reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Justyna_maj2017 i Agata1010 podnosicie mnie na duchu, ze mozna wytrwac dluzej mimo tego co mowia lekarze. U mnie jest troche inna sytuacja bo ja nie mam szwu ani pessara i troche sie obawiam, ze moze byc u mnie inaczej.

Chodzi mi po glowie zrobienie posiewu do szpitala. Czytalam ze nalezy to wykonac miedzy 35-37tyg. I nie powinno sie zadnych proszkow stosowac, zeby wyniku nie zaburzyly. A co z luteina, ktora stosuje ja i duzo z Was?
 
reklama
Justyna. Mi teraz lekarz który mnie wypisywal że szpitala przepisał luteine 2x100 na dobę dopochwowo. Chyba faktycznie po luteinie mam rzadziej skurcze, ale jeszcze przyobserwuje czy to nie przypadkiem moja psychika tak mi podpowiada.
 
Agata,
nie martw się bo może zdążysz urodzić przed Komunia :) a w szpitalu często trzymają tylko 2-3 dni. Ja mimo cesarki leżałam 3 dni.
A może urodzisz po komunii i w ogole będzie wtedy luksusowo :) a nawet jak nie będziesz na tej komunii to świat się nie zawali!
Teraz pełen luz i ciesz się tym uczuciem, ze zaraz będziesz mieć dziecko na świecie :)

Marcysia, jakos nie załapałam wcześniej, ze ty właściwie zwiałaś ze szpitala :)
To może ja faktycznie się nie zgodzę iść tam tego 10 maja...bo na sama myśl o szpitalu robi mi się słabo...
 
Mi sie wydaje,ze luteina nie ma wplywu na badanie, tylko chyba nie powinno sie jej zazyc bezposrednio przed pobraniem materialu.

U mnie to znowu te dni sa tak dziwne i rozne. Raz mam sporo skurczy i sa bolesne, tak zr kojarza mi sie z poczatkiem porodu, zapieraja dech - moze przez jakis nacisk na pzepone?
W inne dni brzuch "tylko" twardnieje, ale robi to doslownie co chwile.
Ja wlasnie koncze 26 tc. Jutro bedzie 26+1 :-) ale nie wiem,czy mam myslec,ze to juz, czy dopiero...

3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
 
Ostatnia edycja:
Agata super wiadomości. To teraz pogadaj do brzuszka i ustal, że do komunikacji musi jeszcze posiedzieć u mamusi a później czekasz z niecierpliwością.

O dziwno dziś dobrze mi się spało poza wstawaniem siusiu. Ale pogoda paski dna, znów leje deszcz.

Dziewczyny z tą szyjką to często tak jest, że się skraca i według badań jeżeli nic się innego nie dzieje to powinno się normalnie funkcjonować. Większość kobiet spokojnie dociera do bezpiecznego terminu. Przeprowadzane były badania wśród kobiet, które miały problemy z szyjką i te które leżały aż 37% urodziło przed terminem a te, które normalnie funkcjonowały tylko 17%. Oczywiście to nie Polskie badania. I są sytuacje gdzie leżenie jest konieczne o czym decyduje lekarz.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi sie wydaje,ze luteina nie ma wplywu na badanie, tylko chyba nie powinno sie jej zazyc bezposrednio przed pobraniem materialu.

U mnie to znowu te dni sa tak dziwne i rozne. Raz mam sporo skurczy i sa bolesne, tak zr kojarza mi sie z poczatkiem porodu, zapieraja dech - moze przez jakis nacisk na pzepone?
W inne dni brzuch "tylko" twardnieje, ale robi to doslownie co chwile.
Ja wlasnie koncze 26 tc. Jutro bedzie 26+1 :-) ale nie wiem,czy mam myslec,ze to juz, czy dopiero...

3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
Jeżeli chcemy zrobić posiewu to podobno 48 godzin przed badaniem nie powinno stosować się leków dopochwowych.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry