reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja też z okolic Warszawy :-) Jeśli donoszę ciążę zamierzam rodzic na Solcu, jeżeli zacznie się wcześniej (oby nie) to musi być szpital o 3 stopniu referencyjnosci i tu rozważam Szpital na Starynkiewicza lub Żwirki i Wigury.
Ja od razu założyłam że jadę tylko do szpitala z 3 stopniem referencyjnosci, wybrałam Żelazna:)
Co do starynkiewicza też jest super tylko stary i brzydki ale lekarze świetni (tam pracuje mama ginekolog);)
A Żwirki i Wigury odwiedziłam 2 miesiące temu, spędziłam tam prawie dwa tygodnie , byłam na obserwacji i tam.podawali mi sterydy. Szpital nowiutki, położne super tylko lekarzy którzy są decyzyjni mało, cokolwiek odwiedzić się można tylko na porannym obchodzie , na wieczornym są lekarze dyżurni którzy nie chcą żadnych decyzji podejmować ...ale ogólnie standard super , oddział nowo otwarty, salę dwuosobowe ż łazienka I jedzenie całkiem spoko cisza i spokój
 
Dziewczyny... robiłam siusiu i w toalecie zauważyłam kawałek śluzu... przejrzałam mu się z bliska, był brazowawy z lekka domieszka krwi;( to był chyba kawałek czopa sluzowego.....jestem z synem w domu. N8c mnie nie boli, dzidzia w brzuchu szaleje... nie wiem czy jechać na pogotowie czy poczekać czy coś jeszcze odejdzie.... Bo nie było tego bardzo duzo
U nas dziewczyny niemaja czopow od 2 tygodni i dalej się kulaja :)
 
Problem w tym,że ja nie mam swojej położnej... jeszcze tego nie zrobiłam i nie wiem czy to zrobić. Bo po porodzie z synem i tak mi wcisneli polozna ze szpitala. Też wyczytałam że nawet kilka tyg przed porodem może odchodzić. Ale u mnie dopiero 31+4
Spokojnie u nas jednej kawalek odpadł w 28 tygodniu i do tej pory cisza a my już 37 tyg :) ale zawsze możesz zadzwonić do lekarza i zapytaj co On na to
 
Rozumiem Ciebie aż za dobrze. Też bym chciała jak najdłużej że względu na wagę... Za każdym razem jak robią mi pomiary wagi, to się denerwuje na którym centylu jest dzidzia... I czy rośnie. Najważniejsze by synek rósł, bo gdyby nie było przyrostu, to by była słabo... Także rozumiem doskonale.
@Dorotea. @G_Dominika który tydzień u Was? Ile ważą Wasze maluszki?
 
Ja w stresie. Dziś prawdopodobnie pessar mi założą, ciekawe jak organizm zareaguje? Doustnie i dopochwowo od piątku jestem na antybiotyku. Trzymajcie za mnie kciuki, no i lęk przed badaniem szyjki czy się nie skróciła.
Wszystko będzie dobrze! Ja pessara nie czuje w ogóle po założeniu troszkę podbrzusze pobolewalo ale następnego dnia już super!
Daj znać jak po pomiarze szyjki !
Ps. Ja mam stres i lek przed każdą wizyta u ginekologa także doskonale Cię rozumiem...trzymaj się Kochana :)
 
Czesc dziewczyny. U mnie wlasnie co pojawil sie problem skracajacej sie szyjki- 28 tc i 26 mm. W 24tc mialam 31mm i zbagatelizowalam problem-zylam zbyt aktywnie wlaczajac w to prace na pelny etat. Tydzien temu na usg 26mm spadlo jak grom z jasnego nieba. od tamtej pory 90% czasu leze, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Niemniej jednak dzisiaj czeka mnie krotka wizyta w pracy (jakies 2h) bo musze w miedzyczasie posprzatac po sobie przed macierzynskim... Czy ktos mial podobne dlugosci? ;)
Moja szyjka skaraca się od 17 tc ;) odpoczywaj , nie przemeczaj się, nie dźwigaj i będzie dobrze;)
Dostałaś jakieś leki? Luteina, magnez, no spa??? Miałaś posiew? Może masz bakteria i stąd to skracanie szyjki...?
 
Ja od razu założyłam że jadę tylko do szpitala z 3 stopniem referencyjnosci, wybrałam Żelazna:)
Co do starynkiewicza też jest super tylko stary i brzydki ale lekarze świetni (tam pracuje mama ginekolog);)
A Żwirki i Wigury odwiedziłam 2 miesiące temu, spędziłam tam prawie dwa tygodnie , byłam na obserwacji i tam.podawali mi sterydy. Szpital nowiutki, położne super tylko lekarzy którzy są decyzyjni mało, cokolwiek odwiedzić się można tylko na porannym obchodzie , na wieczornym są lekarze dyżurni którzy nie chcą żadnych decyzji podejmować ...ale ogólnie standard super , oddział nowo otwarty, salę dwuosobowe ż łazienka I jedzenie całkiem spoko cisza i spokój
A jesteś pewna, że Żelazna ma trzeci stopień referencyjnosci?Bo mi się wydaje, że ma drugi.
 
reklama
Screenshot_20180612-132816.png
Dziewczyny, a czy macie jakieś polecone kosmetyki dla maluszka? Ja w tym tygodniu zamierzam ruszyć z wyprawką, ale powiem szczerze, że póki co jeszcze nie wiem co tak w ogóle będzie mi potrzebne:)
Jeżeli chodzi o wyprawkę kosmetyczno- apteczna ja dostałam od koleżanki taka listę i według niej skompletowalam wyprawkę ;)
Może się przyda :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20180612-132816.png
    Screenshot_20180612-132816.png
    671,3 KB · Wyświetleń: 685
Do góry