reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Joaska4428 u mnie 16 tydz a szyjke mam ok okolo 5 cm ale chodze do prof który zaklada profilaktycznie ze wzgledu na wczesniejsze łyzeczkowania

O szyjka piękna ❤️
Nie myslalas żeby poczekać dłużej i zobaczyc czy szyjka faktycznie potrzebuje pomocy i założyć szew ? Pessar to bądź co badz ciało obce i to bardzo wcześnie założone , zniekształca szyjkę i bardzo łatwo o infekcje . Starsi lekarze niestety często zakladaja pesaary :/ i niestety się z tym spotkałam :(
 
Słyszałam dużo dobrego o porodzie w szpitalu w Trzebnicy :)
O ile donoszę ciążę to zamierzam tam rodzic bo lekarz do którego chodzę prywatnie w nim pracuje i mam do niego 8 minut jazdy autem. Ogólnie jeżeli ciaza jest donoszona i nie ma żadnych komplikacji to również slyszalam że dużo osób poleca ten szpital. Ponoć bardzo fajne położne i podejście. I sale są dwuosobowe po porodzie z łazienką więc to duży plus. A jeżeli coś się wcześniej będzie działo to będziemy uderzać na Kamienskiego bo tam mamy najbliżejz tych szpitali o 3 stopniu. W kwietniu lezałam na Brochowie i tam też dziewczyny sobie chwalily porody ale tam mamy bardzo daleko tak samo jak na Borowska.
 
O ile donoszę ciążę to zamierzam tam rodzic bo lekarz do którego chodzę prywatnie w nim pracuje i mam do niego 8 minut jazdy autem. Ogólnie jeżeli ciaza jest donoszona i nie ma żadnych komplikacji to również slyszalam że dużo osób poleca ten szpital. Ponoć bardzo fajne położne i podejście. I sale są dwuosobowe po porodzie z łazienką więc to duży plus. A jeżeli coś się wcześniej będzie działo to będziemy uderzać na Kamienskiego bo tam mamy najbliżejz tych szpitali o 3 stopniu. W kwietniu lezałam na Brochowie i tam też dziewczyny sobie chwalily porody ale tam mamy bardzo daleko tak samo jak na Borowska.

Ja właśnie leżałam na brochowie na początku tam założyli pessar i ogólnie strasznie źle wspominam ten szpital i lekarzy :growl::no:
Kamieńskiego podobno jest gorzej po zmianie lekarzy. Za to z caleca serca polecam Borowska, szkoda że masz daleko, lekarze cudowni !!!! Ja do Borowskiej mam 15 min na Brochow tez
 
właśnie jestem po wieczornym prysznicu i aplikowałam jak zawsze luteine..mowilam Wam ostatnio, że jakby mi sie pessar całkiem przemiescił..ale dzis oprócz tego, ze dalej jest właśnie w innym miejscu niż na poczatku to podczas wkladania luteiny wsadzilam palec tam gdzie w ogóle wczesniej nie wchodził i palec przeszedł przez środek pessaru..tak bynajmniej odczułam..nie chciałam grzebać i szybko wyciągnęłam..a to chyba nie jest normalne..
 
właśnie jestem po wieczornym prysznicu i aplikowałam jak zawsze luteine..mowilam Wam ostatnio, że jakby mi sie pessar całkiem przemiescił..ale dzis oprócz tego, ze dalej jest właśnie w innym miejscu niż na poczatku to podczas wkladania luteiny wsadzilam palec tam gdzie w ogóle wczesniej nie wchodził i palec przeszedł przez środek pessaru..tak bynajmniej odczułam..nie chciałam grzebać i szybko wyciągnęłam..a to chyba nie jest normalne..

Jesteś już w wysokim tc dzidzia naciska główka w szyjkę więc pessar będzie niżej .
Mi kazali władać obok nie płachc na siłę i że tak w zupełności wystarczy.
Może Ci się zdawało , że przeszło przez środek ?
 
reklama
Jesteś już w wysokim tc dzidzia naciska główka w szyjkę więc pessar będzie niżej .
Mi kazali władać obok nie płachc na siłę i że tak w zupełności wystarczy.
Może Ci się zdawało , że przeszło przez środek ?
no ja wlasnie zawsze lekko wkładałam..bo dalej sie nie dało, od jakiś paru dni wchodziło mi lekko ale dużo głębiej, a teraz to sama nie wiem ale chyba przeszedł prze pessar i to tak lekko..ze odrazu wyciągnęłam bo sie wystraszyłam.. no zobaczymy w poniedziałek. Nie bede wszczynać paniki, moze tak ma być w sumie ona taka miekka..to moze dlatego nie mam pojecia:/
 
Do góry