reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Szczęściara. Zawsze trochę ruchu więcej :) U mnie niestety leżenie do końca :/ jest taki napór na szew, że szok, że jeszcze trzyma.
No mam nadzieję że nic się nie zmieni do 34 tygodnia i coś tam będę mogła ogarniać [emoji4] chociaż wyprawka cała przez Internet no ale czego człowiek niejest w stanie zrobić dla takiego małego szkraba [emoji4]
 
Dokładnie! :) ja dzięki Wam o wiele lepiej przechodzę ten trudny czas. Chociaż do 36 tc skończonego zostało 9 tyg to i tak jestem dobrej myśli. Kupujemy jedna nowe lozeczko,wiec szperam w necie. Do tego ochraniacz,pościel itd:) lekarz powiedział mi ze po skończonym 36 tc to nawet firany mogę już wieszac:)
To dobry lekarz [emoji16]
 
Byłam dzisiaj u ginekologa. Mały waży już prawie 1 kg. chodzę do dwóch lekarzy- na nfz i prywatnie( ten prywatny ostatnio kierował mnie do szpitala z powodu niewydolności no ale nic mi nie zalozyli). U tego lekarza co chodzę na nfz moja szyjka zawsze mierzy 3 cm. U tego prywatnie szyjka wychodzi 2.7 cm. Dzisiaj byłam na nfz i wyszło że szyjka ma u niego 2.6 cm, więc jak u tego wyszło tak mało to pewnie u tego prywatnie wyjdzie jeszcze mniej :( ehh kolejny stres do wizyty która mam 21 maja.
 
Byłam dzisiaj u ginekologa. Mały waży już prawie 1 kg. chodzę do dwóch lekarzy- na nfz i prywatnie( ten prywatny ostatnio kierował mnie do szpitala z powodu niewydolności no ale nic mi nie zalozyli). U tego lekarza co chodzę na nfz moja szyjka zawsze mierzy 3 cm. U tego prywatnie szyjka wychodzi 2.7 cm. Dzisiaj byłam na nfz i wyszło że szyjka ma u niego 2.6 cm, więc jak u tego wyszło tak mało to pewnie u tego prywatnie wyjdzie jeszcze mniej :( ehh kolejny stres do wizyty która mam 21 maja.
Kochana,spokojnie. Wcale nie jest powiedziane,ze będzie źle. Lez jak najwiecej do kolejnej wizyty i myśl pozytywnie! Ja mam szyjkę na pograniczu bezpiecznej linii juz od 20tc;) a dziś kończę 27. Zobaczysz,że będzie dobrze. A mały coraz większy, uciska na szyjke,wiec ona ma prawo w zależności od jego pozycji sobie tak skakać o kilka mm;)
 
Kochana,spokojnie. Wcale nie jest powiedziane,ze będzie źle. Lez jak najwiecej do kolejnej wizyty i myśl pozytywnie! Ja mam szyjkę na pograniczu bezpiecznej linii juz od 20tc;) a dziś kończę 27. Zobaczysz,że będzie dobrze. A mały coraz większy, uciska na szyjke,wiec ona ma prawo w zależności od jego pozycji sobie tak skakać o kilka mm;)
No moja szyjka od początku jest mała i leżę od 15 tygodnia ciazy. Ehh a Ty masz peesar bądź szew?
 
Ja leżenie zaczęłam w 20 tc,ale z drobnymi spacerami jeszcze,do 25 min. Szyjka od tego 20 tc utrzymuje się na podobnym poziomie 24-27 mm. Na wizycie w środę na jednym pomiarze miała nawet 28 mm:D podejrzewam,ze tak bardzo skróciła się po przebytych dwóch grupach żołądkowych w krótkim czasie...
To Twoja szyjka ładnie się trzyma :) na pewno dotrwasz spokojnie do 37
 
No moja szyjka od początku jest mała i leżę od 15 tygodnia ciazy. Ehh a Ty masz peesar bądź szew?
Nie mam nic. Teraz w ubiegłą środę pobrali mi posiew w razie co i miałam mieć zakładany. Ale szyjka utrzymała się, a nawet wydluzyla ciut:) także raczej unikne szwu czy pessara co bardzo mnie cieszy. Ewentualnie do szpitala,by dzidzi sterydy na płuca podać. Następna wizyta to będzie 0rawue 29 tc skończony
 
reklama
No mam nadzieję że nic się nie zmieni do 34 tygodnia i coś tam będę mogła ogarniać [emoji4] chociaż wyprawka cała przez Internet no ale czego człowiek niejest w stanie zrobić dla takiego małego szkraba [emoji4]
Dobrze, że można to ogarnąć przez internet :) ale przyjdzie czas kiedy już Maleństwa będą na świecie i będzie można pochodzić, powybierac i cieszyc się tym.
 
Do góry