reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny we wtorek mam się pojawić w szpitalu na podanie sterydów. No i jak zwykle czlowiek ma wątpliwości. Czy to nie zaszkodzi? Gdzieś czytałam ze to niby pomaga na krótki czas?! Tzn po tygodniu jest tak jak wcześniej i plusów sterydu nie ma?.
Lekarka jest ostrożna ze względu na wcześniejsze poronienie i skracanie sie szyjki w tej ciąży ( w 17tc już założony szew przy 10mm:/).
Dzis kończę 26 tc.
Która z was miała profilaktycznie podane sterydy?
W pierwszej ciąży miałam podane trzy dni przed porodem, porod ww36 tyg
Teraz tez mialam mieć podane, ale lekarz się wstrzymał
Ostatnio cos właśnie wspominal że one działają tylko 7dni
Ale lekarz wiedza cocrobia
 
reklama
Dziewczyny we wtorek mam się pojawić w szpitalu na podanie sterydów. No i jak zwykle czlowiek ma wątpliwości. Czy to nie zaszkodzi? Gdzieś czytałam ze to niby pomaga na krótki czas?! Tzn po tygodniu jest tak jak wcześniej i plusów sterydu nie ma?.
Lekarka jest ostrożna ze względu na wcześniejsze poronienie i skracanie sie szyjki w tej ciąży ( w 17tc już założony szew przy 10mm:/).
Dzis kończę 26 tc.
Która z was miała profilaktycznie podane sterydy?

Cześć ! Nie pogodę w związku ze sterydami bo jestem dopiero w 19 tyg. ale chętnie tez przeczytam odpowiedzi dziewczyn bo mam nadzieje ze wytrwam i mnie to rownież czeka..
Czy mogłabyś napisać więcej o swojej szyjce ? Tzn jak ona sie trzyma ? Czy szew wytrzymuje i czy nie było konieczności założenia dodatkowo pessara ?
Moja szyjka ma 19 mm mam pessar od tygodnia ale mój lekarz oprócz pessara chce dołożyć mi i szew..
 
Ojej, oby szybko przeszlo synkowi!!! Jak zwykle wszystko w weekend cos sie dzieje!

Kurde może podjedź na IP? A może to zestresu przy małym?
Synek wrócił z IP z gorączką 39,5:(:( niby jak to Pani dr ujęła lekkie zapalenie oskrzeli... I antybiotyk... pierwszy albo drugi w życiu...echhhhh zalamka...Nie pamiętam kiedy był chory ostatnio... echhh...
A mój ból już dużo lepiej, może to że stresu... pobiore nospa przez 2 dni żeby to wyciszyć..
 
Synek wrócił z IP z gorączką 39,5:(:( niby jak to Pani dr ujęła lekkie zapalenie oskrzeli... I antybiotyk... pierwszy albo drugi w życiu...echhhhh zalamka...Nie pamiętam kiedy był chory ostatnio... echhh...
A mój ból już dużo lepiej, może to że stresu... pobiore nospa przez 2 dni żeby to wyciszyć..
I staraj się mimo wszystko dużo odpoczywać chociaż przy chorym maluszku wiem że to ciężko wykonywalne. Oj biedactwo czyli dobrze że mąż pojechał, dużo zdrówka dla Synusia
 
Dziewczyny we wtorek mam się pojawić w szpitalu na podanie sterydów. No i jak zwykle czlowiek ma wątpliwości. Czy to nie zaszkodzi? Gdzieś czytałam ze to niby pomaga na krótki czas?! Tzn po tygodniu jest tak jak wcześniej i plusów sterydu nie ma?.
Lekarka jest ostrożna ze względu na wcześniejsze poronienie i skracanie sie szyjki w tej ciąży ( w 17tc już założony szew przy 10mm:/).
Dzis kończę 26 tc.
Która z was miała profilaktycznie podane sterydy?
W pierwszej ciąży miałam podane sterydy w 31+1 tc. Szyjka miała wtedy 13 mm. Nie miałam szwu ani pessara. Synek urodził się w 37+5. Tez slyszalam rozne rzeczy o tych sterydach typu ze dzialaja tylko tydzien...ale nie wiem ile w tym prawdy. W jazdym badz razie synkowi nie zaszkodzily
 
I staraj się mimo wszystko dużo odpoczywać chociaż przy chorym maluszku wiem że to ciężko wykonywalne. Oj biedactwo czyli dobrze że mąż pojechał, dużo zdrówka dla Synusia
Dziekuje... maz czwartek i piatek będzie miał wolne. Zobaczymy jak ja się będę czuła najwyżej weźmie wolne jeszcze jeden dzień..
 
Cześć ! Nie pogodę w związku ze sterydami bo jestem dopiero w 19 tyg. ale chętnie tez przeczytam odpowiedzi dziewczyn bo mam nadzieje ze wytrwam i mnie to rownież czeka..
Czy mogłabyś napisać więcej o swojej szyjce ? Tzn jak ona sie trzyma ? Czy szew wytrzymuje i czy nie było konieczności założenia dodatkowo pessara ?
Moja szyjka ma 19 mm mam pessar od tygodnia ale mój lekarz oprócz pessara chce dołożyć mi i szew..

Mija 9 tydzień od założenia szwu i od tego czasu leżę (no dobra wczoraj byłam na dniu mamy w przedszkolu, ale tylko 30 min w pozycji siedzacej a jazda autem na leżąco;)). Póki co nie ma konieczności założenia pessara. Wczoraj mierzona szyjka aktualnie ma jakieś 20 mm, szew dobrze się trzyma.
No i z jednej strony jest ok a z drugiej strony jest strach ze jak zrezygnuje z tych sterydów a za np. 2 tyg. coś pójdzie nie tak to sobie nie daruje...:(
 
Mija 9 tydzień od założenia szwu i od tego czasu leżę (no dobra wczoraj byłam na dniu mamy w przedszkolu, ale tylko 30 min w pozycji siedzacej a jazda autem na leżąco;)). Póki co nie ma konieczności założenia pessara. Wczoraj mierzona szyjka aktualnie ma jakieś 20 mm, szew dobrze się trzyma.
No i z jednej strony jest ok a z drugiej strony jest strach ze jak zrezygnuje z tych sterydów a za np. 2 tyg. coś pójdzie nie tak to sobie nie daruje...:(
Myślę , że skoro lekarz podjął taka decyzję to ja bym się dostowala i nierobila nic na własną odpowiedzialność :) sterydy mogą tylko pomóc, na pewno niezaszkodza, ale to twoja decyzja :)
 
reklama
Mija 9 tydzień od założenia szwu i od tego czasu leżę (no dobra wczoraj byłam na dniu mamy w przedszkolu, ale tylko 30 min w pozycji siedzacej a jazda autem na leżąco;)). Póki co nie ma konieczności założenia pessara. Wczoraj mierzona szyjka aktualnie ma jakieś 20 mm, szew dobrze się trzyma.
No i z jednej strony jest ok a z drugiej strony jest strach ze jak zrezygnuje z tych sterydów a za np. 2 tyg. coś pójdzie nie tak to sobie nie daruje...:(

No ja sie zdecyduje na sterydy nawet jak szew i pessar bedą dobrze trzymać.. lekarz juz mi zapowiedział ze w lipcu bedziemy to robić..
Czyli po założeniu szwu wydłużyła Ci sie szyjka o 1 cm ? No pięknie.. tez bym tak chciała ..
 
Do góry