reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A jeszcze mam pytanie do Was. Moja gin.ostatnio powiedziała, że mam odstawić luteinę w 32 tyg. Czy to nie jest za wcześnie? Oczywiście z nią o tym pogadam w piątek ale z tego co wiem to dziewczyny biorą dłużej.
 
reklama
Ja mam brać luteinę minimum do 34 tc. A zapomniałam napisać, ze dziś moja szyjka krótsza była niż 2 tygodnie temu, wtedy było chyba 3.60, a dziś tylko 3 cm. Ale lekarz zupełnie spokojnie powiedział, ze jest ok. Ta szyjka za każdym razem ma inna długość, naprawdę to dziwne jest...
 
Ja mam brać luteinę minimum do 34 tc. A zapomniałam napisać, ze dziś moja szyjka krótsza była niż 2 tygodnie temu, wtedy było chyba 3.60, a dziś tylko 3 cm. Ale lekarz zupełnie spokojnie powiedział, ze jest ok. Ta szyjka za każdym razem ma inna długość, naprawdę to dziwne jest...

moze mierzył pod innym katem, ale 3 cm to prawidłowa długość. ;)
 
On mi tłumaczył, ze różnice w pomiarach szyjki zależa od wielu rzeczy np. Nacisku głowica, jakości sprzętu ale tez od samego sposobu pomiaru. spytałam o to sama jak zobaczyłam różnice w zdjęciach usg, tzn. niektórzy lekarze mierzą szyjkę w prostej linii, a inni mierzą uwzględniając jej naturalne zagięcie, tak po łuku, czyli wymiar składa się wtedy z 2 części i wtedy wychodzi zawsze ciut dłużej. Ostatnio mierzył mi wlasnie tym drugim sposobem, a dziś w linii prostej. Powiedział, ze nie ma to większego znaczenia jeśli szyjka wychodzi około 3 cm.
 
On mi tłumaczył, ze różnice w pomiarach szyjki zależa od wielu rzeczy np. Nacisku głowica, jakości sprzętu ale tez od samego sposobu pomiaru. spytałam o to sama jak zobaczyłam różnice w zdjęciach usg, tzn. niektórzy lekarze mierzą szyjkę w prostej linii, a inni mierzą uwzględniając jej naturalne zagięcie, tak po łuku, czyli wymiar składa się wtedy z 2 części i wtedy wychodzi zawsze ciut dłużej. Ostatnio mierzył mi wlasnie tym drugim sposobem, a dziś w linii prostej. Powiedział, ze nie ma to większego znaczenia jeśli szyjka wychodzi około 3 cm.

Dokladnie tak ;) moja w linii prostej ma ostatnio 20 mm, a uwzględniając nacisk i zgiecie, osiągnęła nawet zawrotne 28 mm :)
jak minęła nocka? Ja znowu bezsenność, brzuch mi ciazyl i jakos tak niezbyt, ta rwa mnie meczy okresowo, jakby w momentach ruchow. No ale kolejny dzien za nami ;)
 
Agula, Moja nocka nerwowo. Twardnial mi brzuch, bolał i budziłam się co chwile. To przez wczorajsza "wyprawę" do gina i emocje z tym związane. A dziś mam zaraz kolejna standardowa, comiesięczna wizytę u tego gina co mi niby na początku prowadził mi ciąże, a teraz to w zasadzie tylko chodzę tam po to żeby się zważyć i dostać skierowanie na badania bo nam tam pakiet medyczny. Tak, kolejny dzień za nami. Ja dziś skończyłam dopiero albo już 25 tc:)
 
Aga, ja 25 dzisiaj właśnie rozpoczynam :).
W nocy bardzo bolal mnie brzuch na dole przy przewracaniu się z boku na bok. Ale przypuszczam że lepiej już nie będzie w tym temacie, więc trzeba to znosić. Dzień dzisiaj mglisty i a szkoda bo spodziewałam się że wiosna zawita z przytupem ;)
Miłego dnia mamuśki
 
Agula, Moja nocka nerwowo. Twardnial mi brzuch, bolał i budziłam się co chwile. To przez wczorajsza "wyprawę" do gina i emocje z tym związane. A dziś mam zaraz kolejna standardowa, comiesięczna wizytę u tego gina co mi niby na początku prowadził mi ciąże, a teraz to w zasadzie tylko chodzę tam po to żeby się zważyć i dostać skierowanie na badania bo nam tam pakiet medyczny. Tak, kolejny dzień za nami. Ja dziś skończyłam dopiero albo już 25 tc:)

Haha tez tak robie, ze chodze do dwóch, w tym jeden z pakietu. Na piątek umówiłam sie do dermatologa, bo mi sie takie brzydkie znamie zrobiło na piersi, w ogole w ciazy sporo mi przybylo pieprzyków. Kurczę rano mnie biegunka złapała i juz sobie wkręcam, ze to dzis ;P jeszcze niee, jeszcze chwilka :( wczoraj wzięłam duza dawkę magnezu, bo nie zauważyłam, ze maz kupił mi magne b6 max, a nie zwykły i wzięłam tj zwykłego 6 tabletek, moze to od tego... Aga to juz 26 tydz, zobacz ile za Toba! Od 30 tyg będziesz spokojniejsza, a to juz tylko msc ;)
 
reklama
Leze od 26 tyg, dzis mam 35.4, równo 70 dni dzis, w pt mam wizytę i perspektywę wstania, ale zobaczymy. Nie mam szwu, pessara, tylko leki. A takie dziwne odczucia w pochwie / szyjce mam po tym, jak zaaplikuje luteine. Nie wiem czy to moze mieć zwiazek, taka luźna obserwacja...
Agulaa to serdecznie Tobie współczuję i jednocześnie zazdroszczę, że tyle czasu wytrzymałaś. A nic Ciebie nie boli od tego leżenia? Mam wrażenie, że lepiej jest u mnie po podłożeniu poduszki pod tyłek. Modlę się, żeby w pt.na wizycie lekarz mi dobre informacje przekazał. :-)
 
Do góry