reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Synek wrócił z IP z gorączką 39,5:(:( niby jak to Pani dr ujęła lekkie zapalenie oskrzeli... I antybiotyk... pierwszy albo drugi w życiu...echhhhh zalamka...Nie pamiętam kiedy był chory ostatnio... echhh...
A mój ból już dużo lepiej, może to że stresu... pobiore nospa przez 2 dni żeby to wyciszyć..
Współczuje!!! A inhalujesz go ??
Oby szybko przeszlo ,u mnie synek miał raz krtań, i to bardzo delikatnie ,
 
reklama
Współczuje!!! A inhalujesz go ??
Oby szybko przeszlo ,u mnie synek miał raz krtań, i to bardzo delikatnie ,
Dziekuje...Tak.inhalacje u nas są na porządku dziennym z racji tego że alergik... krtan już kilka razy miał zapalenie niby właśnie od alergii. Więc ze sterydow inhalacje. I mimo chodzenia do przedszkola odkad skonczyl 1,5 roku to były jedyne choroby nie licząc bostonki i raz ucho. No nic dalam antybiotyk zeby szybciej podzialal...najwyzej na druga dawke bede budzic w nocy. Ale boje sie zeby sie nie rozwijalo po prostu. Jak gorączki nie ma to zdrowe dziecko:) właśnie zjadł kiwi, nektarynke i pół banana:)
 
No ja sie zdecyduje na sterydy nawet jak szew i pessar bedą dobrze trzymać.. lekarz juz mi zapowiedział ze w lipcu bedziemy to robić..
Czyli po założeniu szwu wydłużyła Ci sie szyjka o 1 cm ? No pięknie.. tez bym tak chciała ..

Mam jakieś 8mm zamkniętej szyjki od szwu (w sumie aktualnie daje to ok 20mm).
Moje wątpliwości wynikają jedynie z tego czy podanie za wcześnie(profilaktycznie) np. w 26tc pomoże tak samo jak w np.30tc.
O co chodzi z tym tygodniem działania sterydów? Bo gdzieś padło hasło ze sterydy trzeba by powtarzać w jakiś cyklach po np.10 dniach od poprzedniej dawki a to z drugiej strony nie jest już takie bezpieczne?
 
Dziękuję... Nic jeszcze nie wiem, przed mezem 4 osoby....Mysle,że to nic poważnego, może jakieś przeziębienie. Ale ta gorączką i dreszcze mnie zaniepokojony, bo dreszczy nigdy nie miał. Myślałam, że może ospa bo ma kilka podejrzanych puszczy (Ale on skóry na rękach nigdy gładkich nie miał. ) no ale nic się z nimi nie stało przez noc więc ospa chyba odpada... No nic, zobaczymy. Moje bóle po nospie forte trochę ustały.
Trzymam kciuki, żeby się ułożyło. Może to twardnienie od nerwów. Postaraj się odpocząć.
 
Dziewczyny we wtorek mam się pojawić w szpitalu na podanie sterydów. No i jak zwykle czlowiek ma wątpliwości. Czy to nie zaszkodzi? Gdzieś czytałam ze to niby pomaga na krótki czas?! Tzn po tygodniu jest tak jak wcześniej i plusów sterydu nie ma?.
Lekarka jest ostrożna ze względu na wcześniejsze poronienie i skracanie sie szyjki w tej ciąży ( w 17tc już założony szew przy 10mm:/).
Dzis kończę 26 tc.
Która z was miała profilaktycznie podane sterydy?
U mnie podali sterydy w 27 tyg
 
Synek wrócił z IP z gorączką 39,5:(:( niby jak to Pani dr ujęła lekkie zapalenie oskrzeli... I antybiotyk... pierwszy albo drugi w życiu...echhhhh zalamka...Nie pamiętam kiedy był chory ostatnio... echhh...
A mój ból już dużo lepiej, może to że stresu... pobiore nospa przez 2 dni żeby to wyciszyć..
Zdrówka dla synka! Oby szybko doszedł do siebie
 
Witam po przerwie. Dziewczyny pytanie z innej beczki czy miałyscie do czynienia z bakteria klebsiella ? I zestawem trzech antybiotyków :'( czy da sie to szybko wyleczyć i czy taka dawka antybiotyku nie zaszkodzi maluszkowi :'( masakra nie dość że skrócona szyjka to teraz jeszcze jakieś paskudztwo...
Ja z tym walczyłam za pomocą globulek dopochwowych z antybiotykiem robionych na recepte. W srode bede miala wynik posiewu czy udalo sie to zlikwidowac. Ja antybiotyki biore od 17 tc raz na miesiac, albo dozylnie, albo doustnie albo dowcipnie, bo ciagle cos mi wychodzi. Chyba lekarze wiedza co robia. 4 tyg temu jak mi to wyszlo, to tez pytalam sie na tym forum, bo tez czytalam internet i jedna dziewczyna napisala, ze to wyleczyla. Mi lekarz powiedzial ze moge byc po prostu nosicielem.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny we wtorek mam się pojawić w szpitalu na podanie sterydów. No i jak zwykle czlowiek ma wątpliwości. Czy to nie zaszkodzi? Gdzieś czytałam ze to niby pomaga na krótki czas?! Tzn po tygodniu jest tak jak wcześniej i plusów sterydu nie ma?.
Lekarka jest ostrożna ze względu na wcześniejsze poronienie i skracanie sie szyjki w tej ciąży ( w 17tc już założony szew przy 10mm:/).
Dzis kończę 26 tc.
Która z was miała profilaktycznie podane sterydy?
Ja mialam w pierwszej ciazy i w tej tez mialam. To standardowa procedura przy zagrozeniu porodem i krotkich szyjkach. Sterydy przyspieszaja rozwiniecie pluc i tyle. Jak sie rozwina szybciej, to juz beda rozwiniete-ja to tak rozumiem.
 
reklama
Witajcie dziewczynki ;-) 2 tygodnie leżałam w szpitalu z odchodzącymi wodami i urodziłam córeczkę 6 maja z wagą 2090g 47cm i dostała 10pkt. Wszystko dobrze, jest zdrowa i piękna. Dwie doby spędziła w cieplarce a w sumie 2 tyg. w szpitalu. Jesteśmy już razem w domku i ładnie rośniemy.
Pozdrawiam Was ciepło i życzę powodzenia!
Gratulacje :) i zdrówka dla Ciebie i córci :)
 
Do góry