reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mnie gin powiedzial taka rzecz, jesli duzo leze to macica jest dlugi czas rozluzniona, a tak naprawde ona w ciazy powinna cwiczyc (naciagac sie, spinac oczywiscie w granicach rozsadku itd).Jak wstaje to ona nagle doznaje szoku. Dlatego jak mam lepszy dzien to powinnam troszke dreptac po domu.Lepiej krotko a czesciej,po to zeby macica przyzwyczajala sie do pozycji pionowej. Od kilku dni stosuje sie do tej zasady i nie zapeszajac jest ok, pozatym wstajac staram sie to robic powoli, zeby macica miala czas sie przyzwyczaic, bo jak robilam to szybko to odrazu brzuch twardnial. Teraz tez twardnieje ale na moment i za chwile przechodzi ale to mozemy uznac za norme, takie mam info od gina.

Ja dostałam takie same zalecenia,widze,ze jak trochę się poruszam.Moje ciało nie jest takie obolale.
 
reklama
Przyszla mi jeszcze jedna myśl,lekarz wie ,ze maz będzie dzisiaj od razu zakomunikowal zadnych "przytulasow"nie widzieliśmy się prawie dwa miesiące,zastanawiam się czy od tego samego przytulania nie dostane skurczy:)przecież nie mam na to wpływu..Chyba zrobie jak za czasów Krolow i ewakuuje się pod wieczor do innej komnaty;)
 
Mam dokladnie tak samo.

Mnie gin powiedzial taka rzecz, jesli duzo leze to macica jest dlugi czas rozluzniona, a tak naprawde ona w ciazy powinna cwiczyc (naciagac sie, spinac oczywiscie w granicach rozsadku itd).Jak wstaje to ona nagle doznaje szoku. Dlatego jak mam lepszy dzien to powinnam troszke dreptac po domu.Lepiej krotko a czesciej,po to zeby macica przyzwyczajala sie do pozycji pionowej. Od kilku dni stosuje sie do tej zasady i nie zapeszajac jest ok, pozatym wstajac staram sie to robic powoli, zeby macica miala czas sie przyzwyczaic, bo jak robilam to szybko to odrazu brzuch twardnial. Teraz tez twardnieje ale na moment i za chwile przechodzi ale to mozemy uznac za norme, takie mam info od gina.
Myślę że to dobre podejście.ja też się nie forsuje ale mam zakaz leżenia całkiem plackiem bo jak lekarz powiedział "jak będzie Pani cały czas leżeć to jak Pani wstanie to może być problem"... Leżę ale chodzę a to do łazienki a to jedzenie zrobię a to na pochodze troche po domu.

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
Przyszla mi jeszcze jedna myśl,lekarz wie ,ze maz będzie dzisiaj od razu zakomunikowal zadnych "przytulasow"nie widzieliśmy się prawie dwa miesiące,zastanawiam się czy od tego samego przytulania nie dostane skurczy:)przecież nie mam na to wpływu..Chyba zrobie jak za czasów Krolow i ewakuuje się pod wieczor do innej komnaty;)
Jak macica twardnieje/ szyjka sie skraca to jest z reguły zakaz przytulasow :)
 
Hello dziewczyny ,dzisiaj wzięłam pierwszy raz ten nowy lek Adalat , jak na razie nie ma żadnej poprawy brzuch napisana się jak wcześniej. Chyba na efekty muszę troszkę poczekać.
 
reklama
Mi sie zawsze najbardziej dluzy koncowka miesiaca.. mam nadzieje ze jak przyjdzie 1 listopada to juz ten miesiac mi szybko poleci :) mi dokuczaja strasznie uplawy :/ raz wodniste raz zoltawe, wszystko przez ten pessar i globulki :/ a czlowiek zaraz schizuje ze to wody ;) dziewczyny czemu mamy taka nature ze zamiast myslec pozytywnie wkrecamy sobie te negatywne mysli?
 
Do góry