reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Zobaczymy co mi powie drugi lekarz w środę bo jestem ciekawa czy ta szyjka ma prawdę mi się skraca bo moja dr ta szyjkę to trochę olała bardziej zwróciła uwagę na twardnienie brzucha. No i chyba pisałam już ze powiedziala mi że szyjka skracac się może z biegiem ciąży... Czy to prawda!?!? I nie kazała mi cały czas leżeć... Kurde...

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
A jakiej długości masz szyjke i który tc?
 
reklama
U mnie skurczy brak,czasem jakies pojedyncze lekkie, na szczescie zmiana pozycji pomaga. Jeden dzien mialam taki ze brzuch sie troche stawial ale wzielam nospe i przeszlo. Troche przeraza mnie najblizszy czas, bo to bedzie dokladnie ten moment kiedy stracilam dwie ciaze, wiec boje sie ze psycha mi zacznie siadac.Juz poprosilam siostre zeby zaopatrzyla mnie w melise i bede pila hektolitrami. Aktualnie zyje od wizyty do wizyty, a przed sama wizyta mam takiego stresa ze ledwo logicznie mysle.A u Ciebie jak?

U mnie ze skurczami to roznie, jest dzien ze jest super a na drugi juz lipa bo jest ich kilka albo nawet kilkanascie :/ mam jeszcze dodatkowo pessar i wyczekuje ostatniego dnia listopada bo bede miala zdjety bo ciaza juz bedzie donoszona. Obym dotrwala!
Rozumiem Cie ze sie boisz ale jestem pewna ze nic zlego sie nie stanie. Wierze ze przetrwasz ten najgorszy czas. A Ty lezysz caly czas? Do konca ciazy nakaz?
 
U mnie ze skurczami to roznie, jest dzien ze jest super a na drugi juz lipa bo jest ich kilka albo nawet kilkanascie :/ mam jeszcze dodatkowo pessar i wyczekuje ostatniego dnia listopada bo bede miala zdjety bo ciaza juz bedzie donoszona. Obym dotrwala!
Rozumiem Cie ze sie boisz ale jestem pewna ze nic zlego sie nie stanie. Wierze ze przetrwasz ten najgorszy czas. A Ty lezysz caly czas? Do konca ciazy nakaz?
A na jaką szyjkę zakladali Ci pessar i w ktorym tyg. Pytam bo moj lekarz nie do konca jest zwolennikiem i tak sama nie wiem co zdecydować. Ja mam 31tc i 26mm szyjke twardą zamkniętą i przez to ze od 2tyg bez zmian lekarz twierdzi zeby nie ingerowac. A ty byłaś po zalozeniu pessara w szpitalu na obserwacji co do skurczow?
 
A na jaką szyjkę zakladali Ci pessar i w ktorym tyg. Pytam bo moj lekarz nie do konca jest zwolennikiem i tak sama nie wiem co zdecydować. Ja mam 31tc i 26mm szyjke twardą zamkniętą i przez to ze od 2tyg bez zmian lekarz twierdzi zeby nie ingerowac. A ty byłaś po zalozeniu pessara w szpitalu na obserwacji co do skurczow?
U mnie w szpitalu pessar zakładają tylko do 28 tc... Co szpital / lekarz to inaczej

