reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej, dostałam nospe i luteine. No i wg USG na IP szyjka ma 3cm. Jak mówiłam Pani doktor, że 2 tyg temu miała ok 4cm, to ona powiedziała, że skracanie się szyjki w ciąży jest normalne i ma ona prawidłowy wymiar, jest twarda, zamknięta na całej długości, więc to znaczy, że jest ok. Trochę się zdziwiłam, bo myślałam, że skracanie zawsze jest nieprawidłowe.
 
reklama
Hej, dostałam nospe i luteine. No i wg USG na IP szyjka ma 3cm. Jak mówiłam Pani doktor, że 2 tyg temu miała ok 4cm, to ona powiedziała, że skracanie się szyjki w ciąży jest normalne i ma ona prawidłowy wymiar, jest twarda, zamknięta na całej długości, więc to znaczy, że jest ok. Trochę się zdziwiłam, bo myślałam, że skracanie zawsze jest nieprawidłowe.
Mnie mówiła że dopiero poniżej 2,5 cm mowi się że szyjka krótka.ale Też uważam że skracanie to już trzeba obserwować.

p19udqk324xkqow6.png
 
Ja startowałam z szyjka 3 cm , jak zeszła do 2,_4 założyli pessar
Musisz teraz kontrolować ta szyjkę czy się dalej nie skraca
Kiedy masz wizytę u swojego lekarza?
A skurcze się wyciszyły ?
 
Idę w środę, ale napisałam mu SMS o tej szyjce, więc może będzie mi kazał przyjść szybciej. Skurcze były jakie są, wzięłam właśnie luteinę, magnez i nospe.
Trzymam kciuki żeby ustały !! Mnie też dziś brzuszek parę razy pobolewal ,ech..a tu jeszcze tyle czasu przed nami !
 
Trzymam kciuki żeby ustały !! Mnie też dziś brzuszek parę razy pobolewal ,ech..a tu jeszcze tyle czasu przed nami !
Chciałabym dotrwać do 28tc, czytałam ,że wtedy dzieci mają szansę na przeżycie 99%... No a w ogóle to chciałabym donosić ciążę, ale z takimi atrakcjami nie wiem, czy dam radę.
 
reklama
Do góry