reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Już jestem po badaniu.
Szyjke mialam sprawdzana ręcznie i wziernikiem bez USG, Pani Doktor powiedziała że nie ma do niej zastrzeżeń, szew dobrze trzyma, jest zamknięta więc kamień spadł mi z serca!
Mam dostać zamiast antybiotyku jakiś lagodniejszy lek dopochwowy, zrobia mi crp i podadzą sterydy na rozwinięcie płuc maluszka, w czwartek puszcza mnie do domku :):biggrin2:
No to suuuper [emoji123] [emoji8]
 
reklama
Już jestem po badaniu.
Szyjke mialam sprawdzana ręcznie i wziernikiem bez USG, Pani Doktor powiedziała że nie ma do niej zastrzeżeń, szew dobrze trzyma, jest zamknięta więc kamień spadł mi z serca!
Mam dostać zamiast antybiotyku jakiś lagodniejszy lek dopochwowy, zrobia mi crp i podadzą sterydy na rozwinięcie płuc maluszka, w czwartek puszcza mnie do domku :):biggrin2:
No i super!!!! Ciesze sie bardzo:) zobaczysz,ze wszystko bedzie dobrze:)
 
Ja mam jedno i drugie.
Wymaz mialam pobierany miesiąc od założenia, w trakcie leczenia nie pobiera się wymazu.
Wymaz z szyjki przy założonym pessarze można pobrać ponieważ fragment szyjki z niego wystaje.
Ja globulek żadnych nie dostalam ale wiem że dziewczyny często biorą macmirror.
Dziękuję za odpowiedź , ja jestem w kropce , ponieważ założyli mi pessar przy wymazie ; nabloki- nieliczne , leukocyty nieliczne , flora bakteryjna : paleczki G [+] G[-] inne ; nie znaleziono. Nikt mi niczego nie wytlumaczyl ale te paleczki g + g- to sa chyba jakies zle bakterie? Teraz biore mamcmirror , ale nie sadze zeby to pomoglo , boje sie , ze paleczki zaszkodza dziecku , moja szyjka jest miękka i rozwiera sie ujscie wewnetrze ( od strony dziecka) moj gin na urlopie, ja mam nakaz lezenia i wlasnie jak teraz zrobie wymaz to i tak wyjdzie zaklamany wynik raczej podczas brania lekow . a jestem juz 31 tydzien , dziecko przecież nie powinno przechodzic przez kanal rodny z bakteriami... Jestem przerazona ;( a lekarze olewaja sprawe
 
Powinni chyba u mnie zrobic posiew na te bakterie g + g- z antybiogramem prawda? I przepisac mi leki według antybiogramu a nie po prostu macmirror w ciemno?a teraz podczas brania macmirror posiew i tak nic nie da. ..
 
Powinni chyba u mnie zrobic posiew na te bakterie g + g- z antybiogramem prawda? I przepisac mi leki według antybiogramu a nie po prostu macmirror w ciemno?a teraz podczas brania macmirror posiew i tak nic nie da. ..
Posiew nic nie da, sama biore macmirror, nie mam ani pessara ani szwu,ale te globulki wyplywaja caly dzien, ciezko by bylo pobrac wymaz... moze sprobuj isc do innego lekarza? Jesli nie ufasz swojemu? Ile jeszcze zostalo Ci globulek do wziecia?
 
Posiew nic nie da, sama biore macmirror, nie mam ani pessara ani szwu,ale te globulki wyplywaja caly dzien, ciezko by bylo pobrac wymaz... moze sprobuj isc do innego lekarza? Jesli nie ufasz swojemu? Ile jeszcze zostalo Ci globulek do wziecia?
7 zostalo zaczelam je brac wczoraj bo wyszlam ze szpitala ( oprocz pessara , mialam zastrzyki na rozluźnienie macicy , magnez w kroplowkach przez 3 dni i sterydy na rozwoj pluc ) ale w szpitalu dawali mi tez leki dopochwowe wczesniej. Wiec zrobie ten posiew po wybraniu tych tabletek w takim razie , ale na wyniki tez sie sporo czeka a ja juz 31 tydzien , najlepsze jest to , ze robilam 2 tyg wczesniej na wlasna reke posiew i zadnych bakterii nie znaleziono a w szpitalu juz tak. Myslalam , ze te paleczki g+g- to nic strasznego , ale poczytałam troche i to bakterie chyba, boje sie o małą teraz zeby teraz jej nie zaszkodzily te bakterie
 
7 zostalo zaczelam je brac wczoraj bo wyszlam ze szpitala ( oprocz pessara , mialam zastrzyki na rozluźnienie macicy , magnez w kroplowkach przez 3 dni i sterydy na rozwoj pluc ) ale w szpitalu dawali mi tez leki dopochwowe wczesniej. Wiec zrobie ten posiew po wybraniu tych tabletek w takim razie , ale na wyniki tez sie sporo czeka a ja juz 31 tydzien , najlepsze jest to , ze robilam 2 tyg wczesniej na wlasna reke posiew i zadnych bakterii nie znaleziono a w szpitalu juz tak. Myslalam , ze te paleczki g+g- to nic strasznego , ale poczytałam troche i to bakterie chyba, boje sie o małą teraz zeby teraz jej nie zaszkodzily te bakterie
Mi biocenoza poleciała w 2 tygodnie, odkąd zaczęłam brać luteinę i ja codziennie aplikować. :/ A ta flora to nie są właśnie pałeczki kwasu mlekowego? One są.wlasnie g(+) albo g(-) , nie pamiętam dokładnie które.
 
7 zostalo zaczelam je brac wczoraj bo wyszlam ze szpitala ( oprocz pessara , mialam zastrzyki na rozluźnienie macicy , magnez w kroplowkach przez 3 dni i sterydy na rozwoj pluc ) ale w szpitalu dawali mi tez leki dopochwowe wczesniej. Wiec zrobie ten posiew po wybraniu tych tabletek w takim razie , ale na wyniki tez sie sporo czeka a ja juz 31 tydzien , najlepsze jest to , ze robilam 2 tyg wczesniej na wlasna reke posiew i zadnych bakterii nie znaleziono a w szpitalu juz tak. Myslalam , ze te paleczki g+g- to nic strasznego , ale poczytałam troche i to bakterie chyba, boje sie o małą teraz zeby teraz jej nie zaszkodzily te bakterie
Nie czytaj za wiele:) mimo wszystko dzidzia jest chroniona, ujscie zewnetrzne masz przeciez zamkniete? Od wewnatrz sie rozwiera. Macmirror tez dziala przeciwbakteryjnie, bedzie dobrze!!!
 
reklama
Do góry