reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja też pierwsze 3 tygodnie w domu nie leżałam non stop. Tzn wstawalam do WC, zrobić coś do jedzenia (ale nie gotowalam), wychodziłan na taras, że dwa razy obeszlam swój ogródek. I po dwoch tygodniach szyja w dół, rozwarcie i znowu szputal. Więc teraz leżę cały czas. Nie raz byłam głodna jak wilk, albo myślałam że się udusze ale nie wstałam żeby iść po coś do jedzenia czy otworzyć okno. Czekam az mąż wroci z pracy albo mama przyjdzie. Też czytałam że leżenie nie jest do konca dobre dla dziecka. Ale myślę ze wyrządze mu mniejsza szkodę lezeniem niż mialoby się już urodzic....
Dziewczyny co robicie jak wam brzuch teardnieje ? Ja dzisiaj prawie id rana miałam ciągle napięty, okropnie się czułam. Wzięłam nospe i triche jakby puścilo ale nir wiem czy to jej zasługa

Z moich obserwacji wynika, że na twardnienie brzucha ma też wpływ regularność wypróżnień i sposób odżywiania w czasie kiedy musimy leżeć...
 
reklama
Ja też czasem nie wiem do końca czy to twardnienia czy mała. Ale dzisiaj kilka godzin strasznie był napięty, bolało.... Więc to na pewno nie mała. Dziwne jest jeszcze dla mnie to że kiedy byłam w szpitalu i nie raz mówiłam na obchodzie że boli mnie brzuch, żaden z lekarzy nawet nie wspomniał o nospie.... Moj prowadzący mówił że mogę brać doraźnie
 
Dziewczyny ja już się we wszystkim pogubiłam. Na.sekunde milion myśli. Ile lekarzy tyle opinii i ile kobiet tyle różnych przypadków. Zatem pozostaje tylko liczyć że będzie dobrze a te wszystkie dookoła rzeczy wspomagają wytrwanie.
 
Dziewczyny ja już się we wszystkim pogubiłam. Na.sekunde milion myśli. Ile lekarzy tyle opinii i ile kobiet tyle różnych przypadków. Zatem pozostaje tylko liczyć że będzie dobrze a te wszystkie dookoła rzeczy wspomagają wytrwanie.
Szew i pessar ściągniety :) i narazie cisza. Ujście zamkniete :)
 
Dziewczyny, a czy Was w 30-31 tc też bolał brzuch jak na okres? Macica dalej może się rozciągać? Jak tak dalej będzie to jutro chyba podjadę na IP...
 
Dziewczyny, a czy Was w 30-31 tc też bolał brzuch jak na okres? Macica dalej może się rozciągać? Jak tak dalej będzie to jutro chyba podjadę na IP...
Mnie wlasnie dopiero koło 29/30 tyg zaczęło wszystko boleć tj. spojenie bardzo, krocze i ogólnie bóle dołem to akurat podobne jak moje okresowe, ale chyba mocniejsze, bo stać ciężko nawet nad zlewem żeby zęby umyć:/ Ale wiesz u każdej inaczej, dla świętego spokoju żebyś się nie martwiła to może jedź na ip.
 
reklama
No właśnie wczoraj nie bolało,A 2 dni temu to bolał mocno. Jakby było coś złego to by bolał ciągle. Tym bardziej, że młoda prawie 2 kg ma, wypina się bardzo. Może od tego. Poza tym sporo stresów mam, pewnie wszystko się nakłada...jutro jak będzie tak samo to pojadę. Dziękuję bardzo za odpowiedź!:)
 
Do góry