reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Madzien może nie wszyskim [emoji13].... Hahaha..... Napisze tak- życzę wam wszystkim tak szybkiego porodu jak mój i na dodatek pierwszy-położne były w szoku że pierworodka.
A do tych Was o miękkich szyjkach- nie chce straszyć ale chce byscie byly przygotowane, że szyjka przy porodzie może popękać tym bardziej jak będzie to szybki poród.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Madzien może nie wszyskim [emoji13].... Hahaha..... Napisze tak- życzę wam wszystkim tak szybkiego porodu jak mój i na dodatek pierwszy-położne były w szoku że pierworodka.
A do tych Was o miękkich szyjkach- nie chce straszyć ale chce byscie byly przygotowane, że szyjka przy porodzie może popękać tym bardziej jak będzie to szybki poród.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja sie tego boje bo jestem w dodatku po konizacji szyjki [emoji28][emoji28]
 
Madzien może nie wszyskim [emoji13].... Hahaha..... Napisze tak- życzę wam wszystkim tak szybkiego porodu jak mój i na dodatek pierwszy-położne były w szoku że pierworodka.
A do tych Was o miękkich szyjkach- nie chce straszyć ale chce byscie byly przygotowane, że szyjka przy porodzie może popękać tym bardziej jak będzie to szybki poród.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie miałam problemów z szyjką, a mała rodziła się z rączką i szyjką pękła, także nie ma reguły.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem po wizycie i niestety nic dobrego. Szyjka miękka i się skrocila do 2,7cm. :frown:
Dostalam luteine 50 2x2 do pochwowo na 2tyg. I pod jezyk 50 3x1 na miesiąc. Lekarz powiedział, że według niego nie donoszę do końca ale wszystko może się zdarzyć. Na passer jest już za późno. Jak chciałam wcześniej to powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Powiedzial, że każdy organizm reaguje inaczej i nie wie on kiedy zacznie się poród po odstawieniu luteiny? Może być za chwilę a może być i 2tyg.
Koleżance została luteina 100ma mi dac. Ja chcę urodzic w 40tyg.
Dziś mąż zaczyna prasowanie, a ja szybko kupuje reszte przez Internet.
Kolejne usg 10.05, wizyta 18.05 i mam nadzieję, że donoszę do tego czasu.
Justyna 3mam kciuki za Ciebie !
Glowa do gory.
Troche Cie lekarz nastraszyl,ale tak jak dziewczyny mowily, tragedii nie ma. Norma to powyzej 3 cm,ale 2,5 cm uznaje sie za ta granice. W tej i poprzedniej ciazy mialam krotsza i miekka wczesniej i moj lekarz trzymal za nas kciuki, mowil co wizyte, to jeszcze tydzien, i jeszcze jeden, damy rade i zawsze sie dziwil,ze ciagle przychodze na te wizyty w dwupaku, szczegolnie po terminie. Jak mi w 37 zdjal pessar od razu sie zrobilo rozwarcie - w karcie ciazy mam 2-3 zapisane - i tak chodzilam jeszcze ... miesiac!
Takze, damy rade. Grunt to dobre nastawienie :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Glowa do gory.
Troche Cie lekarz nastraszyl,ale tak jak dziewczyny mowily, tragedii nie ma. Norma to powyzej 3 cm,ale 2,5 cm uznaje sie za ta granice. W tej i poprzedniej ciazy mialam krotsza i miekka wczesniej i moj lekarz trzymal za nas kciuki, mowil co wizyte, to jeszcze tydzien, i jeszcze jeden, damy rade i zawsze sie dziwil,ze ciagle przychodze na te wizyty w dwupaku, szczegolnie po terminie. Jak mi w 37 zdjal pessar od razu sie zrobilo rozwarcie - w karcie ciazy mam 2-3 zapisane - i tak chodzilam jeszcze ... miesiac!
Takze, damy rade. Grunt to dobre nastawienie :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom

i to jest myśl przewodnia. Masz racje. Nie damy się. Wielkie dzięki:-D
 
Madzien może nie wszyskim [emoji13].... Hahaha..... Napisze tak- życzę wam wszystkim tak szybkiego porodu jak mój i na dodatek pierwszy-położne były w szoku że pierworodka.
A do tych Was o miękkich szyjkach- nie chce straszyć ale chce byscie byly przygotowane, że szyjka przy porodzie może popękać tym bardziej jak będzie to szybki poród.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Udam, że tego nie czytałam :realmad:
 
reklama
Justyna33 nie złość sie [emoji6]
ja rodzilam 1h 45 min więc jak chciałam znieczulenie to juz bylo za późno. A bylam od ok 16 h w szpitalu i dobrze...... Maly sie pchal i wyskoczył tak ze ledwo go polozna zlapala.

Więc obecnego porodu sie boję bardziej bo wszędzie dookoła sie słyszy że każdy kolejny jest łatwiejszy i szybszy. A że pessar będzie zdjęty w terminie 5-9czerwca to tylko chce by poród zaczął sie najwcześniej 15 czerwca jak juz maz bedzie na wolnym....

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry