reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja zauwazylam ze mam mniej twardnien gdy sie nie stresuje. Pije melise i wydaje mi sie ze pomaga. Poza tym biore luteine i magne b6 3x2
Ja mam identycznie. Jak się denerwowałam pracą (wiem, że totalnie bez sensu, ale...) czy czymś innym, to brzuch mi twardniał dużo częściej. Również piję melisę, ostatnio nawet mąż mi kupił melisę z gruszką:)
 
reklama
Hej, muszę wypróbować te melisę. :) Dzisiaj się przeraziłam, bo jak poszłam rano do łazienki, chciałam się załatwić, puściłam brzydko mówiąc bąka, jeszcze stojąc, a nagle coś mi wyleciało że środka po nodze. o_O żółte od macmirroru + pewnie wodniste od luteiny. Mam takie paski do mierzenia pH moczu, one mają zakres 5-8 no i się zabarwiły na jasno żółto, czyli wydzielina w okolicy 5. Uff, ale się przestraszyłam już, że to wody. Na szczęście później już tak obficie nie leciało.
 
Hej, muszę wypróbować te melisę. :) Dzisiaj się przeraziłam, bo jak poszłam rano do łazienki, chciałam się załatwić, puściłam brzydko mówiąc bąka, jeszcze stojąc, a nagle coś mi wyleciało że środka po nodze. o_O żółte od macmirroru + pewnie wodniste od luteiny. Mam takie paski do mierzenia pH moczu, one mają zakres 5-8 no i się zabarwiły na jasno żółto, czyli wydzielina w okolicy 5. Uff, ale się przestraszyłam już, że to wody. Na szczęście później już tak obficie nie leciało.
Ja mialam podobnie w szpitalu. Duzo wydzieliny. Tez sie balam ze to wody. Nie uzywam tych paskow bo chyba bym zwariowala i biegala z nimi non stop melise polecam serio. Tylko taka lisciasta
 
Ja mialam podobnie w szpitalu. Duzo wydzieliny. Tez sie balam ze to wody. Nie uzywam tych paskow bo chyba bym zwariowala i biegala z nimi non stop melise polecam serio. Tylko taka lisciasta
Ech dziewczyny, ja muszę chyba pić ta melisę na litry i niech ktoś mnie w łeb strzeli. Prawie nie dotykam brzucha, ale się zdarza. Chociaż się bardzo staram. Wlasnie zaaplikowalam sobie luteinę i nie czułam w ogóle szyjki (zazwyczaj ja czuję jak wkładam sobie luteinę, po staram się ją włożyć jak najgłębiej) - musiałam nieźle się nachylić, aby ją wyczuć , a ona taka twardo- miękka. :/ Stwierdziłam, że mi już odwala konkretnie. :p lekarzem nie jestem, więc nie wiem jaka jest jej prawidłowa konsystencja , mój mąż uważa, że przez ostatnie 2 dni brzuch mi urósł, więc może macica się podciągnęła do góry a szyjka razem z nią. A ja już wpadłam w panikę, że nie mam całkiem szyjki. :( Więc od dzisiaj aplikuje luteinę nie tak głęboko, żeby się nie denerwować dodatkowo. :/ Serio by musiał ktoś przyjechać i mnie pałac w łeb, może bym się w końcu uspokoiła. :D
 
O to ja zadam inne pytanie - jak Wy aplikujecie luteinę? Ja używam aplikatora, który był dołączony do opakowania. I aż się teraz zaczęłam zastanawiać czy dobrze robię.
 
ja my
O to ja zadam inne pytanie - jak Wy aplikujecie luteinę? Ja używam aplikatora, który był dołączony do opakowania. I aż się teraz zaczęłam zastanawiać czy dobrze robię.
Ja myje reke najpierw mydlem dokladnie, płucze, następnie dokladnie płynem do higieny intymnej i znów dokladnie płucze, wycieram papierem toalet. i dopiero wkładam paluchem. Czytalam na ulotce ze w ciąży zaleca sie paluchem czy cos takiego, w sumie chyba lepiej zeby tam przypadkiem cos nie zaszkodzic patyczkiem tj. tym aplikatorem.
 
Dziewczyny, które miały twardnienia, po jakim czasie od zażywania magnezu i luteiny ustały? Dzisiaj mi się wydawalo, że już lepiej, a w ciągu dnia i tak naliczyłam że 12 (8 samoistnych ,+ 4 podczas wstawania i zmiany pozycji).
Ja w poprzedniej ciązy mimo brania luteiny, magnezu w kroplówkach i jeszcze jakis specyfików rozkurczowych mialam skurcze macicy.. do końca ciąży. W tej ciazy (tydz.23+5) puscilo mnie po 3-4 dniach brania luteiny i magnezu, a 2 tyg wcześniej zaczełam brać no spe, ktora w ogole mi nie pomagala..teraz dalej mi sie stawia macica tyle ze nie tak często. I stres ewidentnie mi to wzmagał, jak sie uspokoiłam to i skurcze przeszły. I jeszcze jedno jak leze na plecach to czesto mnie łapią, a na boku prawie w ogóle. pozdrawiam:)
 
Ja tez paluchem Ale nie ukrywam że brzuch mi nieco przeszkadza w tym;( jeszcze trochę...

p19udqk324xkqow6.png
 
reklama
Hej dziewczyny mam pytanie do Was , od którego tyg ciąży zaczel Wam się robić rozwarcie ?i na ile (opuszek palca czy więcej )
w poprzedniej ciąży kolo 29 tyg juz byla rozwarta, lekarz cytuje powiedział: tzw. szkiełko ma Pani, później w szpitalu inny ze: rozwarcie na opuszek. Teraz mam nadzieje, ze tam wszystko w porządku, kontrola w czwartek...
 
Do góry