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
A na jaką szyjkę zakladali Ci pessar i w ktorym tyg. Pytam bo moj lekarz nie do konca jest zwolennikiem i tak sama nie wiem co zdecydować. Ja mam 31tc i 26mm szyjke twardą zamkniętą i przez to ze od 2tyg bez zmian lekarz twierdzi zeby nie ingerowac. A ty byłaś po zalozeniu pessara w szpitalu na obserwacji co do skurczow?
Pessar może prowokować skurcze no i rośnie ryzyko infekcji. Także jeśli jest stabilnie no i jeszcze mimo wszystko w normie to moim zdaniem warto się wstrzymać... żeby założyć pessar szyjka musi mieć przynajmniej 0.5cm więc masz jeszcze zapas żeby reagować [emoji6] poza tym ciąża już wysoka, ja bym się raczej na Twoim miejscu nie zdecydowała.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie ze skurczami to roznie, jest dzien ze jest super a na drugi juz lipa bo jest ich kilka albo nawet kilkanascie :/ mam jeszcze dodatkowo pessar i wyczekuje ostatniego dnia listopada bo bede miala zdjety bo ciaza juz bedzie donoszona. Obym dotrwala!
Rozumiem Cie ze sie boisz ale jestem pewna ze nic zlego sie nie stanie. Wierze ze przetrwasz ten najgorszy czas. A Ty lezysz caly czas? Do konca ciazy nakaz?
Super, ze jestes juz na finiszu.Trzymam mocno kciuki za Was. Ja dostalam nakaz spoczynkowego trybu zycia, ale bez przesady.Wiec glownie leze, od czasu do czasu troszke pochodze po mieszkaniu.Teoretycznie moj Pan doktor mowi ze zobaczymy jak sytuacja bedzie wygladala ale jesli bedzie wszystko ok to po 24 tc bedziemy sie powoli uruchamiac, ale w dalszym ciagu bede musiala podpoczywac wiec o spacerach albo bieganiu po sklepach, czy sprzataniu moge zapomniec do konca ciazy.No coz musze to jakos przetrzymac.W sumie nawet jakos ten czas leci, w przyszlym tygodniu bedzie miesiac jak mam szew i leze, nawet nie zauwazylam jak szybko to zlecialo.
 
Hej dziewczyny . Ja już dzisiaj po wizycie w szpitalu. W nocy nie spałam brzuch twardniał co 20 minut. Pojechałam dzisiaj do szpitala zawieść mocz na badanie żeby sprawdzić czy nic tam się nie dzieje. Spotkałam mojego ginekolog zbadał mnie ręcznie tzn na hotelu bez USG i stwierdził że szyjka jest żeby nie panikować. W czwartek mam wizytę prywatne zrobi mi badanie USG i podobno profilaktyczne że wyglądu na obciążony wywiad dostanę też sterydy na plucka dla dziecka.
 
Hej dziewczyny . Ja już dzisiaj po wizycie w szpitalu. W nocy nie spałam brzuch twardniał co 20 minut. Pojechałam dzisiaj do szpitala zawieść mocz na badanie żeby sprawdzić czy nic tam się nie dzieje. Spotkałam mojego ginekolog zbadał mnie ręcznie tzn na hotelu bez USG i stwierdził że szyjka jest żeby nie panikować. W czwartek mam wizytę prywatne zrobi mi badanie USG i podobno profilaktyczne że wyglądu na obciążony wywiad dostanę też sterydy na plucka dla dziecka.
A dobrze pamiętam że ty jeszcze nie masz skończonego 24 tc?!? A dlaczego masz obciazenie (jeśli pisałaś to przepraszam że nie pamiętam). Ważne że szyjka jest długa jak dobrze zrozumialam. Tu dziewczyny pisały że nie tylko długość ale stan szyjki ma znaczenie więc się nie przejmuj proszę. No te skurcze to trochę za często chyba u ciebie!!! Ja dziś w nocy jak się przebudziłam to miałam chyba dwa razy twardy brzuch od razu mijało po zmianie pozycji.

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
reklama
A na jaką szyjkę zakladali Ci pessar i w ktorym tyg. Pytam bo moj lekarz nie do konca jest zwolennikiem i tak sama nie wiem co zdecydować. Ja mam 31tc i 26mm szyjke twardą zamkniętą i przez to ze od 2tyg bez zmian lekarz twierdzi zeby nie ingerowac. A ty byłaś po zalozeniu pessara w szpitalu na obserwacji co do skurczow?

Ja pessar mialam w 29 tc na szyjke 26 mm, wczesniej zanim zwalczylam bakterie miala tylko 18 mm wiec moj lekarz nie chcial ryzykowac. W szpitalu bylam tylko jak szyjka skrocila sie tak drastycznie i wtedy nikt sie jakos nie przejmowal skurczami i nawet ktg nie mialam. Teraz jestem pod stala opieka lekarza i wysyla mnie poprostu prywatnie na ktg, pierwsze bylo ok, teraz mam wizyte w piatek.
 
Do góry