reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja mam bardzo mała macice wiec szyjka nie wytrzymuje wzrostu maluszka i się rozwiera od wewnątrz i skraca :c ile masz teraz szyjki ? Który tc ?
ja juz mam dobry tydz jutro koncze 34tyg i jestem strasznie szczęśliwa:) szyjka w 30 tyg niecałe 1.5mm, miekka, rozpulchniona i rozwarta na ponad palec. Obecnie nie wiem, wizyta w poniedziałek. Bardzo mnie jakos uspokoiłaś i dziś już lepiej czuje sie psychicznie❤❤❤dziekuje!
 
reklama
kochana dasz rade:) Jeżeli aż tak źle znosisz leki to wybierz się może do rodzinnego jakiś inny lek przepisze lub do gina/ na ip.. wiem co czujesz, bo sama mam okropne depresje..tak ciężko zwłaszcza w ciąży, a jeszcze jakieś dodatkowe czynniki woow i jest gotowe rozbicie emocjonalne..:/ ja jak wezme godzine później niż zawsze hormony to przez 4 dni przechodze jakąś gehenne..nie mówiąc już o zmianie dawek czy wprowadzaniu nowych leków..Jeszcze chwilkę i bedziemy sie cieszyć macierzyństwem..i mam nadzieje, że nasze depresje i załamania przejdą w niepamięć❤❤❤
Dzięki Kochana:) dobrze wiedzieć,że nie ja jedna tak przechodzę zmianę leków...;) zacisne jeszcze zeby na chwile może organizm się przyzwyczai.. A wizyta dopiero 20srego. Prywatnie się nie wybiorę, jak coś się będzie działo podjadę na IP. Jeszcze miesiąc wytrzymać i będzie super! Co to jest w perspektywie tego,że 3 już leze:)
 
Dzięki Kochana:) dobrze wiedzieć,że nie ja jedna tak przechodzę zmianę leków...;) zacisne jeszcze zeby na chwile może organizm się przyzwyczai.. A wizyta dopiero 20srego. Prywatnie się nie wybiorę, jak coś się będzie działo podjadę na IP. Jeszcze miesiąc wytrzymać i będzie super! Co to jest w perspektywie tego,że 3 już leze:)
no ja juz czasami sie zastanawiałam czy nie mam nic porządnie z głową...straszne poprostu..:/ no ale tak jak mowisz jeszcze chwile trzeba wytrzymać! już tyle dałyśmy rade:) ❤❤❤
 
dzieki za te słowa:) może masz racje i niepotrzebnie sie nakręcam, oby tak było:) a z tym nietrzymaniem ciekawe jak to jest, ja niby mam stwierdzoną niewydolność..cokolwiek by to znaczyło, lekarz powiedział, że szyjka poprostu nie spełnia swojej funkcji i nie trzyma.. ze to nie od skurczy i nie od innych czynników tylko właśnie przez to, że jest niewydolna..:/ ja tak marzyłam co najmniej o 3 dzieci...ale teraz to juz chyba się nie odważe..ze względu oczywiście na dzieci, bo z pierwszym leżałam do porodu w szpitalu..teraz co prawda w domu ale tez reżim łóżkowy, nawet nie chce mysleć co by bylo przy 3 dziecku..chyba ze bede bogata i sobie wezme nianię calodobowo
Haha!!! Myślałam tak samo-niania plus pomoc domowa do sprzątania i gotowania:-) plus ktoś do wożenia na wizyty lekarskie:-) i można leżeć ;-)
 
Dziewczyny a jak określić przyczyne skracania się szyjki? Bo tak jak pisałam mnie się skraca już praktycznie od 16 tc , jest to pierwsza ciąża, żadnych zabiegów czy problemów z szyjką wcześniej. Czy to tą wrodzona niewydolność mi się trafiła? Boję się że szyjka dalej się skraca mimo pessara
 
nie wiedzialam, ze macica może być mała..no to kiepsko troche..i masz cos założone?

Ja już 6msc po porodzie , miałam pessar który nie ' trzymał ' i szew który sprawdził się doskonale . Ja też nie wiedziałam, na wizycie popologowej ( gdzie wcześniej 3 różnych lekarzy widziało moja macie przed ciążą ) tym razem lekarz, który prowadził moja ciążę powiedział że jest malutka i w kazdej ciąży będę mieć problem z szyjka :sad:
 
Dziewczyny a jak określić przyczyne skracania się szyjki? Bo tak jak pisałam mnie się skraca już praktycznie od 16 tc , jest to pierwsza ciąża, żadnych zabiegów czy problemów z szyjką wcześniej. Czy to tą wrodzona niewydolność mi się trafiła? Boję się że szyjka dalej się skraca mimo pessara

Przyczyn może byc wiele wrodzona niewydolność ciesniowo-szyjkowa kiedy szyjka z natury jest niewydolna , moze być po prostu krótka już przed ciążą , często takie szyjki dają radę, ale ze skracanie szyjki to normalna kolej rzeczy w dalszych tc to taka krótka już szyjka skraca się za szybko, często skraca się przez bakterie, dlatego uważam że ważne są częste posiewy , może się skracać z powodu malej macicy tak jak u mnie :)
Zazwyczaj ok właśnie 15 tc dowiadujemy się o naszym problemie bo dzidzius zaczyna więcej ważyć i szyjka ma problem
Myślę że ważne jest najpierw wykluczenie bakteri , bo w trakcie ciąży już raczej ciężko sprawdzić jaka szyjka, czy macica była przed ciąży ,dlatego lekarze często stwierdzają niewydolność :)
 
ja juz mam dobry tydz jutro koncze 34tyg i jestem strasznie szczęśliwa:) szyjka w 30 tyg niecałe 1.5mm, miekka, rozpulchniona i rozwarta na ponad palec. Obecnie nie wiem, wizyta w poniedziałek. Bardzo mnie jakos uspokoiłaś i dziś już lepiej czuje sie psychicznie❤❤❤dziekuje!

Oo kochana to ty już super tc gratulacje !❤️❤️ Jeszcze trochę i zobaczysz maleńtwo .
 
reklama
Do góry