reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Książki, netflix, wyszywanki,radio-tak ja urozmaicam sobie czas.
Co do bóli, to polecam zainwestować w dobry materac(zależy ile Ci jeszcze leżenia zostało), ja mam pozyczony od mamy-miękki, taki dla osób z problemami z kręgosłupem, który dostosowuje się do ksztaltu ciala i jest rewelacyjny-w poprzedniej ciazy 2 miesiace na nim przelezalam, teraz juz 2,5 miesiaca; na tych lozkach szpitalnych tez nie moge wytrzymac, nie dosc ze goraco od tych cerat to jeszcze twarde;
co do jelit, to pije herbatki mietowe, jelitowe, jem duzo jablek i blonnika, i suplementuje probiotykami; ja po poprzedniej ciazy dostalam nietolerancje na gluten, kazeine, jajka itd, plus mam kandydoze, wiec mam mega diete a i tak cierpie z powodu jelit:-(
co do bóli podbrzusza, to chyba normalne, że ciągle coś boli:-(
Myslalan nad jakimś materacem ale to spory wydatek. A ja się ciągle ludze ze od 37 tc bede mogla więcej chodzić, czyli za jakies 1,5 mca. W sypialni na łóżku nie jest źle. Tylko że nie mam tu tv, dalej jest do kibelka i kuchni.....a z kolei w salonie gdzie mam tv kuchnie kibelek i taras pod nosem mam kanapę na której wytrzymuje może ze 2 godziny :crazy: więc tak chodzę od sypialni do salonu i się wkurzam ze tyle chodzę. A co do wzdec... Codziennie jen surowe warzywa, pije koktajle z owoców i w zasadzie codziennie rano zaliczam toaletę. Ale w ciągu dnia w zasadzie po każdym posiłku czuje się wzdeta. Żałuję że nie zaczęłam brać wcześniej jakiegos probiotyku...a co Łykasz?

hej dziewczyny, ja po wizycie: szyjka znów w dół 24mm, szyjka robi się miekka..lekarz pobrał posiew i mam za tydz przyjechać na kontrolę i założenie pessara.. jestem zalamana..
oczywiście leżenie i żadnych konkretów..a to wszystko za jedyne 180zl...+ 45zl posiew. Teraz wizyty to mnie wykończa finansowo..jak sie sypie to wszystko, zaczynam żałować ze zdecydowalam sie jeździć do tej kliniki..
Teraz już czasu nie cofniesz, skąd mogłaś wiedzieć że będziesz musiała tak często chodzić. Trudno....najważniejsze że jesteś pod staka kontrola. Widzisz ja z kolei chodziłam do kekarki która brała 100 zl... I ani razu nie zbadala mi szyjki !!! Więc wolałabym płacić drugie tyle, być pod dobra opieka bo podejrzewam że gdybym nie chodziła do pracy i więcej leżała wcześniej to szyjka aż tyle by się nur skróciła a ja nie byłabym teraz przykuta do lozka  :(:(:(ale nic na to nie poradzimy, też mam gorsze dni kiedy ciągle rycze.... Tylko co nam to da? Na
Pewno nic dobrego.
Za duże napięcie się robi w jamie brzusznej plus w odcinku lędźwiowym:) za duże napięcie grozi odklejaniem łożyska, no i szyjka tez pracuje podobno bardziej...
Czyli chodzi generalnie o to żeby się za długo nir schylac?
 
reklama
180zl raz na miesiac, lub raz na dwa tyg. to jeszcze..ale dr cos mowil o wizytach co tydzień..+ 300zl za usg w tym tyg..dla mnie to straszne pieniądze..400zl jakbym miala placic..to musiałabym zrezygnować chyba:) masakra..
marze o 36tyg..do tego mam okropną depresje, ostatnio tylko płakałam a wręcz sie zachodziłam..staram sie ale nie daje rady, to ode mnie chyba silniejsze wszystko juz sobie tlumacze a wcale nie jest lepiej..
Wiem o czym mówisz :( bo miewam też różne stany .. , że musimy dac radę jakoś wkoncu jesteśmy kobietami [emoji4] a ile Ci do 36 jeszcze brakuje?
 
Ann1986-rozne probiotyki biore, staram sie zmieniac co opakowanie, ostatnio sanprobi superformuła bralam; a moze inwestycja w tablet sie zwroci? Ja tez nie mam tv w pokoju gdzie leze, ale tablet z netem daje wieksze mozliwosci niz tv, telewizja sniadaniowa jest online, wszystkie seriale i programy mozna odtworzyc kiedy sie chce, filmy online lub w aplikacjach-duzy wybor:-) jak sie wkrece w seriale to dni mijaja szybciej-ostatnio ogladam żona idealna na netflixie-polecam!
 
