reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Super, Emilka a ty miasz rozwarcie ? Dobrze pamiętam ? I id którego tygodnia? U Ciebie już piękny tydzień ;) ile waży dzidziys?
Rozwarcie na opuszek od 24. tc, takie samo w dniu zdjecia pessara. Nie wiem ile wazy, nie jest jakas duza bo czasem straszyli mnie hipotrofia. Ale ostatnio wymiary roznych usg wynosily od 2400 do 2800. Wiec co lekarz i sprzet to inny pomiar.
 
Rozwarcie na opuszek od 24. tc, takie samo w dniu zdjecia pessara. Nie wiem ile wazy, nie jest jakas duza bo czasem straszyli mnie hipotrofia. Ale ostatnio wymiary roznych usg wynosily od 2400 do 2800. Wiec co lekarz i sprzet to inny pomiar.
USG może się mylić :)
Ja urodziłam 2880 pierwszego synka :) malutki był ale szybko nadrobił ! Czyli w którym dokładnie tyg ściągnęli ci pessar ? Ciekawe kiedy mi powie że ściągany ( u mnie narazie za wcześnie ,)i i w którym tyg odstawiłam luteline?
 
@Emika88 - granica pomiaru błędu usg to 10%. Według literatury hipotrofia to od 10 centyla w dół, ale lekarz powiedział mi, że na prawdę niebezpieczna jest od 3 centyla. No i najważniejsze są przepływy:)
 
Ja od rana w szpitalu, porobili mi badania, pooglądali itd..odrazu dali zastrzyki na rozwój pluc, pessar założyli i teraz kontrolowanie. Szyjka poszla od wczoraj w dół..i zrobilo sie większe rozwarcie..lekarz powiedział, ze pessar daje wieksze szanse dzidziusiowi, ze po pessarze tez moze byc gorzej i dlatego musza poobserwowac.
 
Ja od rana w szpitalu, porobili mi badania, pooglądali itd..odrazu dali zastrzyki na rozwój pluc, pessar założyli i teraz kontrolowanie. Szyjka poszla od wczoraj w dół..i zrobilo sie większe rozwarcie..lekarz powiedział, ze pessar daje wieksze szanse dzidziusiowi, ze po pessarze tez moze byc gorzej i dlatego musza poobserwowac.
Trzymam kciuki oszczędzaj się i będzie dobrze [emoji123]
 
Ja od rana w szpitalu, porobili mi badania, pooglądali itd..odrazu dali zastrzyki na rozwój pluc, pessar założyli i teraz kontrolowanie. Szyjka poszla od wczoraj w dół..i zrobilo sie większe rozwarcie..lekarz powiedział, ze pessar daje wieksze szanse dzidziusiowi, ze po pessarze tez moze byc gorzej i dlatego musza poobserwowac.
Ile ma teraz twoja szyjka i jakie rozwarcie ?
Będzie dobrze
U mnie też nie ciekawie ;/
 
reklama
Ja od rana w szpitalu, porobili mi badania, pooglądali itd..odrazu dali zastrzyki na rozwój pluc, pessar założyli i teraz kontrolowanie. Szyjka poszla od wczoraj w dół..i zrobilo sie większe rozwarcie..lekarz powiedział, ze pessar daje wieksze szanse dzidziusiowi, ze po pessarze tez moze byc gorzej i dlatego musza poobserwowac.
Trzymam mocno kciuki!!!
 
Do góry