reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja dzisiaj mam dzień leżenia, wstałam tylko do WC i na śniadanie, teraz leżę dalej, obiad to mam własciwie gotowy, rozmroże sobie kotleta, zrobię mizerię na szybko, widziałam też, że jest jakaś resztka frytek mrożonych, to sobie upiekę. :p na 17 szkoła rodzenia, ale to właściwie tylko wykład i do domu. Więc za długo nie będę siedziała. :)
 
reklama
@Mikasa7 głowa do góry nie skróciła się jakoś strasznie, najważniejsze że zamknięta, może założą Ci szew i będzie wszystko ok.
Widzicie jak te nasze szyjki raz dłuższe, raz krótsze zastanawiałam się jak było kiedyś przecież naszym mamom czy babciom nikt ich nie sprawdzał
@Hanu leż i odpoczywaj oby jak najdłużej
O USG niewspominajac tylko używali jakiś innych sposobów , one tak skaczą te szyjki niewiem od czego to zależy [emoji4] ale musimy myśleć pozytywnie to już połowa sukcesu chociaż przy moim zestresowaniu to ciężko
 
Różni lekarze różnie mierzą, ja w ostatnim czasie miałam masę pomiarów, najpierw 3.8cm, potem 3cm, potem u kolejnego lekarza 3.8cm, następnie na IP 4cm, kilka dni później na kontroli u mojego lekarza 3.4cm, następnie na IP 3.7, na kontroli u u ojego 3.8, a ostatnio w przychodni, gdzie mnie wzięli na pomiar szyjki (zazwyczaj nie mają USG), którego w ogóle nie planowałam, to miałam 3.57... no i tak w kółko. :D Te milimetry co chwile się przesuwają. :/ ostatnio jak babka mi badała szyjkę to jakoś uciskała macicę i mówiła, że szyjka pod wpływem ucisku nie zmienia rozmiaru. Nie wiem co to ma wnieść do badania, pierwszy raz tak miałam robione .
Co lekarz to inna opinia na temat leków, passarow , szwów , zaleceń itd :)
 
Różni lekarze różnie mierzą, ja w ostatnim czasie miałam masę pomiarów, najpierw 3.8cm, potem 3cm, potem u kolejnego lekarza 3.8cm, następnie na IP 4cm, kilka dni później na kontroli u mojego lekarza 3.4cm, następnie na IP 3.7, na kontroli u u ojego 3.8, a ostatnio w przychodni, gdzie mnie wzięli na pomiar szyjki (zazwyczaj nie mają USG), którego w ogóle nie planowałam, to miałam 3.57... no i tak w kółko. :D Te milimetry co chwile się przesuwają. :/ ostatnio jak babka mi badała szyjkę to jakoś uciskała macicę i mówiła, że szyjka pod wpływem ucisku nie zmienia rozmiaru. Nie wiem co to ma wnieść do badania, pierwszy raz tak miałam robione .
No to super,ze pod wplywem nacisku na macice szyjka nie zmienia dlugosci. To bardzo dobrze. Moja pracowala pod wplywem.ruchow dziecka, jest nisko glowka i kazdy jej ruch powodowal roznice pomiaru... no nic, trzeba byc dobrej mysli.
 
2-3 mm to tak naprawdę może być błąd pomiaru, przynajmniej ja tak sądzę. Waga już niezla, za chwilę przekroczy 1kg. :)
Tez tak mysle,ze tragedii nie ma,skoro drastycznie sie nie zmienilo. chyba bardziej chodzi o to,ze glowka nisko. I pod jej wplywem.szyjka mocno pracuje. Ale lekarz troche spanikowal, ta luteina 3 razy dopochwowo i chec pobrania posiewu swiadczy o czyms...ale ok,lepiej tak niz jakby mial mnie zlac... w opisie usg wpisal dl.szyjki 2,51 cm.
 
Tez tak mysle,ze tragedii nie ma,skoro drastycznie sie nie zmienilo. chyba bardziej chodzi o to,ze glowka nisko. I pod jej wplywem.szyjka mocno pracuje. Ale lekarz troche spanikowal, ta luteina 3 razy dopochwowo i chec pobrania posiewu swiadczy o czyms...ale ok,lepiej tak niz jakby mial mnie zlac... w opisie usg wpisal dl.szyjki 2,51 cm.
Dokładnie lepiej dmuchac na zimne [emoji4]
 
Tez tak mysle,ze tragedii nie ma,skoro drastycznie sie nie zmienilo. chyba bardziej chodzi o to,ze glowka nisko. I pod jej wplywem.szyjka mocno pracuje. Ale lekarz troche spanikowal, ta luteina 3 razy dopochwowo i chec pobrania posiewu swiadczy o czyms...ale ok,lepiej tak niz jakby mial mnie zlac... w opisie usg wpisal dl.szyjki 2,51 cm.
Luteina i odpoczynek na pewno nie zaszkodzą, tak samo posiew. :) :) jak nawet cos tam siedzi, to będzie szybko wylapane. Będzie dobrze :* :* kiedy masz następne badanie?
 
Hej ja też już po badaniu tak na szybko tylko spr szyjki, i na szczęście (oczywiście mogłoby lepiej,dobrze że nie jest gorzej bo tego się obawiałam ) kanał szyjki zamknięty ale z zewnątrz przepuszcza na opuszek tak jak było ;/ Walczymy dalej!!!
 
reklama
Hej ja też już po badaniu tak na szybko tylko spr szyjki, i na szczęście (oczywiście mogłoby lepiej,dobrze że nie jest gorzej bo tego się obawiałam ) kanał szyjki zamknięty ale z zewnątrz przepuszcza na opuszek tak jak było ;/ Walczymy dalej!!!
A mówiłaś, ze zewnętrznie u wielorodek to norma? :)
 
Do góry