Muszę wypróbować tego netflixa sporo osób zachwala. Awansowalam na level 23tc za dwa tyg mój gin kieruje mnie do szpitala na [emoji382] na rozwój płuc i przy okazji posiew. Także odliczam dalej.
Na doła najlepiej się wybeczeć, mnie pomaga, a jak mnie dopada deprecha jakaś to sobie oglądam łóżeczka i wózki :-)
 
Wiem o czym mówisz :( bo miewam też różne stany .. , że musimy dac radę jakoś wkoncu jesteśmy kobietami [emoji4] a ile Ci do 36 jeszcze brakuje?
Takie nasze uroki w ciąży..ale ostatnio to przesadzalam..w ogóle nie przestawalam beczeć..nie moglam tego powstrzymać..w sumie troche sie uspokoiłam dopiero gdy dostałam silnego bólu brzucha i zwymiotowałam..moze tym sobie zaszkodzilam.. czasami wydaje mi sie ze te hormony co biore to mnie tak rozwalaja.. teraz jestem w 29t2d wiec jeszcze sporo choc patrzac na to ze leze od 22tyg to juz tylko z górki..
 
Myslalan nad jakimś materacem ale to spory wydatek. A ja się ciągle ludze ze od 37 tc bede mogla więcej chodzić, czyli za jakies 1,5 mca. W sypialni na łóżku nie jest źle. Tylko że nie mam tu tv, dalej jest do kibelka i kuchni.....a z kolei w salonie gdzie mam tv kuchnie kibelek i taras pod nosem mam kanapę na której wytrzymuje może ze 2 godziny :crazy: więc tak chodzę od sypialni do salonu i się wkurzam ze tyle chodzę. A co do wzdec... Codziennie jen surowe warzywa, pije koktajle z owoców i w zasadzie codziennie rano zaliczam toaletę. Ale w ciągu dnia w zasadzie po każdym posiłku czuje się wzdeta. Żałuję że nie zaczęłam brać wcześniej jakiegos probiotyku...a co Łykasz?


Teraz już czasu nie cofniesz, skąd mogłaś wiedzieć że będziesz musiała tak często chodzić. Trudno....najważniejsze że jesteś pod staka kontrola. Widzisz ja z kolei chodziłam do kekarki która brała 100 zl... I ani razu nie zbadala mi szyjki !!! Więc wolałabym płacić drugie tyle, być pod dobra opieka bo podejrzewam że gdybym nie chodziła do pracy i więcej leżała wcześniej to szyjka aż tyle by się nur skróciła a ja nie byłabym teraz przykuta do lozka  :(:(:(ale nic na to nie poradzimy, też mam gorsze dni kiedy ciągle rycze.... Tylko co nam to da? Na
Pewno nic dobrego.

Czyli chodzi generalnie o to żeby się za długo nir schylac?

Tak, babeczka powiedziała, że jak ognia mamy unikać schylania się na prostych nogach, w szczególności mycie wanny i mycie włosów nad wanną. Tak samo wyjaśniła, czemu wieszanie firanek jest groźne, oprócz oczywistych rzeczy typu - spadniecie z krzesła, stoliczka itp. dłuższa pozycja z rękami do góry skutkuje odpłynięciem krwi z rąk j także zwiększeniem ukrwienia i ciśnienia w jamie brzusznej i znów efekt ten sam - może to skutkować odklejaniem łożyska wcześniej niż trzeba... oczywiście nam szyjkowym myśle, ze wieszanie firan nijak do głowy nie przyszło:) ale zadziwiające ile dziewczyn na sali w szkole rodzenia przyznało się ze nie dalej jak wczoraj coś takiego z rękami w gorze na krzesełku wyczyniało :)
 
reklama
Myslalan nad jakimś materacem ale to spory wydatek. A ja się ciągle ludze ze od 37 tc bede mogla więcej chodzić, czyli za jakies 1,5 mca. W sypialni na łóżku nie jest źle. Tylko że nie mam tu tv, dalej jest do kibelka i kuchni.....a z kolei w salonie gdzie mam tv kuchnie kibelek i taras pod nosem mam kanapę na której wytrzymuje może ze 2 godziny :crazy: więc tak chodzę od sypialni do salonu i się wkurzam ze tyle chodzę. A co do wzdec... Codziennie jen surowe warzywa, pije koktajle z owoców i w zasadzie codziennie rano zaliczam toaletę. Ale w ciągu dnia w zasadzie po każdym posiłku czuje się wzdeta. Żałuję że nie zaczęłam brać wcześniej jakiegos probiotyku...a co Łykasz?


Teraz już czasu nie cofniesz, skąd mogłaś wiedzieć że będziesz musiała tak często chodzić. Trudno....najważniejsze że jesteś pod staka kontrola. Widzisz ja z kolei chodziłam do kekarki która brała 100 zl... I ani razu nie zbadala mi szyjki !!! Więc wolałabym płacić drugie tyle, być pod dobra opieka bo podejrzewam że gdybym nie chodziła do pracy i więcej leżała wcześniej to szyjka aż tyle by się nur skróciła a ja nie byłabym teraz przykuta do lozka  :(:(:(ale nic na to nie poradzimy, też mam gorsze dni kiedy ciągle rycze.... Tylko co nam to da? Na
Pewno nic dobrego.

Pewnie tak masz racje, chociaż liczyłam, że moj lekarz tez bedzie bardziej wylewny itd.. a tak to nie wiem co mam o nim myśleć i stad chyba jakos wynika moje niezadowolenie.. a z tymi szyjkami naszymi to chyba nie ma jakies skutecznej interwencji..


Czyli chodzi generalnie o to żeby się za długo nir schylac?
 
Do góry