reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziękuje [emoji106] A czy mam sie na cos przygotować ? będę go czuć w środku ? Bedzie mi jakoś przeszkadzać?

Ja nic nie czuje :) może przez pierwsze dwie godziny miałam wrażenie ze coś jest w środku ale to chyba w ogóle bardziej była świadomość ze coś jest a nie prawdziwe czucie [emoji28]
Samo założenie szybko i bezbolesnie - wiadomo nie jest to przyjemność bo musi ten pierścień nasunąć aż się zassie ale dla mnie był to mniejszy ból niż obecnie kontrola tej szyjki na fotelu.
No i przy wkładaniu luteiny zrezygnowałam z aplikatora żeby nie „dziugac” tej szyjki tym patykiem tylko palcem i to nie zbyt głęboko bo jakos mnie przeraża jak dotknęłam niechcący [emoji15] ale to normalne :)
 
Ja nic nie czuje :) może przez pierwsze dwie godziny miałam wrażenie ze coś jest w środku ale to chyba w ogóle bardziej była świadomość ze coś jest a nie prawdziwe czucie [emoji28]
Samo założenie szybko i bezbolesnie - wiadomo nie jest to przyjemność bo musi ten pierścień nasunąć aż się zassie ale dla mnie był to mniejszy ból niż obecnie kontrola tej szyjki na fotelu.
No i przy wkładaniu luteiny zrezygnowałam z aplikatora żeby nie „dziugac” tej szyjki tym patykiem tylko palcem i to nie zbyt głęboko bo jakos mnie przeraża jak dotknęłam niechcący [emoji15] ale to normalne :)

Dzięki! Uspokoiłaś mnie trochę [emoji6]
 
Pessar to chwila i ponoć nic nie boli, daszvrafe :) ja niestety szew miałam zakładany i jest to planowany zabieg po którym 24 h nie mogłam wstawać i leżałam z cewnikiem :/

Mam nadzieje ze pessar da radę ją utrzymać.. Jesli nie to juz Gin mi zapowiedział ze moze być i szew [emoji45] No nic nam więcej nie pozostaje tylko walczyć...
 
A ja jutro o 19 mam miec założony pessar.. trochę sie stresuje [emoji45]
no ja tez mam mieć zakładany..licze na cud, że szyjka sie uniosla i nie trzeba bedzie tego zakladać..tez sie stresuje..juz mialam pessar w tamtej ciąży i tylko infekcje i bóle mialam po nim..caly czas..masakraa
 
no ja tez mam mieć zakładany..licze na cud, że szyjka sie uniosla i nie trzeba bedzie tego zakladać..tez sie stresuje..juz mialam pessar w tamtej ciąży i tylko infekcje i bóle mialam po nim..caly czas..masakraa

Może tym razem będzie lepiej, każda ciąża inna przecież[emoji110] u mnie, odpukać, w ogóle bez komplikacji, ani nie czuje ani nie było infekcji żadnej a już ponad 6 tygodni w nim jestem, i bez podawania żadnych globulek osłonowych, jedynie luteina codziennie.. trzymam kciuki żeby było dobrze, zawsze to jest dodatkowe wsparcie dla szyjki...
 
no ja tez mam mieć zakładany..licze na cud, że szyjka sie uniosla i nie trzeba bedzie tego zakladać..tez sie stresuje..juz mialam pessar w tamtej ciąży i tylko infekcje i bóle mialam po nim..caly czas..masakraa

A czy stosowałaś profilaktycznie globulki przeciw infekcjom ? A jakiego typu bóle to były ? Czułaś go cały czas ?
 
Może tym razem będzie lepiej, każda ciąża inna przecież[emoji110] u mnie, odpukać, w ogóle bez komplikacji, ani nie czuje ani nie było infekcji żadnej a już ponad 6 tygodni w nim jestem, i bez podawania żadnych globulek osłonowych, jedynie luteina codziennie.. trzymam kciuki żeby było dobrze, zawsze to jest dodatkowe wsparcie dla szyjki...

Myślałam ze te globulki to konieczność ? Mój gin powiedział ze 1 na noc co 3 dni.. Wcale ich nie stosowałaś ?
 
reklama
Myślałam ze te globulki to konieczność ? Mój gin powiedział ze 1 na noc co 3 dni.. Wcale ich nie stosowałaś ?

Mnie nie mówiła nic o globulkach, wiec sama z siebie nic nie stosowałam [emoji4] na kontrolach sprawdza i robi posiew wiec u mnie akurat może nie ma potrzeby [emoji4]
 
Do góry