reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Justyna33.84
Ja na ostatnim usg miałam szyjke 28mm a to dopiero był 28 tydzień. Mój lekarz nic na ten temat nie powiedział. Tak jak Nina napisała, jeśli nie spadło poniżej 25 mm to znaczy, ze jest w normie. U ciebie to już 34 tc prawda? Mysle, ze 2,3 tygodnie na pewno ta szyjka wytrzyma jeśli będziesz się mocno oszczędzać. A prawdę mówiąc z tego co czytałam, chociażby tu na forum, to zazwyczaj dziewczyny z problemami szyjkowi rodzą dopiero w okolicy terminu:)
Głowa do góry, już naprawdę nie zostało ci dużo do końca :)
 
Justyna ja w poprzedniej ciąży w 34 tygodniu miałam też skrócona szyjkę i rozwarcie na opuszek i lekarz nic nie mówił. To już ten czas pomału, że organizm przygotowuje się do porodu.

Szyjka nie jest taka krótka. Nie martw się. Dasz radę[emoji4]

Ja wtedy robiłam wszystko, nie leżałam bo nikt nie zalecał. Szykowałam wszystko dla małej a i tak w końcu mała nie chciała wyjść. 4 dni pod rząd w szpitaku miałam masaż szyjki. Także głowa do góry.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Marcysia, a ty jak się czujesz? Jak brzuch?
Ja dziś w nocy jak zwykle zapomniałam, ze nam problem i tak gwałtownie się podniosłam z lozka, potem mnie bolało długo. Teraz nie ma dramatu jak leze.
Spakowałas torbę do szpitala?
 
Dziewczyny, szczególnie te w kolejnych ciążach, Wy też już w 20 tygodniu czułyście systematyczne ruchy maleństwa?
Jestem w stanie poczuć synka kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, a jak są takie dni, że wypnie się pleckami to tylko czekam żeby się przekręcił aby go poczuć.
 
Juliettka,
ja bardzo wcześnie czułam ruchy.
W pierwszej ciazy w 15 tygodniu, teraz w 14.
Początkowo nie codzuennie ale to na pewno było to, tego się nie da z niczym pomylić.
W 20 tc to już czułam dość konkretnie ale tez czasem były przerwy dłuższe, zależy od ułożenia dziecka.
 
Justyna ja mialam w 24 tygodniu mialam szyjke 22 mm i mialam zalecony oszczedny tryb zycia tylko i luteine przez 2 tygodnie. Potem w 34 tygodniu wyszlo mi 15 mm i od tego czasu dopiero leze ;) mysle, ze bez problemu powinnas dotrwac do terminu :)
 
Aga. Narazie zrobiłam listę tego, co mam spakować do torby. Muszę być jutro ok 7-8 rano. Mężowi kapalam kupić zapas małych wód mineralnych, 7 daysow :). Brzuch boli jak zwykle, ogólnie mocniej niż na początku, coraz mocniej z biegiem czasu, mam nadzieję że jakoś wytrqam do bezpiecznego terminu.
 
reklama
Juliettka,
ja bardzo wcześnie czułam ruchy.
W pierwszej ciazy w 15 tygodniu, teraz w 14.
Początkowo nie codzuennie ale to na pewno było to, tego się nie da z niczym pomylić.
W 20 tc to już czułam dość konkretnie ale tez czasem były przerwy dłuższe, zależy od ułożenia dziecka.
W pierwszej czułam około 18 tygodnia a teraz w 14 i od początku nie miałam wątpliwości, że to to [emoji4]

Teraz to, że nie jest smyranie tylko normalne kopniaczki, które po przyłożeniu ręki czuć.

Fajnie jak się tak wcześnie czuję szkraba.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry