reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
no i tez musze sie przyznac ze moja waga mnie przeraza:szok: nie jem az tyle, staram sie wcinac duzo owocow i warzyw a co staje na wage to szok :szok: moja gin twierdzi ze to przez ten lezacy tryb zycia. uda wieksze, pupa tez ble.. oj w te lato spodniczki to raczej nie zaloze!!ale bede nad tym pracowac tzn nad swoja waga:-) nie moge przeciez byc wieksza od mojego M :-D ps dzieki za pomoc z tym suwaczkiem :**
 
A ja na 28 lipca, czyli sama końcóweczka.

Mama Kubka, zrób jak pisała maqnio, jak nie dasz rady - pomożemy :)


Oooo, widzę, że suwaczek już jest :-)
 
to ja najpóźniej bo 5 sierpnia ale cos czuję, ze bedę jak Mondy po korekcie usg, bo na nim zawsze wychodzi mi tydzien dalej niż wg OM, ale póki co jestem sierpnióweczka, ale czuję się jak lipcóweczka:-)

Ja miewam bóle pleców od początku ciąży, ale bardziej wyżej niż niżej, więc czy to sa krzyżowe to zabij a nie powiem. czasem bolą mnie pośladki ale to chyba odleżenia.
wczoraj mnie np bolały i nie wiedziałam od czego. na pewno nie od skurczy bo ich nie mialam.

A i zaczynają mi się bóle żołądka, zawsze miałam wrażliwy a teraz od tej tony leków to już powoli mi wysiada, jak łyknę fenka bez zagryzienia wcześniej chlebem nawet suchym to normalnie wypala mi wnetrzności (zgaga) i mam okrutne kłucie w klatce piersiowej. myślałam, że może serce, ale gadałam z lekarzem i on mi powiedział, że takie kłucia są również od zgagi, no i miał rację.

jeśli chodzi jeszcze o wagę to ja mam (co było już poruszane) okrutny cellulitis:szok:zawsze miałam z tym problemy ale dziś jak stanęłam w dobrym świetle przed lustrem to sie przeraziłam. wcześniej to mogłam chociaż z nim walczyć, a teraz to ani kremu, ani masaży porządnego normalnie załamka. dupa obwisła uda jak galareta, dobrze że cycki jędrne i duże (przed ciążą raczej maławe):-) ale na co mi to jak się poseksić nie mogę. :-D:-Ddobrze, że nie mam poki co rozstępów.
 
wyczekany, mam podobne dolegliwości...
Plecy bolą mnie, gdy za dużo się ruszam lub stoję (np. postoję chwilę przy garach).
Zgaga po fenku do tej pory, szczególnie wieczorem, gdy się kładę - staram się spać w pozycji półsiedzącej, ale to niewygodne :(. I zawsze muszę coś przegryźć przed fenkiem.

Cellulit okrutny, zawsze miałam, ale teraz na pośladkach i udach - masakra. Masuję się masażerem ręcznym, pastwię się nad tymi częściami, niewiele pomaga, ale nie mam wyrzutów ;-).

Rozstępów też nie mam, ale systemacztynie używam kremu przeciw rozstępom.

Na pewno te ciąże pozostawią ślad na i w naszym ciele, ale to mało istotne, czego się nie robi dla dzieciaczków!
Tylko z nadprogramowymi kilogramami muszę walczyć po rozwiązaniu, chcę wrócić do wagi wyjściowej...
 
wyczekany to tak jakbym siebie widziala z tym ze mi uroslo wszystko oprocz piersi:shocked2: a na to najbardziej liczylam heh. Bozku dzisiaj jakas ulezec nie moge.. laze po chalupce i Bog wie czego szukam :-) a jak pomysle ile mam jeszcze w domku do zrobienia, wyprac , wyprasowac dla malej ciuszki.. a najwieksza kara to to ze nie mage sama polazic po sklepach z ciuszkami i cala reszta dla malej :-( pocieszam sie allegro heh . tez nam ostatnio przywiezli wozeczek :-)ESPIRO ATLANTIC 2W1 WÓZEK+12 ELEMENTÓW WYS.0ZŁ (1606990852) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ja juz o swoim cellulicie nie pisze bo szkoda slow. Po prostu paskudztwo:baffled:
Zgaga mnie meczyla w zasadzie tylko w I trymestrze, teraz czasem przypali jak moj M przyleci i gotuje (a on kocha chili)

Qrcze, zalamka z tym moim "kalectwem". Wyszlam do sklepiku (100 m stad), bo skonczylo mi sie zarelko jakiekolwiek (moja mama przylatuje dopiero pojutrze, kumpela miala wpasc wczoraj i nie wpadla.. a mialam plan zeby ja wyslac na zakupy). Nic nie dzwigalam, mam taki seksowny wozek na zakupy;-) Brzuchol od razu jak kamien, boli, takie cisnienie tam na dole, ze myslalam ze malego zgubie... Jutro musze isc do urzedu miasta i sie wymeldowac + pobrac krew. Jak to moja biedna szyja wytrzyma???

Przynajmniej kupilam truskawy i malinki, ktore za mna "chodza" nieustannie :-p
 
Ostatnia edycja:
cześć Dziewczyny :)

Leżę od 5tc, od 16tc już na fenoterolu, staveranie i innych. Szyjka jeszcze w porządku, ale lekarze ostrożni, bo jestem już po trzech stratach w tym jedna w 21tc. Brzuchol ostatnio jakby mniej twardnieje, ale pojawia mi się takie twardnienie, że mam problemy z oddychaniem. Uczucie jest takie jakby mi ktoś usiadł na klatkę piersiową a ręką ściskał gardło :/ Gdyby nie te objawy to nawet nie zauważyłabym, że brzucho twardy się zrobił. Ma któraś z Was tak?
Mam nadzieję, że w Waszym miłym towarzystwie dociągnę do września :) Pozdrawiam
 
witaj mei :-) w gronie twardych brzuszkow ja leze od 24 tyg wiec jestem pelna podziwu dla Ciebie!! ale z tego co juz wiemy to wlasnie to lezenie naprawde pomaga :-) ja tez mam takie twardnienia jak Ty. czasami jak mnie scisnie w klacie to od razu dotykam brzuch i jest twardy.. powiem Ci ze u mnie zaczelo to sie odkad zaczelam zazywac fenoterol. wczesniej tego nie mialam.
 
reklama
misza tak czytam jak sobie musisz radzic i zaczynam doceniac moich rodzicow bo ja niestety z tym moim brzuchem nie dalabym rady tak sie zajac dzieckiem! tak jak kociatka krotkie moje wyjscie konczy sie kamieniem !!!! a jak tam Wasze skarby w brzuszkach?? moja Julka zrobila sobie chyba dzis wolne;-) wczoraj jak mialam te mega skurcze to ona tez szalala a dzisiaj chyba odpoczywa po tej traumie wczorajszej;-)chociaz dobrze wie ze mamusia nie lubi takiej ciszy!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry