od 17 tc ;) odpoczywaj , nie przemeczaj się, nie dźwigaj i będzie dobrze;)
Dostałaś jakieś leki? Luteina, magnez, no spa??? Miałaś posiew? Może masz bakteria i stąd to skracanie szyjki...?

hejka! posiewy mam robione co miesiac i czysto.. „szalalam” z aktywnym zyciem i stad to skracanie. Przystopowalam teraz, takze mam nadzieje ze bedzie dobrze. dzisiaj po wizycie i badaniu ginekologicznym bez usg, szyjka zamknieta, trzyma sie. Usg za tydzien. A Ty w ktorym tygodniu aktualnie? jak mamsie Twoja szyjka?
 
reklama
Moja szyjka skaraca się od 17 tc ;) odpoczywaj , nie przemeczaj się, nie dźwigaj i będzie dobrze;)
Dostałaś jakieś leki? Luteina, magnez, no spa??? Miałaś posiew? Może masz bakteria i stąd to skracanie szyjki...?

No i nie mam zadnych lekow. Dlaczego mialabym dostac leki, leki przeciwdzialaja skracaniu?
 
Do góry