reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Lovi pewnie o tym juz nie raz pisałaś ale jak generalnie przebiegała ta druga ciaza ze szwem ? Jakie leki i w jakiej dawce dostawałas ?
Ja mam nadzieje ze ta moja szyjka stanie w końcu z tym swoim skracaniem bo mimo ze mam szew ciagle jest ona odrobine krótsza... w piątek miała wymiar 23 mm , lekarz powiedział ze teraz juz powinna stanąć na tym pomiarze.... oby....
Ja miałam profilaktycznie założony szewek na szyjke 3,8 cm w 16tc. Cała ciążę była takiej długości mimo, że wcale nie leżałam... pozwalałam sobie żyć w miarę normalnie... fakt, że żyłam od wizyty do wizyty i cieszyłam się z każdego tygodnia skonczonego. Dopiero chyba w 36tc zaczęła się skracać, ostatnie dwa tygodnie chodziłam z rozwarciem na 2cm ale Iga czekała na planowaną cesarke w 39t2d

A leki jakie brałam... nospa 2x1 chyba że był dzień co miałam więcej twardnien to 3x1 , luteina dopochwowo 2x1, duphaston 2x1, magnez 3x1
 
reklama
No to w sumie taki zestaw jak u mnie , oprocz duphastonu :)
Mnie właśnie stresuje to skracanie tej szyjki choc lekarz mówi ze jest wszystko ok i ze na tym wymiarze powinna sie juz zatrzymać - no czekam z niecierpliwością na kolejna wizytę :)

hehe ja to jestem dobra spokoj ducha mam tylko chwile po wyjściu z gabinetu i przez kolejne dwa tyg odliczam tylko dni zeby znow pojawić sie na badaniu :)))

zazdroszcze Ci ze juz tulisz swoje maleństwo ;) o niczym innym nie marze niż to zeby moja wiktorka miała młodsza siostrzyczkę cała i zdrowa :)))
 
Zalecenie od lekarza :)
Ale wiadomo mam w domu 3 łatkę wiec to nie jest takie 100% lezenie , wstaje do łazienki, zrobic sobie w tygodniu jak nje ma meza jakies. lekkie posiłki no i czasem troche pochodzę zeby kości rozprostować :)
 
Ja musze jutro zapytać o to leżenie czy musze czy nie. W sumie to i tak będę nawet jeśli nie karze ale mniej strachu będę czuć idąc do łazienki czy właśnie wstając po coś do jedzenia.
 
Hej :) ja dzis po wizycie narazie z szyjka wszystko oki na 3 cm, następne badanie szyjki za 2 tyg bo w pierwszej ciąży właśnie na tym etapie zavzela mi się skracac mam nadzieję że jak najdłużej będzie dobrze
 
Super Agatka:) ja mam jutro wizyte tak się jej boje ze aż się cała trzese juz dzisiaj przydały by mi się jakieś leki uspokajajace :/
 
Super Agatka:) ja mam jutro wizyte tak się jej boje ze aż się cała trzese juz dzisiaj przydały by mi się jakieś leki uspokajajace :/
Będzie dobrze, będę trzymać za Ciebie kciuki
Daj znać po wizycie ja też się dziś bałam, ten stres prze wizyta przejdzie nam jak urodziny
A później zacznie się stres o dziecko bo go brzuszek boli a to ulewa a to jeszcze nie mówi, a to nie wrócił jeszcze z imprezy... i tak ten stres, pozostanie :)
 
reklama
Nie stresuj sie kochana bedzie okej :)
Moja szyjka ostatnio z 2,7 zleciała na 2,3 tez sie stresuje czy w końcu przestanie sie skracać ale lekarz uspokaja ze jest wszystko ok...
Brzuch czasem twardnieje , generalnie sa gorsze i lepsze dni.... zreszta ja juz chyba przestałam odróżniać twardnienia z powodu ciazy a z powodu wzdęć i rewelacji jelitowych....
 
Do góry